Ухвала
від 08.06.2015 по справі 914/1789/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

          

08.06.2015 р.                                                             Справа№ 914/1789/15

Господарський суд Львівської області в складі судді Морозюка А.Я.

розглянувши матеріали:

За заявою: Корпорації будівельних підприємств «УкрБудІнвест», м. Львів

про порушення справи про банкрутство Корпорації будівельних підприємств «УкрБудІнвест» (79007, м. Львів, вул. Шпитальна, 26/1, ідентифікаційний код 34368402)

В С Т А Н О В И В:

04.06.2015 р. на розгляд господарського суду Львівської області надійшла заява Корпорації будівельних підприємств «УкрБудІнвест» про порушення справи про банкрутство Корпорації будівельних підприємств «УкрБудІнвест» (79007, м. Львів, вул. Шпитальна, 26/1, ідентифікаційний код 34368402) у порядку встановленому ст. 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Заява Корпорації будівельних підприємств «УкрБудІнвест» підлягає поверненню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.

Спрощена процедура банкрутства, яка передбачена ст. 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (банкрутство боржника, що ліквідується власником) випливає з процедури добровільної ліквідації юридичної особи, тобто ліквідації юридичної особи за рішенням її учасників (власників) або органу, уповноваженого на це установчими документами.

У зв'язку з цим необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення справи про банкрутство боржника в порядку ст.95 Закону є дотримання вимог цивільного та господарського законодавства щодо добровільної ліквідації (самоліквідації) юридичної особи.

Як зазначено у заяві про порушення справи про банкрутство, головою ліквідаційної комісії КБП «УкрБудІнвест» надіслано повідомлення відомим йому кредиторам (ПП «Кантрансбуд», ТВП «Нові Технології», ПАТ «Гал – Експо», ПП «Кан-Транс», ПП ТВФ «Мельхаор», та окремо направлено повідомлення ДПІ у Галицькому районі м. Львова, УПФУ у Галицькому районі м. Львова), проте заява з грошовими вимогами до боржника надійшла лише від ПП «Кан-Транс» на суму 364 142,24 грн. Однак до заяви не додано доказів розгляду заяви ПП «Кан-Транс» на суму 364 142,24 грн., з прийняттям відповідного рішення та повідомленням про результати розгляду кредитора не пізніше тридцяти днів з дня отримання такої вимоги, що не відповідає вимогам ч.6 ст.105 ЦК України щодо добровільної ліквідації (самоліквідації) юридичної особи. Також не додано доказів на підтвердження вимог ПП «Кан-Транс» на суму 364 142,24 грн.

Також до заяви не додано доказів вжиття ліквідаційною комісією (ліквідатором) заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості, чим порушено вимог ч. 1 ст. 111 ЦК України; доказів повідомлення ліквідаційною комісією (ліквідатором) учасників юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, про її участь в інших юридичних особах та/або надання відомостей про створені нею господарські товариства, дочірні підприємства, чим порушено вимоги ч.2 ст.111 ЦК України; доказів закриття рахунків в фінансових установах, окрім рахунку який використовується для розрахунків з кредиторами під час ліквідації юридичної особи, чим порушено вимоги ч.3 ст.111 ЦК України.

Відсутні в матеріалах справи також докази проведення інвентаризації майна боржника, відповідно до вимог абзацу 7 п. 12 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2000 р. № 419, та вимог абзацу 8 пункту 7 Положення про інвентаризацію активів та зобов'язань, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 02.09.2014 року № 879 (в порядку розділів ІІІ та IV зазначеного положення), що не вказує на дотримання вимог ч.4 ст.111 ЦК України.

Також в порушення вимог ч.7 ст.111 ЦК України, до заяви не додано доказів своєчасного надання органам доходів і зборів та Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування документів юридичної особи (її філій, представництв), у тому числі первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку для проведення перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості із сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування.

Відповідно до ч. 8 ст. 111 ЦК України ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду; проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Проте в доданому до заяви про порушення справи про банкрутство Проміжному ліквідаційному балансі підприємства станом на 02.06.2015 р. не співпадають дані щодо поточних зобов'язань, зокрема, в графі “кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги” зазначено 324,142 тис.грн., тоді як в заяві кредитора ПП «Кан-Транс» зазначена заборгованість в розмірі 364 142,24 грн. Також до заяви не додано доказів затвердження проміжного ліквідаційного балансу в порядку ч. 8 ст. 111 ЦК України.

Наведене не вказує на дотримання вимог цивільного та господарського законодавства щодо добровільної ліквідації (самоліквідації) юридичної особи, що є необхідним для звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство в порядку ст. 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Окрім цього, заявником не виконано вимог ч. 3 ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, згідно якої до заяви боржника додаються, зокрема: установчі документи боржника - юридичної особи; бухгалтерський баланс боржника на останню звітну дату; перелік кредиторів боржника, вимоги яких визнаються боржником, із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, їх найменування, місцезнаходження та ідентифікаційні коди; перелік майна боржника із зазначенням його балансової вартості та місцезнаходження, а також загальна балансова вартість майна; перелік майна, що перебуває у заставі або є обтяженим у інший спосіб, його місцезнаходження, вартість, а також інформація про кредиторів, на користь яких вчинено обтяження майна боржника, їх ім'я або найменування, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційні коди юридичних осіб або реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); довідка органів приватизації (органів, уповноважених управляти об'єктами державної власності) стосовно наявності або відсутності на балансі підприємства, щодо якого порушено справу про банкрутство, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до його статутного капіталу; відомості про всі рахунки, на яких обліковуються цінні папери, що належать боржнику, їх реквізити; копія спеціального дозволу на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею; рішення власника майна (органу, уповноваженого управляти майном) боржника про звернення до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство.

Також, при підготовці поданих матеріалів встановлено, що заява про порушення справи про банкрутство судовим збором не оплачена (як того вимагає п.2.13 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»). Натомість заявником заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору у зв'язку з незадовільним майновим станом підприємства..

Частиною 4 ст.11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» передбачено, що боржник подає заяву до господарського суду за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат, якщо інше не передбачено цим Законом.

При цьому згідно пункту 3.1 розділу 3 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 р. №7 «Про деякі питання практики застосування розділу VІ Господарського процесуального кодексу України», єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону України «Про судовий збір», є врахування ним майнового стану сторін. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі. Заявник належних доводів щодо його майнового стану не навів. Перебування заявника в процедурі ліквідації (самоліквідації) не є випадком, передбаченим у ст. 8 вищезазначеного Закону. Таким чином суд відмовляє в задоволенні клопотання заявника про відстрочення сплати судового збору.

Відповідно до абз. 3, 4 ч.1, ч.4 ст.15 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі; якщо не подано доказів щодо сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі. Про повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство без розгляду суд виносить ухвалу.

Виходячи із вищенаведеного, та керуючись ст.ст. 1, 2, 11, абз. 3, 4 ч.1, ч.4 ст.15, ст. 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

Заяву Корпорації будівельних підприємств «УкрБудІнвест» про порушення справи про банкрутство Корпорації будівельних підприємств «УкрБудІнвест» (79007, м. Львів, вул. Шпитальна, 26/1, ідентифікаційний код 34368402) та додані до неї документи повернути без розгляду.

Додаток (для заявника): Заява про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи з конвертом, на 35 аркушах.

Суддя                                                                                 Морозюк А.Я.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення08.06.2015
Оприлюднено11.06.2015
Номер документу44676261
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/1789/15

Ухвала від 08.06.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Морозюк А.Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні