П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Вінниця
14 травня 2015 р. Справа № 802/1319/15-а
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
головуючого судді Крапівницької Н. Л.,
секретаря судового засідання: Жупанової Д.О.,
за участю представників сторін:
позивача: Цимбал В.А.
відповідача: Олійника А.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Вінниці
подання Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Вінницькій області
до товариства з обмеженою відповідальністю "Оборона-Сервіс"
про стягнення коштів за податковим боргом в сумі 173742,58 грн., -
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулась Вінницька об'єднана державна податкова інспекція головного управління ДФС у Вінницькій області з поданням до ТОВ "Оборона -Сервіс" про стягнення коштів за податковим боргом в сумі 173742,58 грн.
Подання мотивовано тим, що за ТОВ "Оборона - Сервіс" рахується заборгованість перед бюджетом по податку на додану вартість в сумі 173742,58 грн.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав заявлені вимоги та просив суд задовольнити подання з підстав викладених в позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечував щодо заявлених позовних вимог та просив суд відмовити у задоволенні подання.
Суд дослідивши матеріали податкового подання, заслухавши пояснення представників сторін, дійшов висновку, що податкове подання підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Оборона - Сервіс" зареєстроване Вінницьким міським управлінням юстиції 26.05.2006р., код ЄДРПОУ 34421057. З 26.05.2006р. підприємство взяте на податковий облік, як платник податків у Вінницькій ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області.
З матеріалів подання, судом встановлено, що станом на 12.05.2015 року за відповідачем рахується непогашена заборгованість зі сплати податку на додану вартість в сумі 173742,58 грн., яка виникла внаслідок несплати грошового зобов'язання відповідачем.
Згідно п. 57.1 ст. 57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У відповідності з п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
В силу п. 59.1 ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Так, на виконання зазначеної норми позивачем направлялась податкова вимога форми "Ю" №1355-25 від 04.03.2015р. на суму 173742,58 грн., яка була отримана відповідачем 12.03.2015р., що стверджується копією корінця податкової вимоги. (а.с. 14)
Вказана вимога залишилась невиконаною, а заборгованість не погашеною.
Згідно даних облікової картки платника, станом на 28.02.2015р. за відповідачем рахується податковий борг у загальній сумі 173742,58 грн.
Враховуючи те, що зобов'язання зі сплати боргу на момент розгляду справи є узгодженими і непогашеними, воно підлягає стягненню із відповідача в судовому порядку.
Відповідно до п. 20.1.34 ст. 20 ПК України податкові органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
При прийняті даного рішення суд також керувався наступним.
Частиною 1 статті 183-3 КАС України визначено, що провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо:
1) зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків;
2) підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків;
3) стягнення коштів за податковим боргом.
Частиною 8 зазначеної вище статті визначено, що у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню.
Відповідно до статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 КАС України оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи встановлені обставини справи та вищезазначені положення чинного Законодавства України, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, відповідно до положень ст. 94 КАС України, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 158, 167, 183-3, 255, 257 Кодексу адміністративного cудочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Подання задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Оборона-Сервіс" (код ЄДРПОУ 34421057, м. Вінниця, вул. Жовтнева,1, оф.816) кошти в сумі 173742,58 грн. (сто сімдесят три тисячі сімсот сорок дві гривні 58 копійок) в рахунок погашення податкового боргу.
Постанова підлягає до негайного виконання.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Вінницький окружний адміністративний суд, шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її проголошення, апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України.
Суддя підпис Крапівницька Н. Л.
Копія вірна Суддя:
Секретар:
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2015 |
Оприлюднено | 22.05.2015 |
Номер документу | 44236106 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Крапівницька Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні