cpg1251 КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 826/20303/13-а
У Х В А Л А
17 лютого 2015 р. м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Безименної Н.В.,
суддів: Кучма А.Ю. та Аліменка В.О.,
при секретарі Авраменко М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання Приватного акціонерного товариства «Київбуддеталькомплект» про зупинення провадження у справі за адміністративним позовом Приватного акціонерного товариства «Київбуддеталькомплект» до Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Міністерства доходів і зборів України у м. Києві про визнання протиправними дій, скасування податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИЛА:
Приватне акціонерне товариство «Київбуддеталькомплект» звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом, у якому просило: визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Міндоходів і зборів України у м.Києві під час перевірки на підставі наказу № 66 від 12 червня 2013, що полягають в ненаданні належних документів перед початком перевірки та отриманні копій документів з порушенням встановленого законом порядку; скасувати податкові повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Міндоходів і зборів України у м. Києві від 26.07.2013 №№0001472203, 0001482203.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва позов задоволено частково, скасовано податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві від 26.07.2013 №№0001472203, 0001482203.
Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану постанову та ухвалити нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити в повному обсязі.
Під час апеляційного розгляду справи, через канцелярію суду від представника відповідача надійшло клопотання про зупинення провадження у справі, надання сторонам часу для примирення сторін у зв'язку з розглядом заяви позивача про податковий компроміс.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи клопотання про зупинення провадження, колегія суддів вважає необхідним його задовольнити виходячи із наступного.
Клопотання про зупинення провадження у справі було обґрунтоване тим, що підрозділом 9 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України, який набрав чинності 17 січня 2015 року, передбачено можливість застосування податкового компромісу.
У відповідності до п. 11 2 розділу VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» КАС України підставою для примирення сторін на будь-якій стадії процесу є досягнення податкового компромісу щодо сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств відповідно до підрозділу 9 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України.
Згідно п. 1 підрозділу 9 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України податковий компроміс - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 цього Кодексу.
Відповідно до п. 7 підрозділу 9 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України процедура податкового компромісу, встановлена цим підрозділом, поширюється також на неузгоджені суми податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, а також на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання не узгоджені відповідно до норм цього Кодексу.
Предметом даного спору є податкові повідомлення-рішення від 26.07.2013 № 0001472203, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток на загальну суму 2 998 533 грн. та № 0001482203, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 2 862 122 грн.
Таким чином, до податкових зобов'язань, нарахованих оскаржуваними податковими повідомленнями-рішеннями, може бути застосована процедура податкового компромісу.
У разі закінчення апеляційного розгляду даної справи, Приватне акціонерне товариства «Київбуддеталькомплект» втратить право на застосування податкового компромісу.
Положеннями ч. 2 ст. 113 КАС України передбачено, що за клопотанням сторін суд зупиняє провадження у справі на час, необхідний їм для примирення.
З огляду на викладене, колегія суддів приходить до висновку про необхідність зупинення провадження у даній справі.
Відповідно до п. 8 підрозділу 9 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України податковий компроміс вважається досягнутим після сплати платником податків узгоджених податкових зобов'язань згідно із цим підрозділом.
З огляду на викладене колегія суддів вважає необхідним також зобов'язати сторін повідомити суд про досягнення податкового компромісу або про неподання позивачем заяви про застосування податкового компромісу у строк, встановлений п. 12 підрозділу 9 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 113, 156, 160, 167, 195, 196, п. п. 11 2 розділу VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» КАС України та підрозділом 9 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Клопотання Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Міністерства доходів і зборів України у м. Києві про зупинення провадження у справі - задовольнити.
Зупинити провадження у справі за адміністративним позовом Приватного акціонерного товариства «Київбуддеталькомплект» до Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Міністерства доходів і зборів України у м. Києві про визнання протиправними дій, скасування податкових повідомлень-рішень.
Зобов'язати сторони повідомити суд про досягнення податкового компромісу у строк, встановлений п. 12 підрозділу 9 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складання в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя: Н.В. Безименна
Судді: А.Ю. Кучма
В.О. Аліменко
Головуючий суддя Безименна Н.В.
Судді: Аліменко В.О.
Кучма А.Ю.
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2015 |
Оприлюднено | 22.05.2015 |
Номер документу | 44265727 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Безименна Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні