ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 травня 2015 року м. ПолтаваСправа № 816/1425/15
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Ясиновський І.Г. розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області до Кобеляцької районної організації партії "Демократичний союз" про припинення юридичної особи, -
В С Т А Н О В И В:
30 квітня 2015 року Кременчуцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Полтавській області (надалі - позивач, КОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області) звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Кобеляцької районної організації партії "Демократичний союз" про припинення юридичної особи.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що податкова звітність відповідачем не подавалась більше одного року, що є підставою для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи - відповідно до частини 2 статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".
Від позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, явку уповноваженого представника не забезпечив, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином; причин неявки суду не повідомив, заяв чи клопотань до суду не надав.
Відповідно до положень частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Враховуючи достатність наданих сторонами доказів, суд, керуючись положеннями частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, визнав за можливе розглядати справу без участі відповідача.
Згідно з частиною шостою статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Оскільки перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні, визначені статтею 128 Кодексу адміністративного судочинства України, - відсутні, суд перейшов до розгляду справи у порядку письмового провадження.
Вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що Кобеляцька районна організація партії «Демократичний союз» (код ЄДРПОУ 25759855) набула статусу юридичної особи на підставі реєстрації 16.08.1999 за № 2 та перебуває на податковому обліку контролюючих органів з 03.12.2001 за № 291.
Згідно із пунктом "б" пункту 157.1 статті 157 Податкового кодексу України відповідач є неприбутковою організацією, що підтверджується матеріалами справи.
Пунктом 1.6. Порядку складання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації, від 31 січня 2011 року, №56 (діючого до 27.01.2014) встановлено, що податковий звіт складається наростаючим підсумком з початку календарного року. У разі незаповнення того чи іншого рядка через відсутність операції (суми) цей рядок прокреслюється. Дані, наведені у Податковому звіті, повинні ґрунтуватися на даних бухгалтерського обліку та відповідати правилам складання податкової звітності. Достовірність даних підтверджується підписами керівника (уповноваженої особи) неприбуткової організації і головного бухгалтера (особи, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання Податкового звіту до органу державної податкової служби) та засвідчується печаткою. Оригінал Податкового звіту подається до органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку неприбуткова організація.
Відповідно до пункту 1.7 цього ж Порядку неприбуткові організації мають право не пізніше, ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання Податкового звіту надіслати його на адресу відповідного органу доходів і зборів поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.
Відповідно до пункту 3 Порядку складання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом Міндоходів і зборів України від 27.01.2014 №85 (надалі - Порядок) податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій (далі - Податковий звіт) складається за формою, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 27 січня 2014 року N 85, та подається неприбутковою установою, організацією, їх відокремленими підрозділами (далі - неприбуткова організація) до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку неприбуткова організація (за основним місцем обліку).
Пунктами 6, 7 Порядку визначено, що податковий звіт складається наростаючим підсумком з початку календарного року (коли базовим (податковим) звітним періодом був календарний квартал). Дані, наведені у Податковому звіті, повинні ґрунтуватися на даних бухгалтерського обліку та відповідати правилам складання податкової звітності. Достовірність даних підтверджується підписами керівника (уповноваженої особи) неприбуткової організації і головного бухгалтера (особи, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання Податкового звіту до контролюючого органу) та засвідчується печаткою.
Неприбуткові організації мають право не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання Податкового звіту надіслати його на адресу відповідного контролюючого органу поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.
Згідно із абзацом "з" пункту 157.1, пункту 157.14 статті 157, пункту 152.9 статті 152, розділу 3, підпункту 49.18.2 пункту 49.18, пункту 49.19 статті 49 розділу 2 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, відповідач повинен подавати податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій до контролюючого органу.
Відповідно до частини другої статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Згідно з пунктом 67.2 статті 67 Податкового кодексу України контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців.
Кобеляцька районна організація партії «Демократичний союз» не звітується до контролюючих органів з 01.01.2013, заборгованості перед бюджетом не має, на підтвердження чого надано довідки від 21.05.2015 за № 1066/10/16-13 та від 21.05.2015 за № 1073/10/16-13.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7-11, 71, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області до Кобеляцької районної організації партії «Демократичний союз» про припинення юридичної особи - задовольнити.
Припинити юридичну особу - Кобеляцьку районну організацію партії «Демократичний союз» (код ЄДРПОУ 25759855).
Копію постанови направити сторонам та державному реєстратору за місцем реєстрації юридичної особи - Кобеляцької районної організації партії «Демократичний союз» для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення юридичної особи.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.Г. Ясиновський
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.05.2015 |
Оприлюднено | 29.05.2015 |
Номер документу | 44371520 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
І.Г. Ясиновський
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні