ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про закриття провадження в адміністративній справі
20 травня 2015 року Справа № 813/357/15
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого - судді Карп'як О.О.
при секретарі судового засідання Дорош Х.Р.
за участю сторін:
представників позивача - Кузьменко А.В.
представника відповідача - Пісна Р.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ТзОВ «Хліб - Трейд» до Державної податкової інспекції у Пустомитіському районі ГУ ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового - повідомлення рішення № 0000012200 від 13.01.2015 року, -
в с т а н о в и в :
ТзОВ «Хліб - Трейд» звернулося в суд з позовом до Державної податкової інспекції у Пустомитіському районі ГУ ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового - повідомлення рішення № 0000012200 від 13.01.2015 року.
Ухвалами судді від 26.01.2015 року було відкрито провадження в адміністративній справі та призначено адміністративну справу до судового розгляду.
18.03.2015 року представник відповідача подала до суду клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку з примиренням сторін (вх. № 8547).
25.03.2015 року представник позивача подала до суду клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку з примиренням сторін (вх. №9482).
Сторони в судовому засіданні клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку з примиренням підтримали повністю.
При постановленні ухвали, суд враховує наступне.
Судом встановлено, що 13.01.2015 року ДПІ у Пустомитівському районі ГУ ДФС у Львівській області винесено податкове повідомлення - рішення форми «Р» № 0000012200 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток у розмірі 696, 504 грн., за основним платежем у розмірі 464336 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у розмірі 232168 грн.
Вказане податкове повідомлення-рішення вважається неузгодженим.
Позивачем подано контролюючому органу заяву про намір досягнення податкового компромісу.
Відповідно до п. 1 підрозділу 9-2 розділу XX Податкового кодексу України (далі - ПК України) податковий компроміс - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 цього Кодексу. Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, під час дії податкового компромісу за такі податкові періоди має право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з податку на додану вартість.
Згідно п. 7 підрозділу 9-2 розділу XX ПК України процедура податкового компромісу, встановлена цим підрозділом, поширюється також на неузгоджені суми податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, а також на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання не узгоджені відповідно до норм цього Кодексу. Досягнення податкового компромісу у такому разі здійснюється за заявою платника податків у письмовій формі до контролюючого органу про намір досягнення податкового компромісу. У таких випадках днем узгодження платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні, є день подання такої заяви до відповідного контролюючого органу. У разі несплати платником податків такого податкового зобов'язання у сумі, визначеній пунктом 2 цього підрозділу, таке податкове зобов'язання вважається неузгодженим.
Пунктом 8 підрозділу 9-2 розділу XX ПК України передбачено, що податковий компроміс вважається досягнутим після сплати платником податків узгоджених податкових зобов'язань згідно із цим підрозділом.
11.03.2015 року ДПІ у Пустомитівському районі Головного управління ДФС у Львівській області прийнято рішення про погодження застосування податкового компромісу з ТзОВ «Хліб - Трейд».
Судом встановлено, що позивачем на виконання п. 8 підрозділу 92 Розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України сплачено суму в розмірі 23 217, 00 грн.
Таким чином, суд вважає, що між сторонами досягнуто податкового компромісу.
Відповідно до п.11-2 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, підставою для примирення сторін на будь-якій стадії процесу є досягнення податкового компромісу щодо сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств відповідно до підрозділу 9 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.157 КАС України, суд закриває провадження у справі якщо сторони досягли примирення.
З огляду на те що сторонами було досягнуто податкового компромісу, суд вважає за необхідне визнати умови примирення сторін, оскільки такі дії позивача не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи і інтереси, а провадження у справі закрити на підставі п.3 ч.1 ст.157 КАС України.
У відповідності до п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору підлягає поверненню.
Керуючись ст.ст. 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
у х в а л и в:
1. Клопотання сторін - задоволити.
2. Провадження у справі за позовом ТзОВ «Хліб - Трейд» до Державної податкової інспекції у Пустомитіському районі ГУ ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового - повідомлення рішення № 0000012200 від 13.01.2015 року - закрити.
3. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Хліб - Трейд» (81130, Львівська область, Пустомитівський район, с. Сокільники, вул. Львівська бічна, 4, код ЄДРПОУ 33419760) з Державного бюджету України сплачений судовий збір за подання адміністративного позову у розмірі 487 (чотириста вісімдесят сім) гривень 20 копійок.
Ухвала суду може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст ухвали складений і підписаний 25 травня 2015 року.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2015 |
Оприлюднено | 28.05.2015 |
Номер документу | 44345284 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Карп'як Оксана Орестівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Карп'як Оксана Орестівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Карп'як Оксана Орестівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні