ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 травня 2015 року Справа № 808/2440/15 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Сіпаки А.В.
при секретарі Горбовій І.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за поданням Мелітопольської об'єднаної Державної податкової інспекції Запорізької області Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області про стягнення коштів за податковим боргом з приватного підприємства «Феникс-плюс»
ВСТАНОВИВ:
Податковий орган звернувся до суду з поданням, в якому просив суд стягнути з ПП «Феникс-плюс» суму податкової заборгованості у розмірі 24 338 грн. 00 коп. з податку на додану вартість за податковою декларацією №9073522456 від 20.04.2015, оскільки відповідач не сплатив зазначену суму у добровільному порядку.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заяв про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.
Представник відповідача в судове засідання також не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заяв про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.
Дослідивши матеріали подання, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що подання податкового органу підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що станом на 05.05.2015 за відповідачем рахується податкова заборгованість з податку на додану вартість в сумі 24 338 грн. 00 коп., яка виникла внаслідок несплати ПП «Фенікс-плюс» самостійно визначеного податкового зобов'язання за податковою декларацією з податку на додану вартість №9073522456 від 20.04.2015 по строку сплати на 30.04.2015.
Зазначена сума не була сплачена платником податків та набула статусу податкового боргу.
Відповідно до пп. 14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг це - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання;
Відповідно до п.п. 95.1 – 95.3 ст. 95 Податкового кодексу, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.59.1 ст.59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Так з метою погашення податкового боргу, податковий орган, вживав заходи передбачені законодавством України, а саме податковим органом було направлено на адресу відповідача, податкову вимогу №3181-25 від 01.12.2014, але вона залишена без задоволення.
Пунктом 59.3 ст. 59 Податкового кодексу встановлено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Відповідно до ст.1833 КАС України, провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.
Подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.
Строки, встановленні цією статтею, обчислюються годинами і закінчуються із закінченням години, на яку припадає таке закінчення.
У даному випадку, необхідна наявність сукупності обставин, які дають підставу для висновку щодо правомірності такого подання: - сплив 60 днів з дня направлення податкової вимоги; - виникнення податкового боргу.
Виходячи з вищевказаних норм у органів податкової служби виникло право на звернення до суду з поданням про стягнення з відповідача суми податкового боргу, оскільки, як встановлено судом за вказаним платником податків рахувалась податкова заборгованість, на яку відповідно до пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органом державної податкової служби може бути звернено стягнення в судовому порядку.
Керуючись ст.ст. ст.ст. 2, 4, 7 – 12, 14, 86, 158- 163, 1833 КАС України, ст.ст. 20, 46, 95, 203, 285 Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Подання задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства «Феникс-плюс» (ЄДРПОУ 37678115) суму податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 24 338 грн. 00 коп. (двадцять чотири тисячі триста тридцять вісім гривень), яку перерахувати за наступними реквізитами: р/р31113029700013, отримувач – Державний бюджет м. Мелітополь, код 37968956, банк – ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 14010100.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя А.В.Сіпака
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2015 |
Оприлюднено | 26.05.2015 |
Номер документу | 44287634 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Сіпака Андрій Васильович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Сіпака Андрій Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні