ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
іменем України
Справа № 210/2222/15-к
Провадження № 1-кс/210/380/15
"05" червня 2015 р.
Слідчий суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 розглянув внесене по кримінальному провадженню № 42015040710000008 прокурором клопотання про здійснення тимчасового доступу до речей та документів,
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло вищевказане клопотання. В обґрунтування клопотання зазначається, що в період з квітня по серпень 2013 року між КПШЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ФОП ОСОБА_4 складено й підписано акти здачі-приймання робіт, в які включено витрати на оплату праці робітників та відрахування Єдиного соціального внеску, в той час як ФОП ОСОБА_4 , згідно інформації ІНФОРМАЦІЯ_2 від 19.05.2015р., не мав найманих працівників. Зазначені протиправні дії призвели до розтрати бюджетних коштів, що заподіяно державі матеріальну шкоду в розмірі 251431 грн.
За даним фактом прокуратурою Дзержинського району м. Кривого Рогу внесено відомості до ЄРДР за №42015040710000008 від 22.05.2015 про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Крім того, в ході досудового слідства встановлено, що кошти, які надходили на рахунки ФОП ОСОБА_4 , не відображено в податковій звітності що могло привести до несплати встановлених законодавством податків.
З метою перевірки відомостей щодо оподаткування коштів, отриманих від послуг перевезення організованих груп дітей, а також інших доходів, виникла необхідність здійснити тимчасовий доступ до документів про рух грошових коштів (виписок по особовим рахункам з зазначенням призначення платежів та контрагентів) ФОП ОСОБА_4 відкритим у банківських установах протягом 2013-2015 років.
Так згідно довідки № 10634/10/111 від 25.05.2015р. виданої ІНФОРМАЦІЯ_3 , ФОП ОСОБА_4 протягом вказаного періоду в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_1 ) використовував розрахунковий рахунок: № НОМЕР_2 .
Відповідно до матеріалів кримінального провадження перелічені документи знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_1 ) розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .
Зазначені документи містять відомості про незаконне отримання бюджетних коштів при наданні послуг бюджетним установам, напрямки їх використання та сплати податків з них.
Вважаю, що заявлене клопотання відповідає вимогам ст.ст. 132, 160 КПК України.
Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України). Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
В силу положень ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання, або в порядку, передбаченому ч. 2 ст. 163 ЦПК України - без виклику особи у володінні якої знаходиться інформація.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ст. 60 Закону України Про банки та банківську діяльність інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта, та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку, є банківською таємницею.
Згідно п.7.1 Постанови Національного банку України №267 від 14.07.2006 року до персональних даних, які належать до банківської таємниці, належать відомості або сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована, що стали відомі банку під час обслуговування фізичної особи та взаємовідносин з нею чи третіми особами при наданні послуг банку.
Відповідно з п. 2 ч. 1 ст. 62 Закону України Про банки і банківську діяльність інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
Вказані документи, відповідно до ст.162 КПК України, містять охоронювану законом таємницю. В той же час, іншим способом довести обставини вчинення кримінального правопорушення неможливо, оскільки з матеріалів кримінального провадження вбачається, що порушення бюджетного законодавства при наданні послуг з перевезення організованих груп дітей були вчинені шляхом внесення недостовірних відомостей до документів, виявлено факти внесення недостовірних відомостей до податкової звітності, що свідчить про можливість внесення змін в документи про рух коштів, які знаходяться в ФОП ОСОБА_4 . Таким чином, документами, які містять достовірні відомості щодо руху грошових коштів по рахунку № НОМЕР_2 , володіє лише АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що вказані документи містять важливі відомості для встановлення фактів та обставин, які мають значення для кримінального провадження, визначення кола осіб причетних до правопорушення, а також надання правильної юридичної оцінки діям причетних осіб, вони можуть бути використані в якості доказів.
Вказані обставини, враховуючи особливості розслідування злочинів пов`язаних з банківською діяльністю, не можливо встановити та довести іншим способом без використання як доказів відомостей , що містяться в наведених вище документах.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166 КПК України, -
постановив:
Клопотання про здійснення тимчасового доступу до речей та документів задовольнити.
Надати право тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_1 ) розташованого по АДРЕСА_2 , з можливістю ознайомитись з ними та зробити копії, а саме:
- юридичної справи фізичної особи підприємця ОСОБА_4 , код НОМЕР_2 , у тому числі установчих та реєстраційних документів, заяв на відкриття / закриття / рахунка № НОМЕР_2 , карток зі зразками підписів і відбитками печаток, договорів на розрахунково-касове обслуговування, договорів на обслуговування в системі "Клієнт- Банк", актів прийому - передачі програмного продукту, доручень на право управління рахунком і розпорядження коштами, що знаходяться на ньому;
- документів, що послужили підставою для видачі готівки з рахунку № НОМЕР_2 , відкритого ФОП ОСОБА_4 (чеків, квитанцій, видаткових ордерів, договорів) за період з 17.06.2013р. по 02.06.2015р.;
- документів з інформацією про рух коштів по рахунку № НОМЕР_2 , відкритому ФОП ОСОБА_4 за період з 17.06.2013р. по 02.06.2015р. з відображенням наступних позицій: дата надходження /перерахування/, МФО, номер рахунку, номер платіжного документа, найменування підприємства, код ЄДРПОУ, сума, призначення платежу.
Організацію здійснення тимчасового доступу до речей і документів доручити слідчому СВ Дзержинського РВ КМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області ОСОБА_5 або за його дорученням в порядку ст. 40 КПК України оперативному підрозділу Дзержинського РВ КМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області.
Строк дії ухвали до 02 липня 2015 року включно.
Невиконання даної ухвали з боку осіб, яким надано розпорядження цією ухвалою, тягне за собою наслідки, передбачені ст.166 КПК України.
Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Апеляційного суду Дніпропетровської області протягом 5 днів з дня її оголошення.
Якщо ухвалу суду або слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, або якщо вирок було ухвалено без виклику особи, яка його оскаржує, в порядку, передбаченому статтею 382 цього Кодексу, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Скарги на інші ухвали слідчого судді оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Слідчий суддя:
Суд | Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2015 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 44653607 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Чайкіна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні