Постанова
від 25.05.2015 по справі 815/2402/15
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 815/2402/15

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 травня 2015 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Андрухіва В.В.

при секретарі Белан М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Одесі справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси до Товариства з обмеженою відповідальністю "БІЗНЕС АЛЬЯНС ВІВАТ" про стягнення заборгованості по страховим внескам, -

ВСТАНОВИВ:

23 квітня 2015 року Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси звернулося до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "БІЗНЕС АЛЬЯНС ВІВАТ" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 2222,46 грн., обґрунтовуючи свої вимоги тим, що відповідач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за реєстраційним номером №6730 від 29.09.2006 року. Відповідно до ст.1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058) та Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" від 19.12.2003 року №21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за №64/8663, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Порушуючи встановлені стоки, відповідач не здійснив сплату внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на суму 929,60 грн., внаслідок чого Управлінням була застосована штрафна санкція та пеня, у зв'язку з чим у відповідача утворилась недоїмка на загальну суму 2222, 46 грн., яка складається з страхових внесків в розмірі 929,60 грн., штрафних санкцій в розмірі 1264, 64 грн., пені 28,22 грн. Однак до теперішнього часу дана заборгованість відповідачем не погашена.

Представник позивача до судового засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи за його відсутності, позов підтримав у повному обсязі.

Відповідач до судового засідання не з'явився, про день, час та місце слухання справи повідомлявся у встановленому законом порядку, про поважність причини неявки суд не сповістив.

Суд відповідно до ст.128 КАС України ухвалив про розгляд справи за відсутності сторін без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, що передбачено ч.1 ст.41 КАС України.

Дослідивши матеріали справи та надані докази, суд встановив наступні обставини.

Відповідно до пункту 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює, зокрема, керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків.

Згідно з пунктом 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002р. № 8-2 (далі - Положення про управління Пенсійного фонду), управління у районах, містах і районах у містах (далі - Управління) є органами Пенсійного фонду, підвідомчими відповідно Головним управлінням цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Пенсійного фонду.

Відповідно до підпункту 6 пункту 2.2 Положення про управління Пенсійного фонду України відповідно до покладених на нього завдань контролює надходження страхових внесків на інших платежів до Пенсійного фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів Пенсійного фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.

Відповідно до п.1 ст.14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", страхувальниками відповідно до цього Закону є: роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - підприємці та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - підприємців, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Судом встановлено, що відповідно до ст.14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст.1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" ТОВ "БІЗНЕС АЛЬЯНС ВІВАТ" зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за реєстраційним номером №6730 від 29.09.2006 року.

Частиною 6 ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Судом встановлено, що ТОВ "БІЗНЕС АЛЬЯНС ВІВАТ" не здійснив сплату внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на суму 929,60 грн., внаслідок чого Управлінням Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси була застосована штрафна санкція та пеня, у зв'язку з чим утворилась недоїмка на загальну суму 2222,46 грн., яка складається з страхових внесків в розмірі 929,60 грн., штрафних санкцій в розмірі 1264,64 грн., пені 28,22 грн., що підтверджується розрахунком суми боргу та карткою особового рахунку страхувальника. Вказана заборгованість утворилася в період з травня 2007 року по грудень 2009 року.

Згідно ч.2 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суми страхових внесків, своєчасно не сплачені страхувальниками, вважаються недоїмкою. Частиною 3 ст.106 вказаного Закону передбачено, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. Також зазначеною нормою передбачено право страхувальників на узгодження вимоги з органом Пенсійного фонду або її оскарження у судовому порядку.

На виконання зазначеної норми Закону, Управлінням Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси направлено Вимогу про сплату бору №Ю 68 У від 05.01.2012 року (а.с.8).

Відповідно до ч.15 ст.106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" строк давності щодо стягнення недоїмки не застосовується.

Згідно ч.12 ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника. У разі наявності у платника страхових внесків одночасно із зобов'язаннями із сплати страхових внесків зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами, зобов'язання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань щодо виплати заробітної плати (доходу).

Судом встановлено, що на момент розгляду справи заборгованість ТОВ "БІЗНЕС АЛЬЯНС ВІВАТ" перед Управлінням Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси у сумі 2222,46 грн. не погашена.

Пунктом 7 частини 1 статті 64 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено право виконавчої дирекції Пенсійного фонду та її територіальних органів щодо стягнення з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.

Враховуючи вищевикладене, з урахуванням наданих доказів та встановлених у судовому засіданні фактів, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутністю витрат позивача-суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 7-9, 11, 86, 159-163 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси - задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "БІЗНЕС АЛЬЯНС ВІВАТ" (65117, м.Одеса, вул.Жоліо Кюрі, 70, кв.1, код ЄДРПОУ 33389353) на користь Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м.Одеси (65003, м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, 95), р/р 256043123704 в Одеському обласному управлінні ВАТ "Державний ощадний банк України" МФО 328845, код ЄДРПОУ 26302738 - суму боргу із страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, штрафних санкцій та пені в розмірі 2222,46 грн. (дві тисячі двісті двадцять дві гривні 46 копійок).

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції - протягом 10 днів з дня проголошення постанови, а у разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС України, - протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили у разі неподання у 10-денний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: В.В.Андрухів

.

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення25.05.2015
Оприлюднено03.06.2015
Номер документу44442477
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —815/2402/15

Ухвала від 13.07.2020

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Токмілова Л.М.

Ухвала від 16.11.2016

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Андрухів В. В.

Ухвала від 25.10.2016

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Андрухів В. В.

Постанова від 25.05.2015

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Андрухів В. В.

Ухвала від 27.04.2015

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Андрухів В. В.

Ухвала від 27.04.2015

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Андрухів В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні