ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 квітня 2015 р. Справа № 804/3938/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Серьогіної О.В., розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Криворізького міського центру зайнятості до Спільного підприємства «Зеніт» про стягнення заборгованості в сумі 1348,37 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Криворізький міський центр зайнятості звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Спільного підприємства «Зеніт», в якому просить стягнути з відповідача на користь Криворізького міського центру зайнятості суму заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки) в розмірі 1348,37 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що внаслідок порушення вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» відповідач має заборгованість зі сплати страхових внесків за 2010 рік в сумі 1348,37 грн.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.03.2015 року було відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду у судовому засіданні.
В судове засідання сторони не з'явились.
Частиною 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи та доводи позовної заяви, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
У відповідності до пункту 2 статті 12 Закону України № 1533-ІІІ функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються зокрема на міські та районні у містах центри зайнятості які проводять збір, контроль, правильність нарахування та своєчасність сплати страхових внесків та представляють інтереси Фонду в судових органах.
Статтею 3 КАС України визначено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства.
Отже, виконавча дирекція Фонду та робочі органи виконавчої дирекції Фонду при реалізації ними прав, передбачених Законом № 1533-ІІІ, є суб'єктами владних повноважень.
Згідно з Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 18.12.2000 року № 339 (надалі Інструкція № 339) право подавати позовні заяви та представляти інтереси Фонду щодо стягнення страхових внесків, пені і штрафів у судах мають право міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Відповідно до пункту 5 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, за зверненням суб'єкта владних повноважень.
Відповідач зареєстрований в Криворізькому міському центру зайнятості та є згідно Закону України № 1533-ІІІ платником страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Згідно з Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 18.12.2000 року № 339 (надалі Інструкція № 339) роботодавці щокварталу складають розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду яка подається до центру зайнятості, у якому він перебуває на обліку до 20 числа місяця, наступного за звітним періодом. Розрахункова відомість складається наростаючим підсумком з початку року.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем 18.01.2011 року складено розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду за 2010 рік, в якій відповідачем зазначена сума страхових внесків 1348,37 грн.
Відповідно до статті 8 Інструкція № 339 роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Абзацом 6 статті 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2465-VІ встановлено, що на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій (пені та штрафів) центри зайнятості мають право здійснювати перевірки щодо правильності нарахування, своєчасного і повного перерахування та застосовувати фінансові санкції відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності цим Законом.
На підставі пункту 4 частини 2 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.
За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 158-163, 183 2 , 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути зі Спільного підприємства «Зеніт» (50065, Дніпропетровська область, м. Кривий ріг, вул. XXII Партзїзду, 31, код ЄДРПОУ 19370969) на користь Криворізького міського центру зайнятості (р/р 37173001002770 в УДКУ Дніпропетровської області, ОКПО 21908408, МФО 805012) суму заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки) в розмірі 1348,37 грн. (одна тисяча триста сорок вісім гривень, 37 копійок)
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Серьогіна
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2015 |
Оприлюднено | 22.05.2015 |
Номер документу | 44236553 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Серьогіна Олена Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Серьогіна Олена Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні