№2/631/280/15
№631/418/15-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2015 року смт ОСОБА_1
Нововодолазький районний суд Харківської області у складі:
Головуючого судді Л.А. Марюхни
при секретарі Л.Ф. Великородній
розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Мелихівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини та встановлення факту родинних відносин
ВСТАНОВИВ:
В Нововодолазький районний суд Харківської області звернулися з позовом ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , в якому просили визначити їм додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, який помер 23 травня 2014 року. Отримати свідоцтво про право на спадщину за законом на земельну ділянку та житловий будинок, які входять до складу спадщини, через нотаріальну контору та зареєструвати своє право власності у встановленому законом порядку у позивачів відсутня можливість, в зв'язку з тим, що вони пропустили строк для звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4. Також позивачі просять встановити факт родинних відносин так як під час підготовки позовної заяви, позивачем ОСОБА_2 було виявлено описку в свідоцтві про народження, а саме: в свідоцтві про народження ОСОБА_2 невірно прізвище його батька ОСОБА_4, замість «Єкімов» написано «Єкимов». Ця описка може ускладнити оформлення спадщини та ставить під сумнів рівень споріднення померлого та спадкоємця.
В судове засідання сторони не з'явилися. Позивачі надали до суду заяву, в якій просили суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі, слухання справи провести без їх участі.
Відповідач по справі, Мелихівська сільська рада Нововодолазького району Харківської області, надала до суду заяву, в якій попросила справу розглядати без участі її представника, зазначила про визнання позовних вимог в повному обсязі та не заперечувала проти задоволення позову.
Суд, розглянув заяви позивача та відповідача по справі, перевірив матеріали справи, надані докази, вважає, що позов є обґрунтованим, та підлягає задоволенню за наступних підстав.
В ході судового розгляду встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_4, помер 23 трваня 2014 року, що підтверджується свідоцтвом про смерть серія 1-ВЛ №446261, виданим Мелихівською сільською радою Нововодолазького району Харківської області, актовий запис №16. В зв'язку з розбіжністю прізвища спадкодавця в свідоцтві про смерть прізвище, зазначено - «Єкімов» ОСОБА_5, а прізвище спадкоємця «Єкимов» ОСОБА_6 з цього приводу надано роз'яснення 166/02-17 від 02.04.2015 року приватного нотаріуса ОСОБА_7, в якому зазначено, що зазначені розбіжності в написанні прізвищ спадкодавця ОСОБА_4 та спадкоємця ОСОБА_2 не дозволяють встановити факт родинних відносин між ними як між батьком та сином.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 на праві приватної власності належала земельна ділянка, 6,2846 га, кадастровий номер 6324282000:01:001:0034, розташована на території Мелихівської сільської ради Нововодолазького району, права на яку посвідчувалися державним актом про право власності на землю серія Р2 № 771113, акт зареєстровано в книзі записів державних на право приватної власності на землю за № 124. Також, померлому належав житловий, що розташований за адресою: Харківська область, Нововодолазький район, с. Мелихівка, вул. Центальна, 291.
Судом встановлено, в шестимісячний термін з моменту смерті ОСОБА_4 позивачі не подали заяву про прийняття спадщини за законом до нотаріальної контори в зв'язку з наявними поважними причинами.
Суд зазначає, відповідно до довідки Мелихівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області №160 від 27.05.2015 року ОСОБА_2 провів повне поховання свого батька ОСОБА_4 який проживав та був зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_1 по , який помер 23.05.2015 року. Також зазначено, що останні тимчасово проживали разом та вели спільне господарство.
Судом перевірено, інших спадкоємців, які фактично прийняли спадщину за заповітом або за законом та зверталися з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4 немає.
Статтею 1217 ЦК України визначено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Статтею 1269 ч.1 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Відповідно до ст.1270 ч.1 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно з ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Згідно ст.3 ЦПК України - кожна особа має право звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, одним із способів якого є встановлення фактів, які мають юридичне значення.
Враховуючи заяву, що надана відповідачем по справі про визнання позову та згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України, суд, за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. При цьому суд бере до уваги ту обставину, що визнання позову відповідачем по справі є безумовним і таке визнання не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб. Відповідно до статті 130 ЦПК України ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі визнання позову, проводиться в порядку, встановленому ст.ст. 174,175 ЦПК України.
Суд, вивчивши матеріали справи, прийшов до висновку, що встановлення даного факту має юридичне значення, тягне за собою відповідні наслідки, а саме підтвердження першого ступеня споріднення при оформленні спадкових прав.
Судом встановлено, позивач пропустив строк для прийняття спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_4 з поважних причин, в зв'язку з чим суд вважає за доцільне визначити позивачу додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4
Керуючись ст. ст. 3, 5, 15, 57-66, 114, 130, 118-120, 159, 174, 175, 256 ЦПК України, ст. ст. 1262, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Мелихівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини та встановлення факту родинних відносин - задовольнити.
Встановити факт родинних відносин, а саме те що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, являється рідним сином ОСОБА_4, який помер 23 травня 2014 року.
Визначити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, який помер 23 травня 2014 року, тривалістю три місяці.
Визначити ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, який помер 23 травня 2014 року, тривалістю три місяці.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області в 10-денний строк з дня його проголошення через Нововодолазький районний суд Харківської області.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Марюхна Л.А.
Суд | Нововодолазький районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2015 |
Оприлюднено | 08.06.2015 |
Номер документу | 44516407 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Нововодолазький районний суд Харківської області
Марюхна Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні