cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
04.06.2015 Справа № 917/1134/15
Суддя Ківшик О.В. , розглянувши матеріали,
за позовом Товариства з додатковою відповідальністю "Фірма "Жадана", вул. Червоноармійська, 9/13, м. Лубни, Полтавська обл., 37500
до Публічного акціонерного товариства "Банк "Фінанси та Кредит" в особі відділення № 20 філії Полтавського РУ АТ "Банк "Фінанси та Кредит", вул. Жовтневіа, 77, м. Полтава, 36000
про :
(1) розірвання Договору № 120 від 20.10.2011 р. на розрахунково-касове обслуговування;
(2) зобов'язання перерахувати залишок коштів на рахунку на поточний рахунок №26000472237, відкритий у АТ "Райффайзен Банк Аваль" ,
встановив :
За приписами ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі та відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору регулюється законом України № 3674-VI від 08.07.2011 року "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями). Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" із заяв немайнового характеру, що подаються до господарських судів, сплачується судовий збір у 1 розмірі мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України від 28 грудня 2014 року № 80-VIII "Про Державний бюджет України на 2015 рік" з 01.01.2015 р. встановлено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня становить 1 218,00 грн..
Як роз'яснив Пленум Вищого господарського суду України у п. 2 постанови від 21.02.2013 р. № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України", якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог (п. 2.11).
Відповідно до ст. 58 ГПК України в одній позовній заяві може бути об'єднано кілька вимог, зв'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами.
При цьому, як роз'яснив Пленум Вищого господарського суду України у п. 2.20 постанови від 21.02.2013 р. № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" (із змінами та доповненнями), платіжні документи на підтвердження сплати судового збору подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), цих документів не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Згідно до ст. 56 ГПК України позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення. При цьому згідно Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету міністрів України № 270 від 05.03.2009 р. (із змінами), підтвердженням надання послуг поштового зв'язку є розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв'язку, а підтвердженням переліку відправлених документів є опис вкладення встановленої форми. Отже, допустимими доказами відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів в розумінні наведених норм є оригінали належним чином оформлених касового чеку або розрахункової квитанції та опису вкладення.
Подана Товариством з додатковою відповідальністю "Фірма "Жадана" позовна заява від 27.05.2015 р. (вх. № 1259/15 від 02.06.2015 р.) не відповідає правилам пред'явлення позовних заяв до господарського суду, оскільки :
- до неї не додано допустимих доказів на підтвердження сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, так як залучена незасвідчена фотокопія платіжного доручення про сплату мінімально встановленого розміру судового збору за пред'явлення позову не майнового характеру, в той час як у позовній заяві об'єднано дві вимоги немайнового характеру;
- до неї не додано доказів на підтвердження відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів. Дана обставина підтверджується актом канцелярії суду про відсутність додатку № 17.
Суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів та доказів на підтвердження сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі (п. 4 та п. 6 ст. 63 ГПК України).
При цьому суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ст. 28 ГПК України повноваження сторони або третьої особи від імені юридичної особи може здійснювати її відособлений підрозділ, якщо таке право йому надано установчими або іншими документами (ст. 28 ГПК України).
Як роз'яснив Пленум Вищого господарського суду України у п. 1.7 постанови від 26 грудня 2011 року № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" (із змінами та доповненнями), коло повноважень відокремленого підрозділу юридичної особи стосовно здійснення у господарському суді повноваження сторони у справі від імені цієї особи визначається установчими документами останньої, положенням про відокремлений підрозділ, яке затверджено юридичною особою, або довіреністю, виданою нею ж у встановленому порядку керівникові цього підрозділу. При цьому слід мати на увазі, що стороною у справі є юридична особа, від імені якої діє відокремлений підрозділ, і рішення приймається саме стосовно підприємства чи організації - юридичної особи, але в особі її відокремленого підрозділу, наприклад: "Стягнути з підприємства "А" в особі його відокремленого підрозділу - філії № 1 на користь організації "Б" в особі її Н-ської філії таку-то суму".
У разі відсутності у відособленого підрозділу відповідних повноважень позовні матеріали або справа надсилаються за підсудністю до господарського суду за місцем знаходження юридичної особи (п. 20.2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 24 жовтня 2011 року № 10 "Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам" (із змінами та доповненнями) .
Отже, при подальшому зверненні до господарського суду Полтавської області з даним позовом до позовної заяви слід додати докази на підтвердження наявності у відділення № 20 філії Полтавського РУ АТ "Банк "Фінанси та Кредит" господарської процесуальної дієздатності.
За викладеного, керуючись п. 6 ст. 63, ст. 86 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Повернути позовну заяву.
Додатки:
- позовна заява Товариства з додатковою відповідальністю "Фірма "Жадана" від 27.05.2015 р. (вх. № 1259/15 від 02.06.2015 р.) із додатками на 30 арк., в тому числі конверт.,
- акт канцелярії суду.
СУДДЯ О.В.Ківшик
Примітка : Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення. За необхідності повернення судового збору до суду подається відповідна заява та оригінал відповідного платіжного доручення чи квитанції.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2015 |
Оприлюднено | 10.06.2015 |
Номер документу | 44663712 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Ківшик О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні