ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
про витребування доказів
"05" червня 2015 р.Справа № 916/2088/14
За заявою кредитора: Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів Одеській області (далі - ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області), м. Одеса;
до боржника: фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Одеса;
про визнання банкрутом.
Суддя ЗЕЛЕНОВ Г.М.
СУТЬ СПОРУ : 02.06.2014 р. ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області звернулася до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 у порядку ст. 90 Закону України "Про відновлення неплатоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі Закон (№2343-ХІІ), оскільки останній не спроможній сплати заборгованість у сумі 563027 грн. 00 коп. згідно з постановою Одеського окружного адміністративного суду від 30.08.2013 р. у справі № 815/4791/13-а та відповідним виконавчим листом протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.
Ухвалою господарського суду від 06.06.2014 р. заява ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області про порушення провадження у справі про банкрутство фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 прийнята до розгляду.
Ухвалою господарського суду від 26.06.2014 р. порушено провадження у справі про банкрутство у порядку ст. 90 Закону (№ 2343-XІІ) та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Постановою господарського суду Одеської області від 10.07.2014 р. фізичну особу - підприємця ОСОБА_1 визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором - арбітражного керуючого Назаренко Л.С., якого зобов'язано провести дії відповідно до ст.ст. 37- 46, 90-92 Закону (№2343-ХІІ), та після завершення усіх розрахунків із виявленими кредиторами надати до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс на затвердження.
10.07.2014 р. на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет здійснено офіційне оприлюднення про визнання фізичну особу - підприємця ОСОБА_1 банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури за № 6026.
02.06.2015 р. до господарського суду Одеської області надійшло клопотання (вх. № 3-841/15) ліквідатора фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 - арбітражного керуючого Назаренко Л.С. про витребування від КП „Бюро технічної інвентаризації" Одеської міської ради (65011, м. Одеса, вул. Троїцька, 25) інформації щодо наявності зареєстрованого на праві власності за фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 та ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ІНН НОМЕР_1) нерухомого майна, зареєстрованого на праві власності.
Так, відповідно до п. 4 ст. 3-1 Закону (№2343-ХІІ), арбітражний керуючий має право: запитувати і отримувати документи або їх копії від підприємств, установ, організацій, об'єднань, виконувати інші дії відповідно до закону.
На підставі п. 1 ст. 22 Закону (№2343-ХІІ) з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше.
Статтею 25 Закону (№2343-ХІІ) передбачено, що ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту.
Згідно з ч.2 ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом (№2343-ХІІ).
Відповідно до п. 1 ст. 5 Закону (№2343-ХІІ) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно з ст. 38 Господарського процесуального кодексу України, сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів. Господарський суд може уповноважити на одержання таких доказів заінтересовану сторону.
Ухвала господарського суду відповідає вимогам ст. 86 ГПК Україна та відповідно до статті 124 Конституції України та статті 115 Господарського процесуального кодексу України є обов'язковою до виконання на всій території України.
Згідно змісту поняття "судові рішення", визначення якого подано у ч.1 статті 4-5 ГПК України, господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України судових актів, що за формою поділяються на такі види, як: рішення, ухвали, постанови.
Частиною 2 статті 4-5 ГПК України невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами України. Усі судові рішення викладаються у письмовій формі.
Відповідно до пункту 2 статті 128 Господарського кодексу України, громадянин -підприємець відповідає за своїми зобов'язаннями усім своїм майном, на яке відповідно до закону може бути звернено стягнення.
Пунктами 1,2 статті 52 Цивільного кодексу України встановлено, що фізична особа -підприємець відповідає за зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом не може бути звернено стягнення. Фізична особа -підприємець, яка перебуває у шлюбі, відповідає за зобов'язаннями, пов'язаним и з підприємницькою діяльністю, усім своїм особистим майном і часткою у праві спільної сумісної власності подружжя, яка належить їй при поділі цього майна.
Згідно з пунктом 3 статті 368 Цивільного кодексу України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом.
Враховуючи те, що для розгляду справи про банкрутство фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 необхідні додаткові докази, господарський суд зобов`язує: КП „Бюро технічної інвентаризації" Одеської міської ради (65011, м. Одеса, вул. Троїцька, 25; код ЄДРПОУ 03350290) надати господарському суду Одеської області інформацію щодо наявності зареєстрованого на праві власності за фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 та ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ІНН НОМЕР_1) нерухомого майна, зареєстрованого на праві власності.
Керуючись ст.ст. 37-46, 90,91,114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 38, 86 ГПК України, господарський суд, -
У Х В А Л И В:
1. Зобов'язати Комунальне підприємство „Бюро технічної інвентаризації" Одеської міської ради (65011, м. Одеса, вул. Троїцька, 25; код ЄДРПОУ 03350290) надати господарському суду Одеської області відомості щодо наявності зареєстрованого на праві власності за фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 та ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ІНН НОМЕР_1) нерухомого майна, зареєстрованого на праві власності.
2. Копію ухвали надіслати: ліквідатору, Комунальному підприємству „Бюро технічної інвентаризації" Одеської міської ради (65011, м. Одеса, вул. Троїцька, 25) .
Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття.
Суддя Г.М. Зеленов
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2015 |
Оприлюднено | 10.06.2015 |
Номер документу | 44663667 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Зеленов Г.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні