Ухвала
від 13.03.2014 по справі 229/854/14-ц
ДРУЖКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Номер провадження 2-к/229/2/2014

Справа № 229/854/14-ц

13 березня 2014 р. Дружківський міський суд Донецької області

у складі:

головуючого судді Сєріковій О.О.

при секретарі Ракітіній Н.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ПАТ "Сумський фарфоровий завод" про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду,

В С Т А Н О В И В:

Представник ПАТ "Сумський фарфоровий завод" звернулася до Дружківського міського суду Донецької області з клопотанням про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду.

В клопотанні зазначила, що рішенням Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово - промисловій палаті України від 10 грудня 2013 року у справі АС №192р/2013-позов ПАТ "Сумський фарфоровий завод" до підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості був задоволений. Копія рішення була направлена на адресу підприємця ОСОБА_1. ПАТ "Сумський фарфоровий завод" 29.01.2014 року направив вимогу для добровільного виконання рішення МКАС при ТПП України. Відповідно, на вимогу, від ОСОБА_1 не була отримана, нияких дій від боржника для погашення вказаної заборгованості не проводилось. Рішення МКАС при ТПП Україні залишається невиконаним. Відповідно виникла необхідність в використанні процесу примусового виконання МКАС при ТПП України від 10 грудня 2013 року у справі АС №192р/2013.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ОСОБА_1 є засновником ТОВ "ЛЮБАВА ЛЮКС" (ЄДРПОУ 34706296, 84200, Донецька область, м.Дружківка, вул. Б.Хмельницького, 5). Розмір внеску підприємця ОСОБА_1 у статутний фонд ТОВ "Любава Люкс" - 3937802 грн. 57 коп.

Відповідно до ч.1 ст.35 Закону України "Про міжнародний комерційний арбітраж", арбітражне рішення, незалежно від того, в якій країні воно було винесено, визнається обов'язковим і при поданні до компетентного суду письмового клопотання виконується з урахуванням положень цієї статті та статті 36.

Відповідно ч.2 .ст. 35 цього ж Закону передбачає, що сторона, яка спирається на арбітражне рішення або клопоче про його виконання, повинна подати належним чином засвідчене арбітражне рішення або належним чином засвідчену копію такого, а також справжню арбітражну угоду, зазначену в статті 7 або належним чином завірену копію такого.

Відповідно до ст.391 ЦПК України, рішення іноземного суду може бути пред'явлено до примусового виконання в Україні протягом трьох років з дня набрання ним законної сили, за винятком рішення про стягнення періодичних платежів, яке може бути пред'явлено до примусового виконання протягом усього строку проведення стягнення з погашенням заборгованості за останні три роки.

Рішення МКАС при ТПП України від 10 грудня 2013 року у справі АС №192р/2013, як вказується у його резолютивній частині, підлягає негайному виконанню.

У цьому випадку, боржник підприємець ОСОБА_1не має місця проживання (перебування) або місцезнаходження на території Украіни. Однак, як вказувалося вище боржник є засновником ТОВ" ЛЮБАВА ЛЮКС ", яке знаходиться в Україні, а саме: 84200, Донецька область, м.Дружківка, вул.Б.Хмельницького, б.5.

Відповідно до ч.1 ст.392 ЦПК України, якщо боржник не має місця проживання (перебування) або місцезнаходження на території України або його місце проживання (перебування) або місцезнаходження невідоме, питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду розглядається судом за місцезнаходженням в Україні майна боржник. Просить суд винести рішення, яким дозволити примусове виконання рішення МКАС при ТПП України від 10 грудня 2013 року. Та зазначає, що враховуючи наведенне у клопотанні підстав для залишення клопотання без розгляду немає.

Суд, дослідивши матеріали справи встановив, що клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду підлягає залишенню без розгляду з наступних підстав:

Рішенням від 10 грудня 2013 року Міжнародним комерційним арбітражним судом при ТПП України був задоволений позов ПАТ "Сумський фарфоровий завод" до підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

29 січня 2014 року ПАТ "Сумський фарфоровий завод" направив на адресу боржника ОСОБА_1 вимогу щодо виконання рішенння МКАС при ТПП України в добровільному порядку. Однак на вище вказану вимогу, з боку ОСОБА_1Б ні яких дій не було зроблено.

ПАТ "Сумський фарфоровий завод" було встановлено, що відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ОСОБА_1 є засновником ТОВ "ЛЮБАВА ЛЮКС" (ЄДРПОУ 34706296, 84200, Донецька область, м.Дружківка, вул. Б.Хмельничкього, 5). Розмір внеску підприємця ОСОБА_1 у статутний фонд ТОВ "Любава Люкс" - 3937802 грн. 57 коп.

Тому ПАТ "Сумський фарфоровий завод" звернувся з клопотанням до Дружківського міського суду Донецької області про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду. Посилаючись на те, що відповідно до ч.2 ст.392 ЦПК України, якщо боржник не має місця проживання (перебування) або місцезнаходження на території України або його місце проживання (перебування) або місцезнаходження невідоме, питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду розглядається судом за місцезнаходженням в Україні майна боржника.

Однак суд не може погодитись с такою думкою, оскільки боржник ОСОБА_1 мешкає на території Російської Федерації, м.Ульянівськ, пр.Пензенський,20-25, тобто факт проживання (перебування) або місцезнаходження боржника є відомим і тому положення ч.2 ст.392 ЦПК України, на які посилається ПАТ "Сумський фарфоровий завод" в своєму клопотанні не можуть бути застосовані.

Відповідно до ч.1 ст.392 ЦПК України, питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду розглядається судом за місцем проживання (перебування) або місцезнаходженням боржника.

Також, відповідно до ч.1 ст.1 Конвенції про визнання і приведення у виконання іноземних арбітражних рішень (Ньо-Йорк, 1958 р.), "настоящая Конвенция применяется в отношении признания и приведения в исполнение арбитражных решений, вынесенных на территории государтва иного, чем то государство, где испрашивается признание и приведение в исполнение таких решений, по спорам, сторонами в которых могут быть как физические, так и юридические лица".

Відповідно до ч.1 ст.35 Закону України "Про міжнародний комерційний арбітраж", арбітражне рішення, незалежно від того, в якій країні воно було винесено, визнається обов'язковим і при поданні до компетентного суду письмового клопотання виконується з урахуванням положень цієї статті та статті 36.

Враховуючі наведене, суд вважає, що Дружківський міський суд Донецької області не можно вважати компетентиним судом, щодо вирішення питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду. Оскільки це питання повинно розглядатись за місцезнаходженням боржника, а саме: Російська Федерація, м.Ульянівськ.

Керуючись ст.394, 397 ЦПК України, суд

У Х ВА Л И В:

Клопотання ПАТ "Сумський фарфоровий завод" про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду - залишити без розгляду та повернути позивачу.

Ухвала суду набирає законної сили через п’ять днів з дня проголошення ухвали, якщо продовж цього строку не подана апеляційна скарга, або після розгляду апеляційним судом у разі подання апеляційної скарги.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Донецької області через Дружківський міський суд протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали, або отримання її копії.

Суддя: О.О.Сєрікова

СудДружківський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення13.03.2014
Оприлюднено08.06.2015
Номер документу44522836
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —229/854/14-ц

Ухвала від 13.03.2014

Цивільне

Дружківський міський суд Донецької області

Сєрікова О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні