Справа № 815/2460/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 травня 2015 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Глуханчук О.В., розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси до приватного підприємства "Сарат-інокс" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
27 квітня 2015 року Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м.Одеси звернулось до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства "Сарат-інокс" про стягнення заборгованості зі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у загальному розмірі 677, 83 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що ПП "Сарат-інокс" зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси, як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Згідно положень ст. 1 Закону України "Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ч. 6 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за звітний місяць не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення даного місяця незалежно від виплати заробітної плати, на суми якої нараховуються такі внески. Однак, як зазначає позивач, ПП "Сарат-інокс" не сплатило внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2009 рік у сумі 457, 60 грн., внаслідок чого до підприємства було застосовано штрафні санкції у розмірі 200, 28 грн. та пеня - 19, 95 грн. Таким чином, відповідач має заборгованість перед ПФУ у загальному розмірі 677, 83 грн., що є недоїмкою по страховим внескам, яка, у зв'язку з несплатою у добровільному порядку, підлягає стягненню за рішенням суду.
Відповідачу направлялась копія ухвали про відкриття скороченого провадження у справі, проте судова кореспонденція повернута до суду з відміткою відповідальної особи поштового зв'язку: «за закінченням строку зберігання». Відповідно до положень ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Згідно з приписами п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України, справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження протягом таких строків - не пізніше трьох днів з дня закінчення десятиденного строку з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження у справі, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Враховуючи викладене суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.
Так, дослідивши матеріали справи та надані докази, суд приходить до наступного.
Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 №505795, приватне підприємство "Сарат-інокс" зареєстроване Виконавчим комітетом Одеської міської ради 18.09.2008 року.
Як вбачається з матеріалів справи, приватне підприємство "Сарат-інокс" зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси, як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно даних картки особового рахунку страхувальника - ПП "Сарат-інокс", за відповідачем рахується заборгованість по страховим внескам у розмірі 457, 60 грн., фінансовим санкціям - 200, 28 грн. та пені - 19, 95 грн.
Судом встановлено, що зазначена заборгованість виникла за відповідачем на підставі самостійно поданого Розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за жовтень 2009 року на суму 457, 60 грн., рішення "Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду" №2873 від 19.11.2009 року, прийнятого внаслідок прострочення сплати вказаної суми.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах , встановлених законом.
З 01.01.2011 набрав чинності Закон України від 08.07.2010 № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон України № 2464-VI), яким запроваджено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування як консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі, з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, та визначені правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
Згідно пункту 7 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України № 2464-VI суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2011 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року. Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Так, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - підприємці та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - підприємців, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Відповідно до ст. ст. 19, 20 Закону України №1058-ІV, розділу 5 Інструкції № 21-1 "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" від 19.12.2003, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663 (далі - Інструкція № 21-1), відповідач, як страхувальник, зобов'язаний одночасно з одержанням в установах банків коштів на оплату праці вчасно, за встановленою законодавством формою перерахувати внески на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно встановлених тарифів та надавати звітність у встановлені законодавством терміни до органів ПФУ.
Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 Закону України № 1058-IV суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених ч. 3 ст. 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених ч. 9 і 10 ст. 13 Закону України № 1058-IV, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику.
Так, позивачем на підставі п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України №1058-IV, прийнято рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду №2873 від 19.11.2009 року.
Суми пені та штрафів, передбачених ч. 9 і 10 ст. 13 Закону України № 1058-IV, підлягають сплаті страхувальником протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Крім того, позивачем було надіслано на адресу відповідача Вимогу про сплату недоїмки від 05.03.2013 року №673 з роз'ясненням про необхідність сплатити суму недоїмки за цією вимогою в 10-денний строк з дня її одержання.
Як встановлено з матеріалів справи, вимога про сплату недоїмки, як і рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені відповідачем не оскаржувались, проте заборгованість у встановлений законом строк не сплачена.
Таким чином, оскільки відповідач за час судового розгляду справи у добровільному порядку борг не сплатив, сума заборгованості зі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у загальному розмірі 677, 83 грн. підлягає стягненню за рішенням суду.
Відповідно до ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до статті 5 Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VІ "Про судовий збір" від сплати судового збору звільнений, судові витрати не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 6-9, 69, 71, 86, 183-2 КАС України України,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси до приватного підприємства "Сарат-інокс" про стягнення заборгованості - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з приватного підприємства "Сарат-інокс" (65053, м. Одеса, проспект Добровольського, буд. 69, кв. 106, код ЄДРПОУ 36153944) на користь Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси (65003, вул. Чорноморського козацтва, 95, р/р 256043123704 в ООУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 328845, код ЄДРПОУ 26302738) заборгованість зі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у загальному розмірі 677, 83 грн. (шістсот сімдесят сім гривень 83 коп.).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано у строк, встановлений статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до Одеського окружного адміністративного суду, та одночасно її копія до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Суддя О.В. Глуханчук
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2015 |
Оприлюднено | 29.05.2015 |
Номер документу | 44371313 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Глуханчук О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні