cpg1251
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/1197/15-a
18 травня 2015 р.м. Тернопіль Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді Мартиць О.І. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом прокурора Тернопільського району Тернопільської області в інтересах держави в особі Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Західбудгарант" про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Тернопільського району Тернопільської області звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Тернопільської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Західбудгарант" про стягнення податкового боргу в розмірі 14781,70 грн. по податку на додану вартість, що підтверджується матеріалами справи та в добровільному порядку відповідачем не погашається.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача Тернопільської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області позов підтримали повністю, з мотивів, викладених у заяві, просять задовольнити та не заперечують щодо розгляду справи в письмовому провадженні.
Представник відповідача товариства з обмеженою відповідальністю "Західбудгарант" в судове засідання не з'явився, заперечень на адміністративний позов не подав, хоча про день, час та місце судового засідання повідомлявся своєчасно і належним чином у відповідності до вимог ст.ст.33,35 КАС України, що не перешкоджає розгляду справи по суті у його відсутності за наявними документами.
Згідно із частиною четвертою статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Відповідно до частини шостої статті 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. Таким чином, судовий розгляд даної справи здійснено в порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.
Заслухавши прокурора, пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.
Відповідно до ст.121 Конституції України, ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" на органи прокуратури покладається представництво інтересів громадян і держави у суді у випадках передбачених законом.
Згідно абз.1 ч.2 ст.60 КАС України з метою представництва інтересів громадянина або держави в адміністративному суді прокурор в межах повноважень, визначених законом, звертається до суду з адміністративним позовом (поданням), бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження в якій відкрито за адміністративним позовом інших осіб, на будь-якій стадії її розгляду.
Відповідно до вимог ст.67 Конституції України та ст.36 Податкового кодексу України на відповідача покладений обов'язок сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Пунктом 6.1 ст.6 Податкового кодексу України визначено, що податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
В порушення вищевказаних норм чинного законодавства України товариство з обмеженою відповідальністю "Західбудгарант" несвоєчасно та не в повному обсязі сплачувало узгоджені суми грошових зобов'язань, що привело до виникнення податкового боргу в розмірі 14781,70 грн. по податку на додану вартість.
Так, вказана заборгованість підтверджується розрахунком суми позовних вимог з податкового боргу по податку на додану вартість, довідкою про наявність податкового боргу станом на 17.04.2015 року, податковими деклараціями з податку на додану вартість за 12 місяць 2014 року на суму 9495,00 грн. і 1 місяць 2015 року на суму 4884,00 грн., податковими повідомленнями - рішеннями форми "Ш" №0005931501 від 18.03.2015 року, №0007771501 від 03.04.2015 року, якими за результатами камеральних перевірок даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість від 02.03.2015 року і від 03.04.2015 року визначена сума штрафу у розмірі 10% грошового зобов'язання погашеного з затримкою відповідно 1502,68 грн. і 281,82 грн.
Пунктом 95.1 ст.95 Податкового кодексу України визначено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
14.02.2015 року контролюючим органом відповідачу було надіслано податкову вимогу форми "Ю" за № 1999-23, з часу виставлення якої податковий борг платника не переривався.
На підставі п.14.1.175 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк. (п.38.1 ст.38 Податкового кодексу України).
Згідно п.102.4 ст.102 Податкового кодексу України податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу.
Органи державної податкової служби мають право, зокрема, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пп.20.1.18. п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України).
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п.95.3. ст.95 Податкового кодексу України).
Згідно п.95.4 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
За таких встановлених обставин суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення як обґрунтовано заявлені та підтверджені документально.
Керуючись ст.ст.2,6,11,122,160-163,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Західбудгарант" (вул. Микулинецька, 3А, офіс 105, м. Тернопіль, Тернопільська область, код ЄДРПОУ 39068218) шляхом стягнення коштів з рахунків в банках та за рахунок готівки податковий борг по податку на додану вартість в розмірі 14781 (чотирнадцять тисяч сімсот вісімдесят одну) грн. 70 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Мартиць О.І.
копія вірна:
Суддя Мартиць О.І.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2015 |
Оприлюднено | 22.05.2015 |
Номер документу | 44237766 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні