ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 травня 2015 року № 813/1737/15
Львівський окружний адміністративний суд,
у складі:
головуючого судді Ланкевича А.З.,
секретаря судового засідання Фуртака А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Пустомитівському районі Львівської області до Приватної агрофірми «Щирець» про стягнення заборгованості,-
в с т а н о в и в :
Львівським окружним адміністративним судом отримано позовну заяву, в якій позивач просить стягнути з відповідача заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених на підставі п.п. «б»-«з» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за січень-березень 2015 року в сумі 3154,20 грн.
Посилається на те, що відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою Пенсійного фонду України 19 грудня 2003 року, витрати Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах згідно з п.2 Прикінцевих положень вищезазначеного Закону, підлягають відшкодуванню платником страхових внесків у повному обсязі. Відповідно до розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які позивач надіслав відповідачу, останній повинен відшкодувати ПФУ витрати за період січень-березень 2015 року на загальну суму 3154,20 грн. Приватною агрофірмою «Щирець» зазначеної суми у встановлений законодавством строк не відшкодовано, у зв'язку з чим заявлено цей позов.
Відповідачем подано письмове заперечення проти позову, в якому він просить в позові відмовити, посилається на те, що ПАФ «Щирець» є правонаступником майнових та земельних прав реорганізованого колективного агроторгового підприємства «Щирецьке» в частині переданих їй в оренду майнових і земельних паїв колишніх членів цього підприємства. Пенсіонер-пільговик ОСОБА_1 не передавала ні майнового, ні земельного паю Приватній агрофірмі «Щирець». Таким чином, вважає, що Приватна агрофірма «Щирець» не повинна відшкодовувати пільгові пенсії, так як кошти при реформуванні колективного агроторгового підприємства «Щирецьке» не були капіталізовані на виплату і доставку таких пенсій.
Сторони явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечили, належним чином повідомлені про час, дату та місце розгляду справи, від представника позивача надійшла заява, відповідно до якої позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить розгляд справи проводити без участі його представника, відповідач повторно не забезпечив явку свого представника, а відтак суд ухвалив здійснювати розгляд справи без участі сторін.
Дослідивши документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Згідно з абз.4 п.1 ст.2 цього Закону для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідно до вимог ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, зокрема, працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими i важкими умовами праці, - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад i показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, i за результатами атестації робочих місць (далі - список № 2).
Відповідно до п.2 розділу ХV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення». У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, встановлено розділом 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за №64/8663 (надалі - Інструкція).
Відповідно до п.6.4 Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно з п.6.8 Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
Приватна агрофірма «Щирець» зареєстрована, як юридична особа, 10 березня 1998 року (місцезнаходження: вул. Шашкевича,23, смт. Щирець, Пустомитівський район, Львівська область, 81160; код ЄДРПОУ: 00857551) та відповідно до наведених вище положень Закону є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
За період роботи на Приватній агрофірмі «Щирець» право на пенсію на пільгових умовах на підставі п.п. «б»-«з» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» набула ОСОБА_1, що підтверджується протоколом управління ПФУ №158326 від 11.07.2007 року про призначення названій вище особі пільгової пенсії за списком №2, розрахунком стажу, трудовою книжкою БТ-І №1055963, довідкою, виданою Дмитрівською сільською радою Пустомитівського району, про народження та виховання до 14-річного віку п'ятьох дітей №592 від 29.11.2006 року, а також довідкою про підтвердження трудового стажу, що дає право на пенсію на пільгових умовах, копії яких долучено до матеріалів справи.
На підставі вищезазначених норм законодавства позивачем направлено відповідачу розрахунок фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в частині пенсій, призначених відповідно до п.п. «б»-«з» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», які підлягають відшкодуванню, з 2015 року. Відповідно до цього розрахунку місячний розмір фактичних витрат на виплату і доставку пенсій ОСОБА_1, які відповідач повинен відшкодувати управлінню ПФУ, становить 1051,40 грн.
Згідно з даними розрахунку суми заборгованості Приватної агрофірми «Щирець» за період з 01.01.2015 року по 25.03.2015 року заборгованість відповідача по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за Списком №2 становить 3154,20 грн.
На підтвердження виплати пільгових пенсій за списком №2 гр. ОСОБА_1, позивач надав довідку про суми виплат за січень-березень 2015 року.
Судом не враховуються заперечення відповідача, оскільки згідно долучених позивачем трудової книжки, подання на призначення пенсії, довідки про підтвердження трудового стажу, що дає право на пенсію на пільгових умовах, вбачається, що документи для призначення пільгової пенсії гр. ОСОБА_1 подавалися і оформлялися Приватною агрофірмою «Щирець». З огляду на зазначене, відповідач повинен відшкодувати управлінню ПФУ витрати на виплату і доставку пільгових пенсій щодо згаданої вище особи.
Доказів сплати заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату пільгової пенсії за списком №2 за період січень-березень 2015 року в сумі 3154,20 грн. відповідачем не представлено.
Таким чином, виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються наявними у справі доказами, тому 3154,20 грн. підлягають стягненню з відповідача.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з сторін не стягуються.
Керуючись ст.ст.7-14, 69-71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Приватної агрофірми «Щирець» (місцезнаходження: вул. Шашкевича,23, смт. Щирець, Пустомитівський район, Львівська область, 81160; код ЄДРПОУ: 00857551) на користь Управління Пенсійного фонду України у Пустомитівському районі Львівської області заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до п.п. «б»-«з» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за січень-березень 2015 року в сумі 3154 (три тисячі сто п'ятдесят чотири) гривні 20 копійок.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ланкевич А.З.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2015 |
Оприлюднено | 04.06.2015 |
Номер документу | 44489374 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Ланкевич Андрій Зіновійович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Ланкевич Андрій Зіновійович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Ланкевич Андрій Зіновійович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Ланкевич Андрій Зіновійович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Ланкевич Андрій Зіновійович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Ланкевич Андрій Зіновійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні