Рішення
від 02.06.2015 по справі 915/723/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 червня 2015 року Справа № 915/723/15

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Бездолі Ю.С.

при секретарі судового засідання: Кушніренко А.Г.

за участю представників сторін:

від позивача: Лях Н.В., за довіреністю від 14.04.2015р.

від відповідача: Чаусенко Л.І., сільський голова

розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву: Товариства з обмеженою відповідальністю «Миколаївавтодор» (54028, м. Миколаїв, вул. Новозаводська, 34, код ЄДРПОУ 36954743)

до відповідача: Романовобалківської сільської ради (юридична адреса: 55270, Миколаївська обл., Первомайський р-н, с. Романова Балка, вул. Генерала Богданова, 24, код ЄДРПОУ 04376943; адреса, вказана позивачем: 55270, Миколаївська обл., Первомайський р-н, с. Романова Балка, вул. Генерала Богданова, 31)

про: стягнення 26000 грн., -

Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Миколаївавтодор» звернулось до господарського суду Миколаївської області з позовною заявою про стягнення з Романовобалківської сільської ради 26000 грн.

Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем своїх зобов'язань за договором підряду №27 на виконання робіт по поточному ремонту вул. Перемоги в с. Романова Балка Первомайського району Миколаївської області від 10.06.2013р. в частині повної та своєчасної оплати виконаних робіт.

20.05.2015р. за вх.№8904/15 до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву та додаткові документи, які залучено судом до матеріалів справи.

02.06.2015р. за вх.№9908/15 до суду від позивача надійшли додаткові документи, які залучено судом до матеріалів справи.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні не заперечував проти задоволення позовних вимог, наявність боргу пояснив відсутністю фінансування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.

Відповідно до вимог ст. 85 ГПК України в судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, господарський суд встановив:

10.06.2013р. між Романовобалківською сільською радою (Замовник, відповідач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Миколаївавтодор» (Підрядник, позивач) укладений договір підряду №27 на виконання робіт по поточному ремонту вул. Перемоги в с. Романова Балка Первомайського району Миколаївської області, відповідно до умов якого Підрядник в межах договірної ціни виконує власними засобами або із залученням субпідрядної організації роботи з поточного ремонту дороги вул. Перемоги в с. Романова Балка Первомайського району Миколаївської області за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та здає їх в обумовлений термін Замовнику, а Замовник зобов'язується прийняти виконані роботи і сплатити за них Підряднику.

Згідно з п.2.1 договору договірна ціна робіт, доручених для виконання Підряднику, складає 26000,00 грн. (двадцять шість тисяч грн. 00 коп.) та включає суму ПДВ 4333 грн. (чотири тисячі триста тридцять три грн.).

За п.3.1 договору термін виконання робіт по договору - до 31 грудня 2013 року.

У відповідності до п.п. 4.1-4.3 договору розрахунки за виконані роботи по цьому договору здійснюються шляхом перерахування відповідних коштів на рахунок Підрядника. Акт виконаних робіт (типова форма №КБ-2в) та довідку про вартість виконаних підрядних робіт (Форма №КБ-3) готує підрядник і передає для підписання уповноваженому представнику Замовника. Уповноважений представник Замовника на протязі трьох днів перевіряє реальність акту і підписує його в частині фактично виконаних обсягів робіт. Замовник здійснює розрахунки за виконані роботи з Підрядником протягом 5 днів після підписання актів виконаних робіт (типова форма КБ-2в) та довідок про вартість виконаних підрядних робіт (форма КБ-3) уповноваженими представниками сторін, при наявності коштів для фінансування даного об'єкту.

Пунктом 8.1 договору передбачено, що Підрядник надає Замовнику для здійснення прийому виконаних робіт Акт виконаних робіт по формі КБ-2В і Довідку про вартість виконаних робіт по формі КБ-3.

За п.10.2 договору останній вступає в дію з моменту підписання і діє на термін до 31.12.2013 року, а в частині грошових зобов'язань - до повного їх виконання.

На виконання умов укладеного договору позивачем виконані свої договірні зобов'язання в повному обсязі шляхом виконання обумовлених договором робіт на суму 26000 грн., що підтверджується підписаними обома сторонами та скріпленими печатками сторін Актом приймання виконаних будівельних робіт за червень 2013 року на суму 26000 грн., Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт/та витрати/ за червень 2013 року на суму 26000 грн., поясненнями представників сторін.

Натомість відповідачем не виконані свої договірні зобов'язання в частині повної та своєчасної оплати виконаних робіт.

Листом від 26.12.2014р. за вих.№353 позивач направив відповідачу вимогу про сплату боргу у розмірі 26000 грн., у відповіді на яку відповідач листом від 10.02.2015р. за вих.№2-19-39 повідомив позивача про відсутність необхідних коштів на оплату виконаних робіт.

Неналежне виконання відповідачем своїх зобов'язань в частині повної та своєчасної оплати виконаних робіт стало підставою для звернення позивача до господарського суду з відповідним позовом.

Проаналізувавши наявні у справі докази та надавши їм правову оцінку, суд дійшов висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1 ст. 175 ГК України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

За ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Підставою виникнення цивільних прав та обов'язків є, зокрема, договори та інші правочини (п.1 ч.2 ст. 11 ЦК України).

Згідно з ч.1 ст. 837 ЦК України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу..

Відповідно до ч.1 ст. 854 ЦК якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково.

За вимогами ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до вимог ч.1, ч.7 ст. 193 ГК України, які кореспондуються з вимогами ст. 526 ЦК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.

У відповідності до ч.1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

В силу вимог ст. 610, ч.2 ст. 615 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). Одностороння відмова від зобов'язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов'язання.

Господарським судом встановлений факт виконання позивачем робіт на суму 26000 грн. та факт несплати відповідачем за виконані роботи, внаслідок чого на даний час у відповідача наявний борг перед позивачем у розмірі 26000 грн.

Відповідач факт наявності у нього перед позивачем вказаного боргу у розмірі 26000 грн. не заперечує, наявність боргу пояснив відсутністю фінансування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.

Вказані відповідачем обставини не створюють підстав для звільнення його від виконання своїх договірних зобов'язань в частині оплати виконаних позивачем робіт.

За таких обставин, господарський суд дійшов висновку про правомірність, обґрунтованість та необхідність задоволення заявлених ТОВ «Миколаївавтодор» позовних вимог про стягнення з відповідача 26000 грн. боргу.

Іншого відповідачем не доведено.

Інші наявні в матеріалах справи документи вищевикладених висновків суду не спростовують.

Відповідно до ст.ст. 44, 49 ГПК України судовий збір покладається на відповідача.

Керуючись ст.ст. 32-34, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

В И Р І Ш И В:

1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Миколаївавтодор» задовольнити повністю.

2. Стягнути з Романовобалківської сільської ради (55270, Миколаївська обл., Первомайський р-н, с. Романова Балка, вул. Генерала Богданова, 24, код ЄДРПОУ 04376943) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Миколаївавтодор» (54028, м. Миколаїв, вул. Новозаводська, 34, код ЄДРПОУ 36954743) 26000 (двадцять шість тисяч) грн. боргу та 1827 (одну тисячу вісімсот двадцять сім) грн. судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Згідно з ч.5 ст. 85 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів з дня його підписання до Одеського апеляційного господарського суду через господарський суд Миколаївської області.

Повне рішення складено 08 червня 2015 року.

Суддя Ю.С. Бездоля

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення02.06.2015
Оприлюднено11.06.2015
Номер документу44676354
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —915/723/15

Рішення від 02.06.2015

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Бездоля Ю.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні