Рішення
від 27.05.2015 по справі 149/1303/15-ц
ХМІЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 149/1303/15

Провадження №2/149/446/15

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

27 травня 2015 р. м. Хмільник

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Тарнавського М. В.

при секретарі Зоріній О. Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хмільника цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до відповідача Територіальної громади в особі Пустовійтівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності на спадкове майно,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області із вказаним позовом до відповідача Територіальної громади в особі Пустовійтівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області, відповідно до якого просить встановити факт що він є сином померлої та визнати за ним право власності на земельну ділянку, розміром 2,4744 га у межах згідно з планом, яка розташована на території Пустовійтівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати позивача - ОСОБА_3.

З приводу оформлення спадщини, у визначений законом термін позивач до нотаріальної контори не звертавсь, так як вважав, що прийняв спадщину шляхом вступу в фактичне володіння спадковим майном, в зв'язку з тим, що на час відкриття спадщини, позивач по справі, постійно проживав разом із спадкодавцем в с. Чернятинці Хмільницького району Вінницької області, тобто прийняв спадщину своєї матері, згідно ч. 3 ст. 1268 ЦК України: "спадкодавець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї".

Сторони в судове засідання не з'явились, надіслали суду заяви у яких просили справу розглянути у їх відсутність. При цьому позивач зазначив, що повністю підтримує позовні вимоги, викладені у позовній заяві, відповідач не заперечує проти їх задоволення, а треті особі заперечень щодо заявленних позовних вимог не мають.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги позивача, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку про ухвалення рішення виходячи з наступного:

Свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 27 серпня 2013 року підтверджується, що ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 87 років, в с. Нова Басань Бобровицького району Чернігівської області померла ОСОБА_3, про що 27 серпня 2013 року складено відповідний актовий запис № 54.

Після смерті спадкодавця залишилось спадкове майно, до складу якого входить: земельна ділянка, розміром 2,4744 га у межах згідно з планом, кадастровий номер якої НОМЕР_2, яка розташована на території Пустовійтівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області, цільове призначення якої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка належала спадкодавцю ОСОБА_3 на праві приватної власності, згідно державного акту на право приватної власності на земельну ділянку серії НОМЕР_3 виданого 15 грудня 2004 року на підставі розпорядження Хмільницької районної державної адміністрації від 12 травня 2003 року № 172, який зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю за № 5596.

Згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки на території Пустовійтівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області за № 3487 від 21 листопада 2014 року, вартість зазначеної земельної ділянки становить 56 005 гривень 16 копійок.

Отримати в нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину за законом в позивача не представляється можливим, в зв'язку з відсутністю оригіналу державного акту на землю, який був втрачений спадкодавцем, так як відповідно до п. 4. 15 Глави Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України: видача свідоцтва про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації, проводиться нотаріусом після подання правовстановлюючих документів щодо належності цього майна спадкодавцеві; п. 4. 18 .Глави 10, якщо до складу спадкового майна входить нерухоме майно, що підлягає реєстрації (за винятком земельної ділянки), нотаріус вимагає, крім правовстановлювального документа, витяг з Реєстру прав власності. За відсутності у спадкоємця необхідних документів нотаріус роз'яснює йому процедуру вирішення зазначеного питання в судовому порядку.

Втрата державного акту, підтверджується оголошенням в газеті Життєві обрії від 21 листопада 2014 року за № 49 (10953).

Отримати дублікат правовстановлюючого документа, не представляється можливим так як, відповідно до ст. 25 Цивільного кодексу України, цивільна правоздатність фізичної особи це здатність мати цивільні права та обов'язки. Цивільну правоздатність мають усі фізичні особи. Цивільна правоздатність фізичної особи виникає у момент іі народження і припиняється у момент її смерті, тобто в подальшому надати в нотаріальну контору (правовстановлюючі документи, для отримання свідоцтва про право на спадщину) в неї не представляється можливим, так як вони видаються лише власнику, а в даному випадку він помер.

Неможливість отримання дублікату державного акту, підтверджується листом № 4222 від 20 листопада 2014 року Управлінням Держземагенства у Хмільницькому районі Вінницької області.

Неможливість отримати в нотаріальній конторі, свідоцтва про право на спадщину за заповітом на вищевказане нерухоме майно, підтверджується вимогами закону, а саме „Порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусами України,, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 лютого 2012 року за № 282/20595.

Окрім цього в позивача відсутній встановлений юридичний факт родинних відносин, так як в його свідоцтві про народження серії НОМЕР_4, матір'ю записано ОСОБА_3, замість правильного ОСОБА_3. Доказами його родинних відносин з спадкодавцем, є довідка видана Пустовійтівською сільською радою Хмільницького району Вінницької області.

Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Частиною 5 статті 1268 ЦК України передбачено, що незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. А згідно зі ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.

Зважаючи на вищезазначене, суд вважає можливим задовольнити позовні вимоги, оскільки матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, доведено, що позивач являється спадкоємцем за законом, інші спадкоємці на спадщину не претендують, відповідач визнав позовні вимоги повністю, задоволення позову не суперечить вимогам та законним інтересам сторін та відповідає чинному законодавству України, не порушує прав та інтересів третіх осіб, позивачем доведено викладені в позовній заяві обставини, що підтверджує його право на успадкування майна спадкодавця, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.

Оскільки питання про розподіл судових витрат позивачами не ставиться, понесені судові витрати по оплаті судового збору необхідно залишити за останніми.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 1218, 1220-1223, 1268 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 213-215, 223, 294 ЦПК України суд, -

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до відповідача Територіальної громади в особі Пустовійтівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності на спадкове майно - задовольнити повністю.

Встановити факт родинних відносин, а саме, що - ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, є сином померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право приватної власності на спадкове майно, до складу якого входить земельна ділянка, розміром 2,4744 га у межах згідно з планом, кадастровий номер якої НОМЕР_2, яка розташована на території Пустовійтівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області, цільове призначення якої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка належала спадкодавцю ОСОБА_3 на праві приватної власності, згідно державного акту на право приватної власності на земельну ділянку серії НОМЕР_3 виданого 15 грудня 2004 року.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення можна оскаржити до апеляційного суду Вінницької області через Хмільницький міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Головуючий суддя М. В. Тарнавський

СудХмільницький міськрайонний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення27.05.2015
Оприлюднено03.06.2015
Номер документу44436907
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —149/1303/15-ц

Ухвала від 14.05.2015

Цивільне

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області

Тарнавський М. В.

Ухвала від 05.08.2016

Цивільне

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області

Тарнавський М. В.

Ухвала від 22.07.2016

Цивільне

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області

Тарнавський М. В.

Рішення від 27.05.2015

Цивільне

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області

Тарнавський М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні