Рішення
від 07.04.2015 по справі 522/23790/14-ц
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/23790/14-ц

Провадження № 522/2846/15

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 квітня 2015 року Приморський районний суд м. Одеси в складі:

головуючого судді - Нікітіної С.Й.,

при секретарі - Віноградовій І.В.

розглянувши у судовому засіданні цивільну справу за позовом Громадської організації автолюбителів "Товариство "Парус" до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів, -

ВСТАНОВИВ:

Громадська організація автолюбителів "Товариство "Парус" звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів в сумі 1975,51 грн., з яких: 1600,00 грн. - заборгованості по оплаті членських внесків, 357,00 грн. - суми інфляції за період невиконання грошового зобов'язання, 18,51 грн. - 3% річних від суми боргу за період невиконання грошового зобов'язання; та судових витрат: 243,60 грн. - судовий збір за подачу позовної заяви, 500,00 грн. - витрати на оплату правової допомоги адвоката.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, але надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності в якій зазначив, що підтримує позовні вимоги у повному обсязі та проти заочного розгляду справи не заперечує.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином у встановленому порядку (згідно ст. 74 ЦПК України), поважних причин щодо своєї неявки суду не представив, чим позбавив суд можливості вислухати його пояснення та думку по суті. Заяву про розгляд справи за його відсутністю не надавав.

Суд, у зв'язку з неявкою відповідача та неповідомленням про поважні причини такої неявки в судове засідання, ухвалив слухати справу у його відсутність, згідно ч. 4 ст. 169 ЦПК України, у порядку ст.ст. 224-225 ЦПК України при заочному розгляді на підставі наявних у справі доказів.

Згідно ч.2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи приходить до висновку, що даний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Громадська організація автолюбителів "Товариство "Парус" є неприбутковою організацією що підтверджується ст. 1.1. Статуту ГОА "Товариство "Парус" і Рішенням Спеціалізованої Державної податкової інспекції в Приморському районі м. Одеси № 37-15-0122 від 17.05.2004 р.

Діяльність позивача пов'язана з паркуванням та зберіганням автомобілів громадян, які мешкають на вулиці Базарної між вулицями Пушкінська та Рішельєвська і є членами Громадської організації автолюбителів "Товариство "Парус" і паркують/зберігають свої автомобілі на автомобільної стоянці, яка організована та обслуговується виключно членами ГОА "Товариство "Парус" в режимі чергування,. Джерелом фінансування позивача є членські внески. Бюджет позивача має обмежені пункти витрат: оплата податків (збору за паркування, асфальтове покриття та інш.), оплата за постачання електроенергії, витрати на господарські нужди для підтримання території самоохороняємої автостоянки в належному стані. Ставка членських внесків розраховується виходячи з: численності членів та необхідної суми на утримання. Позивач, отримавши членські внески за календарний місяць не в повному обсязі, не має можливості оплачувати в повному обсязі податки та внески, що в свою чергу приводить до адміністративного штрафування позивача органами податкової інспекції та ін.

Відповідач ОСОБА_1 є членом ГОА "Товариство "Парус". Відповідач припинив оплату членських внесків, ще в серпні місяці 2014 р., але продовжує зберігати на стоянці позивача свій автомобіль, не реагує на будь-які вимоги позивача, не платить членські внески.

Позивач направляв на адресу відповідача лист-попередження, в якому доводив до нього про необхідність сплати членських внесків та про санкції, які будуть до нього застосовані позивачем в разі несплати членських внесків. Заборгованість, яка лічиться за відповідачем за період з серпня 2014 р. по теперішній час квітень 2015 р. складає 1600,00 грн. за (по 200 грн. за 8 місяців) Відповідач не прийняв ніяких мір для того щоб погасити заборгованість перед позивачем та продовжує ігнорувати вимоги по оплаті.

У зв'язку з тим, що відповідач своєчасно не оплатив членські внески, позивач наполягає на стягненні суми штрафних санкцій за прострочення виконання грошового зобов'язання: з урахуванням індексу інфляції, 3% річних, заборгованість відповідача згідно представленого позивачем розрахунку склала 1975,51 грн. (1600,00 грн. - основна заборгованість; грн. 357,00 грн. - сума інфляції за період невиконання грошового зобов'язання; 18,51 грн. - 3% річних від суми боргу за період невиконання грошового зобов'язання;) та судові витрати: 243,60 грн. - судовий збір, 500,00 грн. - витрати на оплату послуг адвоката за сплаченим рахунком на момент постановлення рішення по справі.)

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Відповідно до ч.1 ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст. 212 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Згідно ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі представлених сторонами доказами.

Суд, вивчивши матеріали справи, вважає необхідним задовольнити позов.

Відповідно до ч.1 ст.509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до ст. 3.5 Статуту позивача: Члени громадської організації автолюбителів "Товариства "Парус" зобов'язані: своєчасно сплачувати членські внески і інші цільові внески, встановлені правлінням.

Згідно ст.3.6 Статуту: Член Товариства щомісячно оплачує внески. Розмір внесків встановлюється правлінням. Гроші вносяться в першій декаді місяця.

Відповідач, будучи членом Громадська організація автолюбителів "Товариство "Парус" має заборгованість по членським внескам у сумі 3000 грн. Даний факт знайшов своє підтвердження у Довідці про стан заборгованості по членським внескам.

Відповідно до ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Відповідно до ст. 610 ЦК України порушення зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст. 625 ЦК України: Боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Жодних доказів щодо сплати грошових коштів - членських внесків, які б спростовували представлений позивачем розрахунок заборгованості, відповідач суду не надав. На момент розгляду справи доказів про погашення відповідачем заборгованості по оплаті членських внесків, інфляційних збитків, тощо у суду немає.

Відповідно до ст.ст. 525, 526 ЦК України зобов'язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов договору та Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається.

Частиною 1 ст. 530 ЦК України передбачено, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

З урахуванням вимог статей 15 - 16, частини другої статті 118 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК) при визначенні судової юрисдикції суди мають виходити з того, що справи підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства у разі, якщо однією зі сторін є фізична особа.

На підставі вищенаведеного суд вважає, що вимоги позивача про стягнення з відповідача всієї суми заборгованості є обґрунтованими та такими, що відповідають умовам цього та ст. 1050 ЦК України.

Судом також встановлено, що внаслідок неналежного виконання відповідачем своїх обов'язків як члена Громадської організації автолюбителів "Товариство "Парус", позивач поніс витрати по сплаті судового збору у розмірі 243,60 грн., що підтверджується наявним у матеріалах справи банківською квитанцією та витрати на оплату послуг адвоката за сплаченим рахунком в розмірі 500,00 грн.

Відповідно до змісту ч.1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Враховуючи вищенаведене суд вважає за можливе стягнути з відповідача на користь позивача, також і ці витрати.

Після всебічного, повного дослідження, оцінки наявних матеріалів та обставин справи суд дійшов висновку, щодо необхідності повного задоволення позовних вимог, вважає їх обґрунтованими і доведеними, а також такими, що знайшли своє підтвердження в судовому засіданні.

Керуючись ст. ст. 21, 22, 41, 55 Конституції України, ст. ст. 15, 16, 20,118, 509, 525,526,530, 549, 610, 625, 1050 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60,61, 55,174, 212, 224 ЦПК України, суд:

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Громадської організації автолюбителів "Товариство "Парус" до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів задовольнити.

Стягнути на користь Громадської організації автолюбителів "Товариство "Парус" (код ЄДРПОУ 25032410, місцезнаходження: 65012 м. Одеса, вул. Базарна, 68, кв. 5) з ОСОБА_1 1975,51 грн., з яких: 1600,00 грн. - основна заборгованість по сплаті членських внесків; грн.; 357,00 грн. - сума інфляції за період невиконання грошового зобов'язання; 18,51 грн. - 3% річних від суми боргу за період невиконання грошового зобов'язання та судові витрати: 243,60 грн. - судовий збір і 500,00 грн. - витрати на оплату послуг адвоката за сплаченим рахунком на момент постановлення рішення по справі.

Заява про перегляд заочного рішення може бути подана відповідачем протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Апеляційна скарга на заочне рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення, згідно ч.1 ст. 294 ЦПК України.

Суддя:

07.04.2015

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення07.04.2015
Оприлюднено29.05.2015
Номер документу44393298
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —522/23790/14-ц

Рішення від 07.04.2015

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Нікітіна С. Й.

Ухвала від 26.01.2015

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Нікітіна С. Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні