ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" травня 2015 р. Справа № 809/1875/15
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду М.І.Кишинський розглянувши в письмовому провадженні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства «Вигодаторг» про стягнення штрафних санкцій в сумі 510,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Прикарпатське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (надалі – позивач) звернулося з адміністративним позовом до публічного акціонерного товариства «Вигодаторг» (надалі – відповідач) про стягнення штрафних санкцій в сумі 510,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що в порушення вимог Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.12.2013 року №2826, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 24.12.2013 року за №2180/24712, відповідачем не розміщено в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, не опубліковано у офіційному друкованому виданні та не подано до територіального органу Комісії регулярної річної інформації за 2013 рік, у зв'язку з чим до нього застосовано санкцію у вигляді накладення штрафу в розмірі 510,00 грн.
Представник позивача на адресу суду подав клопотання про розгляд справи без його участі. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі. Просив позов задовольнити повністю.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався. Заяв та клопотань про відкладення розгляду справи чи про розгляд справи за його відсутності суду не подав, про причини неявки суд не повідомив. Тому, суд вважає, що відповідач був належно повідомлений про дату, час і місце судового розгляду.
Згідно частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України в разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин, відповідно до норм частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу в письмовому провадженні.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши і оцінивши докази, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом установлено, що публічне акціонерне товариство «Вигодаторг» (ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 00275694) 20.05.1992 року зареєстроване як юридична особа за адресою: вул. Данила Галицького, буд. 63, смт. Вигода, Долинський район Івано-Франківської області, 77552, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Прикарпатським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на підставі статей 8, 9 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в України", пункту 7 рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.09.2012 року №1239, проведено перевірку ПАТ «Вигодаторг», якою встановлено порушення відповідачем вимог статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та підпункту 4 пункту 4 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, а саме: відповідач, як емітент цінних паперів, не опублікував в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярну інформацію за 2013 рік, не подав до територіального органу Комісії регулярну річну інформацію за 2013 рік, не розмістив в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярну річну інформацію за 2013 рік.
За результатами перевірки позивачем складені акти про правопорушення на ринку цінних паперів від 10.10.2014 року за №№364-ПР-1-Е, 365-ПР-1-Е, 366-ПР-1-Е та прийнято постанови про порушення справ про правопорушення на ринку цінних паперів від 19.09.2014 року, які скеровано відповідачу.
Постановою про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 09.10.2014 року за №09.4-04/969, призначено дату розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів ПАТ «Вигодаторг» на 29.10.2014 року о 10:00 год., про що повідомлено відповідача рекомендованим листом.
За наслідками розгляду справи уповноваженою особою – начальником Комісії прийнято постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 30.10.2014 року за №№341-ПР-1-Е, 342-ПР-1-Е, 343-ПР-1-Е, а саме: застосовано до відповідача санкції у вигляді штрафу у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або 170,00 грн. за кожен факт вчинення зазначених правопорушень, всього на загальну суму 510,00 грн.
Судом встановлено, що згідно супровідного листа від 31.10.2014 року за №09.04-04/1102 (а.с.16), Прикарпатським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку направлено відповідачу рекомендованою кореспонденцією вищезазначені постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, що підтверджується фіскальними чеками та реєстрами відправлень.
Постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 30.10.2014 року за №№341-ПР-1-Е, 342-ПР-1-Е, 343-ПР-1-Е у передбаченому законодавством порядку ПАТ «Вигодаторг» не оскаржувалися.
Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 року за №3480-IV (надалі – Закон №3480-IV) учасники фондового ринку - емітенти або особи, що видали неемісійні цінні папери, інвестори в цінні папери, інституційні інвестори, професійні учасники фондового ринку, об'єднання професійних учасників фондового ринку, у тому числі саморегулівні організації професійних учасників фондового ринку.
Згідно частини 1 статті 39 Закону №3480-IV розкриття інформації на фондовому ринку здійснюється емітентами цінних паперів шляхом: розміщення її в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; подання її до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати інформацію відповідно до вимог, в обсязі та строки, встановлені цим Законом та нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Таким чином, статтею 39 Закону №3480-IV визначено обов'язок емітента розкривати інформацію на фондовому ринку.
Згідно частини 1 статті 40 Закону №3480-IV регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до частини 2 статті 40 Закону №3480-IV звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік.
За приписами частини 4 статті 40 Закону №3480-IV річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; розміщення на власному веб-сайті.
Частиною 6 цієї ж статті Закону №3480-IV передбачено, що строки, порядок і форми розкриття регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) і додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Публічні акціонерні товариства додатково розкривають інформацію про свою діяльність на основі міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Рішенням за №2826 від 03.12.2013 року Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку затверджено Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, яке регулює склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної (квартальної, річної), особливої інформації, інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, інформації в повідомленні про проведення загальних зборів (далі - Інформація) емітентами цінних паперів та подання її до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія), інформації, що міститься в проспекті емісії (інформації про випуск іпотечних сертифікатів (далі - інформація про випуск) цінних паперів та звіті про результати розміщення (звіті про підсумки випуску іпотечних сертифікатів (далі - підсумки випуску) цінних паперів емітентами цінних паперів, а також регулює строки (терміни) та перелік оприлюднення публічними акціонерними товариствами інформації, що підлягає оприлюдненню відповідно до вимог законодавства, на власному веб-сайті (веб-сторінці).
Згідно підпункту 4 пункту 4 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів розкриття регулярної річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування в офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.
Розкриття регулярної річної інформації здійснюється у такі терміни: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; розміщення на сторінці в мережі Інтернет - у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Статтею 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996 року за №448/96-ВР (надалі – Закон №448/96-ВР) визначено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Згідно пунктів 5-7 частини 1 статті 11 Закону №448/96-ВР Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до абзацу 1 статті 12 Закону №448/96-ВР уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка виявила факт вчинення юридичною особою правопорушення на ринку цінних паперів, складає акт, який разом з письмовими поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та пов'язаними з таким правопорушенням документами протягом п'яти робочих днів подає уповноваженій особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка має право застосовувати санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів.
Санкції застосовуються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення.
Згідно абзацу 5 статті 12 Закону №448/96-ВР уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про застосування санкції протягом 30 робочих днів після отримання документів, що підтверджують факт правопорушення. Рішення про застосування санкції оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, до якої застосовано санкцію.
Таким чином, суд дійшов висновку, що не опублікувавши у офіційному друкованому виданні, не подавши до територіального органу Комісії та не розмістивши в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії регулярної річної інформації за 2013 рік, відповідач порушив вимоги статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та підпункту 4 пункту 4 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів. У зв'язку із вчиненням вказаних правопорушень на ринку цінних паперів, ПАТ «Вигодаторг» було притягнуто до відповідальності у відповідності до статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" шляхом накладення санкцій у вигляді штрафу в загальному розмірі 510,00 грн.
Таким чином, станом на момент розгляду справи судом загальна сума заборгованості відповідача перед бюджетом становить 510,00 грн.
Заборгованість станом на день розгляду справи не погашена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про те, що вимоги позивача обгрунтовані, а тому позов підлягає задоволенню.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 122, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з публічного акціонерного товариства «Вигодаторг» (ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 00275694) на користь Державного бюджету України (рахунок №31119106700155 УК у Долинському районі, код ЄДРПОУ 37964129, банк одержувача ГУДКСУ в Івано-Франківській області, МФО банку 836014, код бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності банку 101) штрафні санкції в сумі 510 (п'ятсот десять) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Кишинський М.І.
Постанова складена 25.05.2015 року.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2015 |
Оприлюднено | 04.06.2015 |
Номер документу | 44442149 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Кишинський М.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні