ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
03.06.15р. Справа № 904/3549/15
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінес", (м. Дніпропетровськ)
про стягнення 37 278,00 грн.
Суддя Дубінін І.Ю.
Представники:
Від позивача: Руднєва І.В. - представник (дов. № б/н від 20.04.15р.)
від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Вінес" (далі-позивач) звернулося до господарського суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Любимівський кар'єр" (далі-відповідач) про стягнення 37 278,00 грн.
Сума позову складається з суми основного боргу.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем зобов'язань за договором поставки № 27-12 від 17.09.2012р., в частині повного та своєчасного розрахунку за поставлений товар.
Представником позивача в судовому засіданні надано клопотання, яким приєднує до матеріалів справи документи витребувані судом.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за № 20589656 станом 19.05.2015 року юридичне місцезнаходження відповідача (Товариство з обмеженою відповідальністю "Любимівський кар'єр") - 52042, Дніпропетровська область, Дніпропетровський район, Сільрада Любимівка, вул. Чаплинська, буд. 1-А - куди і направлялись ухвали суду.
Відповідач двічі у судове засідання не з'явився, причину неявки суду не повідомив, відзив на позов та витребувані судом документи не надав, але був належним чином повідомлений про час і місце судового засідання, що також підтверджується поштовим повідомлення, яке повернулось до господарського суду та знаходиться в матеріалах справи.
За таких обставин господарський суд вважає, що відповідач не скористався своїм правом на участь представника у судовому засіданні.
Статтею 22 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
При цьому, суд вважає достатніми матеріали справи для слухання справи у відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними в ній матеріалами.
В порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України судом було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши доводи представника позивача, оцінивши докази в їх сукупності, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
17 вересня 2012 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Любимивський кар'єр", як покупець, та Товариством з обмеженою відповідальністю "Вінес", як продавець, було укладено договір поставки № 27-12.
Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами і діє до моменту повного виконання сторонами взятих на себе зобов'язань відповідно до умов цього договору (п. 9.1. договору).
Згідно п. 1.1. договору, продавець зобов'язується передати у власність покупцеві, а покупець прийняти та оплатити товар. Найменування, вартість і характеристики якої зазначені в специфікаціях та накладних, які є невід'ємним додатком до договору.
Найменування товару, його кількість та якісні характеристики, ціна товару за одиницю і по позиціям, а також загальна вартість товару, поставка якого буде здійснюватися у відповідності з цим договором, вказуються в специфікаціях та накладних, які є невід'ємною частиною даного договору (п. 2.1. договору).
Відповідно до п. 3.1. договору, поставка товару за цим договором здійснюється партіями у відповідності з переліком, погоджених сторонами в специфікаціях та зазначеному в накладних, які є невід'ємною частиною цього договору.
При здійсненні покупцем передоплати за товар, термін поставки - протягом 5 - 7 календарних днів з моменту перерахування передоплати на рахунок продавця. Базисні умови поставки вказуються в специфікаціях (п.п. 3.2., 3.3. договору).
Пунктом 4.1. договору передбачено, що ціна товару за одиницю і по позиціях, ПДВ, а також загальна вартість партії товару вказуються в специфікаціях і накладних на кожну конкретну партію товару. Загальна сума договору визначається сумою всіх накладних до цього договору.
Згідно п. 5.1. договору, оплата товару проводиться шляхом перерахування покупцем грошових коштів на розрахунковий рахунок продавця на підставі виставлених ним рахунків на кожну окрему партію товару.
З матеріалів справи вбачається, що у відповідності до вимог договору поставки, товар з боку позивача було поставлено на адресу відповідача, а саме:
- 13.09.14р. - Teboil Fluid SAE 10W TO-4 10W/180 кг. Олива трансмісійна, у кількості 2,000 шт., загальна вартість - 10 980,00 грн.;
- 19.11.14р. - Teboil Fluid SAE 10W TO-4 10W/л. Олива трансмісійна, у кількості 410,000 л., загальна вартість - 20 418,00 грн.;
- 11.12.14р. - Олива компресорна 68/180 кг., у кількості 1,000 шт., загальна вартість - 5 880,00 грн.
Отже, за вищевказаним договором поставки позивачем на адресу відповідача було поставлено товар на загальну суму 37 278,00 грн.
Позивач зазначає, що з боку Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінес" зобов'язання, взяті на себе за спірним договором поставки було виконано у повному обсязі.
Натомість, з боку відповідача повна оплата за поставлений товар здійснена не була і на день подачі позовної заяви рахується заборгованість у розмірі 37 278,00 грн., тобто загальний розмір за всі три поставки товару.
Позивач посилається на те, що ним на кожну окрему партію товару були надані відповідачу рахунки-фактури щодо оплати за поставлений товар, разом з цим, на день подачі даної позовної заяви, сума за поставлений товар так і не була сплачена взагалі.
Відповідно до умов договору поставки від 17.09.12р. № 27-12, сторони не визначили строку, в який така оплата повинна бути здійснена.
17 березня 2015 року позивачем на адресу відповідача направлена вимога щодо погашення заборгованості протягом 7 (семи) днів з дня отримання вимоги. Однак, дана вимога позивача залишена відповідачем без відповіді та задоволення та оплата по заборгованості за поставлений товар на рахунок ТОВ "Вінес" не здійснена.
Вимога про обов'язок сплати даної заборгованості за договором з боку позивача направлена 17.03.15р. і була отримана відповідачем 31.03.15р.
Таким чином, семиденний термін сплати заборгованості за договором плинув 07 квітня 2015 року, однак, і в цьому разі оплати від відповідача не відбулося та на день подачі позову до суду також відповідачем оплату не проведено.
На підставі викладеного, позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість за поставлений товар у загальному розмірі 37 278,00 грн.
Доказів виконання по оплаті за договором поставки від 17.09.12р. № 27-12 на загальну суму 37 278,00 грн. на момент розгляду спору відповідач не надав, доводи позивача, наведені в обґрунтування позову, не спростував.
Приймаючи рішення господарський суд виходить із наступного.
Згідно ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Згідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Господарське зобов'язання виникає, зокрема із господарського договору (ст. 174 Господарського кодексу України).
Частиною 6 ст. 265 Господарського кодексу України встановлено, що за договором поставки одна сторона - постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно до ч. 1 ст. 692 Цивільного кодексу України покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений строк оплати товару.
Згідно зі ст.ст. 525, 526, 530 Цивільного кодексу України, одностороння відмова вiд зобов'язання або одностороння змiна його умов не допускається, якщо iнше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином вiдповiдно до умов договору та вимог цього Кодексу, iнших актiв цивiльного законодавства. Якщо у зобов'язаннi встановлений строк (термiн) його виконання, то воно пiдлягає виконанню у цей строк (термiн).
Згідно п. 2 ст. 218 Господарського кодексу України учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання.
У відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ст. 612 Цивільного кодексу України).
Згідно ст. 599 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
При викладених обставинах вимогу позивача щодо стягнення суми боргу за поставлений товар у сумі 37 278,00 грн. слід визнати обґрунтованою і такою, що підлягає задоволенню.
Викладене є підставою для задоволення позовних вимог у повному обсязі. Судові витрати по справі слід покласти на відповідача.
Керуючись ст.ст. 525, 526, 530, 599, 610, 611, 612, 629 Цивільного кодексу України, ст.ст. 173, 193, 218 Господарського кодексу України, ст. 49, ст. 75, ст. 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Любимівський кар'єр" (52042, Дніпропетровська область, Дніпропетровський район, село Любимівка, вул. Чаплинська, 1а; код ЄДРПОУ 23935242) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінес" (49101, м. Дніпропетровськ, вул. Войцеховича, 79; код ЄДРПОУ 33249366) - 37 278 (тридцять сім тисяч двісті сімдесят вісім) грн. 00 коп. основного боргу, 1 827 (одна тисяча вісімсот двадцять сім) грн. 00 коп. витрат по сплаті судового збору.
Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.
Повне рішення складено 04.06.15р.
Суддя І.Ю. Дубінін
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2015 |
Оприлюднено | 09.06.2015 |
Номер документу | 44543417 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дубінін Ігор Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні