ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"13" травня 2015 р. Справа № 922/1054/14
вх. № 1054/14
Суддя господарського суду Кононова О.В.
при секретарі судового засідання Юрченко О.А.
За участю:
кредитора - ОСОБА_1
Розглянувши справу
за заявою ТОВ "Будіндустрія Резерв", м. Харків
до ТОВ "Будіндустрія Резерв", м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Харківської області від 12.05.2014 р. ТОВ "Будіндустрія Резерв", ідентифікаційний номер 35859974 визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором призначено голову ліквідаційної комісії Вишар А.О., якого зобов'язано в строк до 12.05.2015 р. виконати ліквідаційну процедуру.
Ухвалою суду від 22.04.2015 р. було відкладено слухання звіту ліквідатора на 13.05.2015 р., зобов'язано ліквідатора надати суду звіт про здійснені заходи щодо ліквідації банкрута на виконання ліквідаційної процедури, зазначені в постанові суду від 12.05.2014 р.
27.04.2015 р. до канцелярії суду від голови комітету кредиторів надійшла заява (вх. № 17099) про затвердження мирової угоди.
Ухвалою суду від 29.04.2015 р. було прийнято до розгляду заяву комітету кредиторів ТОВ "Будіндустрія Резерв" (вх. № 17099 від 27.04.2015 р.) та призначено її розгляд в судовому засіданні на 13.05.2015 р.
В судовому засіданні присутній кредитор просив суд затвердити надану мирову угоду та припинити провадження по справі.
Заслухавши присутнього в судовому засіданні присутнього кредитора, розглянувши матеріали справи, представлену сторонами мирову угоду від 27.04.2015 року, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ст. 77 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" під мировою угодою у справі про банкрутство розуміється домовленість між боржником і кредиторами стосовно відстрочки та/або розстрочки, а також прощення (списання) кредиторами боргів боржника, яка оформляється шляхом укладення угоди між сторонами.
Мирова угода може бути укладена на будь-якій стадії провадження у справі про банкрутство. У процедурі розпорядження майном боржника мирову угоду може бути укладено лише після виявлення всіх кредиторів і затвердження господарським судом реєстру вимог кредиторів.
Рішення про укладення мирової угоди від імені кредиторів приймається комітетом кредиторів більшістю голосів кредиторів - членів комітету та вважається прийнятим за умови, що всі кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника, висловили письмову згоду на укладення мирової угоди.
Рішення про укладення мирової угоди приймається від імені боржника керівником боржника чи арбітражним керуючим (керуючим санацією, ліквідатором), які виконують повноваження органів управління та керівника боржника і підписують її.
Від імені кредиторів мирову угоду підписує голова комітету кредиторів.
Відповідно до ст. 78 наведеного Закону визначено, що у разі якщо умови мирової угоди передбачають розстрочку чи відстрочку або прощення (списання) боргів чи їх частини, орган стягнення зобов'язаний погодитися із задоволенням частини вимог з податків, зборів (обов'язкових платежів) на умовах такої мирової угоди з метою забезпечення відновлення платоспроможності підприємства. При цьому податковий борг, який виник у строк, що передував трьом повним календарним рокам до дня подання заяви про порушення справи про банкрутство до господарського суду, визнається безнадійним та списується, а податкові зобов'язання чи податковий борг, які виникли у строк протягом трьох останніх перед днем подання заяви про порушення справи про банкрутство до господарського суду календарних років, розстрочується (відстрочується) або списується на умовах мирової угоди. Зазначену мирову угоду підписує керівник відповідного органу доходів і зборів за місцезнаходженням боржника.
Не підлягає прощенню (списанню), відстрочці та/або розстрочці за умовами мирової угоди заборгованість із заробітної плати перед працюючими та звільненими працівниками банкрута, грошові компенсації за невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, інші кошти, належні працівникам у зв'язку з оплачуваною відсутністю на роботі (оплата часу простою не з вини працівника, гарантії на час виконання державних або громадських обов'язків, гарантії і компенсації при службових відрядженнях, гарантії для працівників, що направляються для підвищення кваліфікації, гарантії для донорів, гарантії для працівників, що направляються на обстеження до медичного закладу, соціальні виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів підприємства тощо), а також вихідної допомоги, належної працівникам у зв'язку з припиненням трудових відносин.
Не підлягає прощенню (списанню) за умовами мирової угоди заборгованість із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, невикористаних та своєчасно не повернутих коштів Фонду соціального страхування України.
Погашення вимог кредиторів за умовами мирової угоди здійснюється з дотриманням черговості, встановленої цим Законом.
Для кредиторів, які не брали участі в голосуванні або проголосували проти укладення мирової угоди, не можуть бути встановлені умови гірші, ніж для кредиторів, які висловили згоду на укладення мирової угоди, вимоги яких віднесені до однієї черги.
Згідно ч.2 п. 2 ст. 81 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд зобов'язаний заслухати кожного присутнього на засіданні кредитора, у якого виникли заперечення щодо укладення мирової угоди, навіть якщо на засіданні комітету кредиторів він голосував за укладення мирової угоди.
На виконання вимог зазначеної норми закону господарський суд, заслухавши присутнього в судовому засіданні кредитора, оцінивши викладені в заяві, дійшов висновку про відповідність мирової угоди нормам діючого законодавства.
Як вбачається з матеріалів справи, 13.06.2014 р. до канцелярії господарського суду від ФО ОСОБА_4 надійшла заява (вх. № 19804) з кредиторськими вимогами до боржника у розмірі 51303,30 грн.
Ухвалою суду від 09.07.2014 р. були визнані грошові вимоги ОСОБА_4 до боржника ТОВ "Будіндустрія Резерв" у розмірі 51303,30 грн. та зобов'язано ліквідатора включити вимоги кредитора ОСОБА_4 у розмірі 51303,30 грн. до реєстру вимог кредиторів у четверту чергу.
13.06.2014 р. до канцелярії господарського суду від ФО ОСОБА_1 надійшла заява (вх. № 19805) з кредиторськими вимогами до боржника у розмірі 4 411 347, 03 грн.
Ухвалою суду від 09.07.2014 р. були визнані грошові вимоги ОСОБА_1 до боржника ТОВ "Будіндустрія Резерв" у розмірі 4116113,05 грн., зобов'язано ліквідатора включити вимоги кредитора ОСОБА_1 у розмірі 4116113,05 грн. до реєстру вимог кредиторів у четверту чергу.
Ліквідаційною комісією була проведена інвентаризація всіх активів та пасивів боржника. За результатами проведення інвентаризації комісією був складений інвентаризаційний опис від 04.02.2014 р., відповідно якої у боржника є в наявності майно на загальну суму 4000000,00 грн.
Інших активів банкрута в ході ліквідаційної процедури ліквідатором виявлено не було, що підтверджується відповідними довідками органів, що ведуть облік та реєстрацію речових прав.
Дослідивши умови мирової угоди, укладеної між сторонами 27 квітня 2015 року, судом встановлено, що вона підписана від імені боржника - ліквідатором ТОВ "Будіндустрія Резерв" Вишаром А.О., від імені комітету кредиторів - головою комітету кредиторів ОСОБА_1
Згідно з умовами мирової угоди від 27 квітня 2015 року, що також підтверджується матеріалами справи боржник станом має загальну суму непогашеної кредиторської заборгованості у розмірі 4167416,35 грн.
Як вбачається з тексту мирової угоди боржник приймає на себе зобов'язання по погашенню вищезазначених сум заборгованості кожному кредитору на умовах:
- відстрочення сплати боргів до 31.08.2015 р.
- щомісячного розстрочення сплати боргів у розмірі 10 % від суми боргу кожного кредитора починаючи з 01.09.2015 р. до повного погашення боржником боргу перед Кредиторами. Строк сплати щомісячного платежу здійснюється до 5 числа місяця наступного за звітним.
Судом встановлено, що надана мирова угода від 27 квітня 2015 року містить умови щодо порядку погашення заборгованості боржника перед кредитором на умові розстрочення боргу, що відповідає вимогам ст. 78 та 79 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч.1 ст. 79 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" мирова угода укладається у письмовій формі та підлягає затвердженню господарським судом, про що зазначається в ухвалі господарського суду про припинення провадження у справі про банкрутство.
Згідно ч.2 ст. 79 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" мирова угода набирає чинності з дня її затвердження господарським судом і є обов'язковою для боржника (банкрута), кредиторів, вимоги яких забезпечені заставою, кредиторів другої та наступних черг.
Враховуючи, що мирова угода укладена та погоджена відповідно до порядку, встановленого Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", підписана уповноваженими на те особами, у суду є підстави для задоволення заяви учасників судового процесу та затвердження мирової угоди.
Частиною 6 статті 81 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", встановлено, що затвердження господарським судом мирової угоди є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено мирову угоду.
На підставі вищенаведеного та враховуючи те, що надана суду на затвердження мирова угода сприяє відновленню платоспроможності банкрута, порушень порядку при укладенні мирової угоди судом не встановлено, умови мирової угоди не суперечать діючому законодавству, мирова угода дає можливість боржнику - ТОВ "Будіндустрія Резерв" продовжити свою підприємницьку діяльність та розрахуватися з кредиторами на умовах мирової угоди, суд вважає можливим задовольнити заяву сторін про затвердження у даній справі мирової угоди, затвердити надану суду мирову угоду від 27 квітня 2015 року та припинити провадження у справі.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 2, 77-79, 80, 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 ГПК України; -
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити заяву учасників процесу про затвердження у даній справі мирової угоди.
2. Затвердити мирову угоду по справі 922/1054/14 укладену 27 квітня 2015 року такого змісту:
"Товариство з обмеженою відповідальністю "Будіндустрія Резерв, надалі Боржник, в особі ліквідатора Вишара Андрія Олеговича, що діє на підставі ухвали господарського суду Харківської області від 12.05.2014 р. та
Фізична особа ОСОБА_1 та фізична особа ОСОБА_4, надалі кредитори Боржника, від імені яких діє голова комітету кредиторів ОСОБА_1 на підставі протоколу зборів комітету кредиторів від 27.04.2015 р., уклали дану мирову угоду про наступне.
1. Кредитори та Боржник керуючись ст.ст. 77 - 79 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" домовилися укласти дану мирову угоду про відстрочення та розстрочення боргів боржника на нижчезазначених умовах.
2. Борг Боржників перед Кредиторами визнаний судом ухвалою господарського суду Харківської області від 09.07.2014 р. у справі № 922/1054/14 та складає відповідно:
2.1. Кредитор фізична особа ОСОБА_1 - 4 116 113, 05 грн.;
2.2 Кредитор фізична особа ОСОБА_4 - 51 303, ЗО грн.
3. Відповідно до ухвали господарського суду Харківської області від 25.07.2014 р. у справі № 922/1054/14 всі зазначені в п.2 даного угоди вимоги Кредиторів включено до реєстру вимог кредиторів у четверту чергу.
4. Боржник приймає на себе зобов'язання по погашенню вищезазначених сум заборгованості кожному кредитору на умовах:
4.1. Відстрочення сплати боргів до 31.08.2015 р.
4.2 Щомісячного розстрочення сплати боргів у розмірі 10 % від суми боргу кожного кредитора починаючи з 01.09.2015 р. до повного погашення Боржником боргу перед Кредиторами. Строк сплати щомісячного платежу здійснюється до 5 числа місяця наступного за звітним.
5. Вимоги кредиторів, за якими зроблено розрахунки згідно з умовами мирової угоди, вважаються погашеними.
6. Виконання зобов'язань Боржника перед Кредиторами здійснюється шляхом перерахування у безготівковій формі розрахунку суми заборгованості на їх банківські рахунки, про точні реквізити яких Кредитори зобов'язані надати відомості Боржнику до 31.08.2015 р.
Виконання зобов'язань Боржника перед Кредиторами також може відбуватися шляхом не забороненим діючим законодавством України.
8. Умови даної Мирової угоди розповсюджуються в рівній мірі та без обмежень на усіх Кредиторів.
9. Сторони дійшли згоди, що у випадку одноразового порушення Боржником умов цієї Мирової угоди в частині погашення боргу перед Кредиторами, Кредитори набувають право в односторонньому порядку розірвати дану Мирову угоду шляхом направлення або вручення Боржнику відповідного письмового повідомлення.
10. Кредитори ознайомлені зі змістом ст. 81 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та розуміють наслідки укладення даної Мирової угоди" .
3. Провадження у справі припинити.
4. Дану ухвалу направити ліквідатору, ФОП ОСОБА_1, ОСОБА_4 ТОВ "Будіндустрія Резерв", державному реєстратору, державному органу з питань банкрутства.
Суддя Кононова О.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2015 |
Оприлюднено | 29.05.2015 |
Номер документу | 44374487 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Кононова О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні