Постанова
від 15.05.2015 по справі 804/5572/15
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 травня 2015 р. Справа № 804/5572/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Ніколайчук С.В. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Криворізького міського центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю "Троянда" про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ :

22 квітня 2015 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Криворізького міського центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю «Троянда», в якому позивач просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Троянда» на користь Криворізького міського центру зайнятості суму заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмку) в розмірі 93,86 грн.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач зареєстрований в Дзержинському районному центрі зайнятості як юридична особа та роботодавець, що використовує найману працю та є платником страхових внесків. Внаслідок порушення вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", відповідач має заборгованість зі сплати страхових внесків за 2010 р., згідно самостійно обрахованої та наданої відповідачем до Дзержинського районного центру зайнятості відомості у розмірі 93,86 грн.

Ухвалою суду від 27.07.15р. відкрито провадження по справі №804/5572/15 та призначено до розгляду на 15.05.15р.

Позивач надав суду клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідач в судове засідання не з'явився про дату, час та місце розгляду адміністративної справи повідомлений належним чином, докази чого наявні в матеріалах справи, заперечень на позовну заяву не надав.

Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача про розгляд справи та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. За таких підстав, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, оскільки при підготовці справи до розгляду дотримано вимоги Кодексу адміністративного судочинства України щодо належного повідомлення сторін у справі про розгляд справи.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, 10.04.1992 року ТОВ "Троянда" було взято на облік в Дзержинському районному центрі зайнятості як юридична особа та роботодавець, що використовує найману працю.

Згідно наказу Дніпропетровського обласного центру зайнятості № 152 від 23.06.2011 р. "Про реорганізацію Криворізького міського центру зайнятості" проведена реорганізація Саксаганського, Жовтневого, Центрально-Міського та Довгинцівського районних центрів зайнятості м. Кривого Рогу шляхом злиття в Криворізький міський центр зайнятості.

Згідно розрахункової відомості про нарахування та перерахування страхових внесків до Фонду за 2010 рік, станом на 16.04.2015 р., борг зі сплати страхових внесків на випадок безробіття перед Фондом в розмірі 93,86 грн., не погашений.

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (чинного на момент виникнення правовідносин) управління страхуванням на випадок безробіття здійснює Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

У відповідності до ч. 1 ст.12 зазначеного Закону, функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості.

Підпунктом 7.1 пункту 7 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 339 від 18.12.2000р. (зі змінами), у зв'язку з набранням чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" на період повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків та сум фінансових санкцій, нарахованих та /або не сплачених у період до 01 січня 2001 року, територіальні органи Державної служби зайнятості мають право перевіряти правильність нарахування, своєчасність і повноту перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Згідно ч. 3 ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" роботодавець та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.

Пунктом 2 частини другої статті 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" встановлено, що роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Якщо роботодавці несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються санкції, передбачені ст. 38 цього Закону.

Згідно абзацу першого частини першої статті 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.

Відповідно до ч.2 ст. 38 вищевказаного Закону не сплачені в строк страхові внески, стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку.

Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкціях, передбачених цією статтею, не застосовується.

Згідно з абз. 5 ч. 7 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VІ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.

Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та їх задоволення, оскільки доказів добровільного погашення заборгованості відповідач не надав.

Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Криворізького міського центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю "Троянда" про стягнення заборгованості в сумі 93,86 грн.- задоволити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Троянда" (50065, м. Кривий Ріг, вул. Косіора, 49, ЄДРПОУ 13460105) на користь Криворізького міського центру зайнятості (50071, м.Кривий Ріг, вул.Космонавстів, 1; р/р 7173001002770 в УДКУ Дніпропетровської області, ОКПО 21908407, МФО 805012) заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмки) у сумі 93,86 грн. (дев'яносто три гривні 86 коп.).

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С.В. Ніколайчук

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.05.2015
Оприлюднено27.05.2015
Номер документу44312145
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/5572/15

Постанова від 15.05.2015

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Ніколайчук Світлана Василівна

Ухвала від 27.04.2015

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Ніколайчук Світлана Василівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні