5/383б/151б
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-99-18, факс 7-44-62
УХВАЛА
"20" серпня 2009 р. Справа № 5/383б/151б
Прокурор Варвинського району Чернігівської області
(вул. Шевченка, 54, смт. Варва, Чернігівська область, 17600) в інтересах держави в особі
КРЕДИТОРА (Скаржник): Управління Пенсійного фонду України в Варвинському районі Чернігівської області (вул. Пилипенка 3а, смт. Варва, Чернігівська область, 17600)
БАНКРУТ: Варвинське виробниче управління житлово-комунального господарства
(вул. Шевченка, 18, смт. Варва, Чернігівська область, 17600)
Орган дії якого оскаржуються: Відділ Державної виконавчої служби Прилуцького міськрайонного управління юстиції (вул. Пушкіна, 73, м. Прилуки, 17500)
скарга на дії державної виконавчої служби
Суддя Фесюра М.В.
Представники не з'явились
В судовому засіданні прийняв участь прокурор Котова Е.В.
20.07.2009р. на адресу суду надійшла скарга Управління Пенсійного фонду України в Варвинському районі Чернігівської області на дії державного виконавця, в якій скаржник просить суд скасувати постанову заступника начальника відділу ДВС Прилуцького міськрайонного управління юстиції про відмову у відкритті виконавчого провадження (відмову в прийнятті до провадження виконавчого документа) від 22.05.2009р., по виконанню ухвали суду у даній справі від 15.11.2007р. Крім цього скаржник просить суд зобов'язати відділ ДВС Прилуцького міськрайонного управління юстиції відкрити виконавче провадження по виконанню ухвали суду від 15.11.2007р.
Сторони та орган ДВС були належним чином повідомлені про час та місце судового розгляду, однак представників в судове засідання не направили.
Від скаржника надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника.
Від органу ДВС надійшло заперечення на подану скаргу, в якому він посилається на невідповідність поданої скаржником ухвали вимогам, які пред'являються до виконавчого документа.
Заслухавши думку прокурора та дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ
22.05.2009р. відділом Державної виконавчої служби Прилуцького міськрайонного управління юстиції була прийнята оскаржувана постанова про відмову у відкритті виконавчого провадження (відмову в прийнятті до провадження виконавчого документа).
Як зазначено у постанові, розглянувши заяву про примусове виконання ухвали № 5/383, виданої 15.11.2007р., про зобов'язання ліквідатора Черевяка В.В. здійснити подальші заходи щодо ліквідації банкрута, службова особа органу ДВС встановила, що подана ухвала не є виконавчим документом і на підставі ст.26 Закону України «Про виконавче провадження»відмовила у його прийнятті та відкритті виконавчого провадження.
Відповідно до ст.19 Закону України «Про виконавче провадження»у виконавчому документі повинні бути зазначені:
1) назва документа, дата видачі та найменування органу, посадової особи, що видали документ;
2) дата і номер рішення, за яким видано виконавчий документ;
3) найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника за його наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за його наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші відомості, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, такі як дата і місце народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника тощо;
4) резолютивна частина рішення;
5) дата набрання чинності рішенням;
6) строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Виконавчий документ має бути підписаний уповноваженою посадовою особою і скріплений печаткою.
Подана кредитором до органу ДВС ухвала не містить дати набрання нею чинності, строк пред'явлення її до виконання, а також вона подана у вигляді копії , тобто не підписана уповноваженою особою, якою в даному випадку є суддя, і не скріплена печаткою.
Статтею 26 Закону України «Про виконавче провадження»передбачено, що державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження у разі, зокрема, невідповідності виконавчого документа вимогам, передбаченим статтею 19 цього Закону.
Про відмову у відкритті виконавчого провадження державний виконавець у 3-денний строк після надходження до нього виконавчого документа виносить постанову, яка затверджується начальником відповідного органу державної виконавчої служби, якому він безпосередньо підпорядкований, і не пізніше наступного дня надсилає її заявникові.
За таких обставин оскаржувана постанова відповідає вимогам чинного законодавства, тому подана скарга задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 86,121-2 Господарського процесуального кодексу України ,суд –
У Х В А Л И В:
У задоволенні скарги відмовити повністю.
Суддя Фесюра М.В.
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2009 |
Оприлюднено | 26.08.2009 |
Номер документу | 4430141 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Фесюра М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні