Постанова
від 02.06.2015 по справі 816/942/15-а
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 червня 2015 року м. ПолтаваСправа № 816/942/15

Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Костенко Г.В., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Кременчуцькому районі Полтавської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу по сплаті страхових внесків, -

В С Т А Н О В И В:

23 березня 2015 року Управління Пенсійного фонду України в Кременчуцькому районі Полтавської області звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 4180,30 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що відповідач, який є платником єдиного внеску, всупереч вимог Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" не сплатив у передбачений законом строк єдиний внесок за 2011 рік в розмірі 4010,30 грн. та суму штрафних санкцій нарахованих рішенням про застосування штрафних санкцій №698 від 14.11.2012 року у загальній сумі 170,00 грн, у зв'язку з чим виникла заборгованість у розмірі 4180,30 грн. яка підлягає стягненню.

31 березня 2015 року відповідачем отримано копію ухвали про відкриття скороченого провадження, що підтверджується відміткою про отримання у повідомленні про вручення рекомендованого поштового відправлення. Відповідачем не подано до суду заперечень проти позову у строк, встановлений частиною 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суд, вивчивши та дослідивши наявні в матеріалах справи документи, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. ст. 1, 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" № 2464-VI від 08.07.2010 року (далі - Закону № 2464) платниками єдиного внеску є страхувальники, а саме фізичні особи - підприємці.

Зазначені платники, відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону № 2464, зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

При цьому, ч. 11 ст. 8 Закону № 2464 передбачено, що єдиний внесок для платників, зазначених у пунктах 4 та 5 частини першої статті 4 даного Закону, а саме для фізичних осіб - підприємців, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, встановлюється у розмірі 34,7% визначеної пунктами 2 та 3 частини першої статті 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску.

Відповідно до ст. 9 Закону № 2464 та розділу II п.2.1 підпункту 2.1.3 ,розділу IV п.4.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України № 21-5 від 27.09.2010р., зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.10.2010р. за № 994/18289 (далі - Інструкція), в редакції, що діяли на момент виникнення зобов'язання фізичної особи - підприємця зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - платники єдиного внеску, а саме фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, зобов'язані сплачувати та здійснювати остаточні розрахунки по єдиному внеску не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом був календарний рік, а з 13.10.2012 року платники єдиного внеску, що обрали спрощену систему оподаткування, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Законом № 2464 та Розділом VI Інструкції про порядок обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України № 21-5 від 27.09.2010р., зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.10.2010р. за № 994/18289 передбачався порядок стягнення заборгованості з платників. Згідно даного порядку платник протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки зобов'язаний був сплатити зазначені у вимозі суми недоїмки, штрафів та пені, а у разі незгоди з розрахунком суми боргу, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, платник узгоджує її з органами Пенсійного фонду у порядку, встановленому Пенсійним фондом України, а у разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду - має право на оскарження вимоги в судовому порядку.

З наявних матеріалів суд встановив, що відповідач є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та перебуває на обліку в Управління Пенсійного фонду України в Кременчуцькому районі Полтавської області.

ФОП ОСОБА_1, вимога про сплату недоїмки № Ф 67 від 07 березня 2012 року на суму 4010,30 грн., була направлена управлінням за місцем реєстрації платника, проте вона була повернута на адресу управління, оскільки закінчився термін зберігання, тобто дана вимога не знайшла свого адресата, і відповідно до Інструкції вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого її місця перебування (проживання) з повідомленням про вручення за порядком оформлення зазначених поштових відправлень; і якщо платник на день надсилання йому вимоги не повідомив в установленому порядку про зміну місцезнаходження (місця проживання), вимога вважається належним чином врученою навіть у разі її повернення як такої, що не знайшла адресата. Тому зазначена вимога є узгодженою, так як не була оскаржена у встановлений законодавством термін, і є такою, що набрала чинності та підлягає сплаті.

Також, ст.6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачений обов'язок платника єдиного внеску подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою встановленими Пенсійним фондом. Якщо боржник не дотримується вимог законодавства, то до нього застосовуються заходи впливу, що передбаченні ст. 25 Закону 2464, а саме: за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом, територіальним органом Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Відповідачем звітність до Управління Пенсійного фонду України в Кременчуцькому районі Полтавської області за 2012 рік не подавалася. У зв'язку з чим позивач направив на адресу боржника рішення про застосування штрафних санкцій №698 від 14.11.2012 року в сумі 170,00 грн., яке було отримане ним 17.11.2012 року. Дане рішення є належним чином врученим та узгодженим, так як не було оскаржене у встановлений законодавством термін боржником, а тому є таким, що набрало законної чинності та підлягає оплаті.

Таким чином, відповідач обов'язку зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2011 рік в загальному розмірі 4180,30 грн. не виконав, що підтверджується витягом із картки особового рахунку відповідача.

Доказів сплати та оскарження вказаних вимог відповідачем не надано, а судом самостійно при виконанні приписів статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України у частині офіційного з'ясування всіх обставин у справі не встановлено.

Абзацом 7 частини четвертої статті 25 Закону № 2464 передбачено право територіальних органів Пенсійного фонду звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки з платників єдиного внеску.

Пункт 6 частини першої статті 1 Закону № 2464 визначає недоїмку як суму єдиного внеску, своєчасно не нараховану та/або не сплачену у строки, встановлені цим Законом.

Статтею 25 Закону № 2464 визначено судовий порядок стягнення недоїмки зі сплати єдиного внеску.

При цьому, згідно з частиною шістнадцятою вказаної статті строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

За приписами пункту 3 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" №406-VII від 04 липня 2013 року органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Кременчуцькому районі Полтавської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу по сплаті страхових внесків задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Кременчуцькому районі Полтавської області (39610, вул. Карнаухова, 15, м. Кременчук, Полтавська область; код ЄДРПОУ 22534624; р/р 37193104001611 в ГУДКСУ в Полтавській області, МФО 831019) борг зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 4180 /чотири тисячі сто вісімдесят/ грн. 30 коп.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції.

Суддя Г.В. Костенко

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення02.06.2015
Оприлюднено04.06.2015
Номер документу44489568
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —816/942/15-а

Постанова від 02.06.2015

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Г.В. Костенко

Ухвала від 24.03.2015

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Г.В. Костенко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні