Постанова
від 25.05.2015 по справі 815/2251/15
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 815/2251/15

                                                   ПОСТАНОВА

                                                   ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 травня 2015 року                                                                                 м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Радчук А.А., розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Біляївському районі Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області до приватного підприємства “АС Гриф” про стягнення податкового боргу, -

          ВСТАНОВИВ:

16 квітня 2015 року Державна податкова інспекція у Біляївському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області звернулась до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства “АС Гриф” про стягнення з рахунків у банках податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 21845,00 грн.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що приватне підприємство “АС Гриф” зареєстровано Біляївською райдержадміністрацією 06.08.2004 за №1 531 102 0000 000022. На час звернення до суду за відповідачем рахується податкова заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість у загальному розмірі 21845,00 грн. Позивач зазначає, що податковою вживались заходи погашення вказаної суми боргу, а саме боржнику направлялась податкова вимога від 16 вересня 2014 року №1506-25, проте відповідач узгоджений податковий борг не сплатив, що стало підставою звернення до суду із зазначеним адміністративним позовом.

У судове засідання представник позивача не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином. 18 травня 2015 року до Одеського окружного адміністративного суду від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, судова кореспонденція, яка направлялась на адресу: 67661, Одеська область, Біляївський район, с. Нерубайське, вул. Л. Мікояна, буд. 1-Б, повернута до суду з відміткою відповідальної особи поштового зв'язку: «за відмовою адресата від одержання».

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого місця знаходження не надавав. Відповідно до положень ч. 11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідно до статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) вважається, що юридична особа повідомлена про час та місце слухання справи, якщо судова повістка доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.

З огляду на вищезазначене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо не має перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності сторін у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, без фіксування судового засідання технічними засобами, що передбачено ч. 1 ст. 41 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Приватне підприємство “АС Гриф” (код ЄДРПОУ 33113338) зареєстроване Біляївською районною державною адміністрацією Одеської області 06.08.2004 за №1 531 102 0000 000022 (а.с. 5).

Судом встановлено та підтверджується наявними у справі документами, що згідно податкової декларації з податку на додану вартість, наданої приватним підприємством “АС Гриф” до Державної податкової інспекції у Біляївському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області, зокрема, від 19.01.2015 за грудень 2014 року, сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (періоду) з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду, відповідачем самостійно визначено у загальному розмірі 11380,00 грн. та податкової декларації з податку на додану вартість від 21.02.2015 за січень 2015 року, сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (періоду) з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду, відповідачем самостійно визначено у загальному розмірі 104650,00 грн. (а.с. 6-9).

Відповідно до розрахунку, станом на 24 березня 2015 року за відповідачем рахується податкова заборгованість з податку на додану вартість у загальному розмірі 21845,00 грн. (а.с. 11).

У відповідності до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах , встановлених законом.

Згідно з п. 16.1 ст. 16 ПК України, платник податків, зокрема, зобов'язаний, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п. 54.1 ст. 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

У відповідності з п. 57.1 ст. 57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.1 ст. 59 ПК України).

Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4 ст. 59 ПК України).

У зв'язку з несплатою відповідачем узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість позивачем на його адресу направлялась податкова вимога форми «Ю» від 16.09.2014 №1506-25, яка була отримана відповідачем 25.09.2014, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 10). Доказів оскарження відповідачем зазначеної вимоги, як і доказів погашення відповідачем боргу, суду не надано.

Згідно з пп. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 ПК України, контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

За положеннями п. 126.1 ст. 126 ПК України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств, рентної плати протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Відповідно до п. 41.2 ст. 41 ПК України, органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.

Контролюючий орган, на підставі п. 95.1, п. 95.2 ст. 95 ПК України, здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги

Пунктом 95.3 ст.95 Податкового кодексу України визначено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Повноваження контролюючого органу на звернення до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини передбачено також пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України.

Відповідно до ч. 1 ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що матеріалами справи підтверджено існування за відповідачем податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 21845,00 грн., доказів самостійної його сплати відповідачем до суду не надано, відтак, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутністю витрат позивача-суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з ч.4 ст.94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 2, 6-9, 11, 23, 69, 71, 72, 86, 128, 158-163, 254 КАС України, Податковим кодексом України, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Біляївському районі Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області до приватного підприємства “АС Гриф” про стягнення податкового боргу – задовольнити повністю.

Стягнути з банківських рахунків приватного підприємства “АС Гриф” (код ЄДРПОУ 33113338) №№ 26009001017086 відкритих в ПАТ КБ «Стандарт», МФО 380690; № 26006294501, відкритих АБ «Порто – Франко», МФО 328180; №№ 26000054316522, 26055054307898, відкритому в Южному ГРУ ПАТ КБ «Приватбанк», м. Одеса, МФО 328704, №№ 26057175291, 26002175291, відкритому ПАТ «Марфін Банк», МФО 328168, №37512000088943 відкритому казначействі України, МФО 899998 заборгованість по податку на додану вартість в загальному розмірі 21845,00 грн. (двадцять одна тисяча вісімсот сорок п'ять гривень 00 копійок) на р/р 31118029700111, отримувач УДКСУ у Біляївському районі ГУДКСУ в Одеській області, код ЄДРПОУ 37913781, банк ГУДКСУ в Одеській області МФО 828011.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано у строк, встановлений статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання її копії. Апеляційна скарга подається до Одеського окружного адміністративного суду, та одночасно її копія до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Суддя А.А. Радчук

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення25.05.2015
Оприлюднено04.06.2015
Номер документу44442558
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —815/2251/15

Постанова від 25.05.2015

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Радчук А.А.

Ухвала від 17.04.2015

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Радчук А.А.

Ухвала від 17.04.2015

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Радчук А.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні