Ухвала
від 08.06.2015 по справі 819/1562/15
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

Справа № 819/1562/15

08 червня 2015 рокум.Тернопіль Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Мандзій О.П. перевіривши виконання вимог ст.ст.105, 106 КАС України за позовною заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Державної реєстраційної служби України, реєстраційної служби Тернопільського міського управління юстиції про скасування рішення та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до Державної реєстраційної служби України, реєстраційної служби Тернопільського міського управління юстиції, в якому просять:

- визнати рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно Марченко О.А. департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень №20884919 від 23.04.2015 року протиправним та скасувати його;

- визнати рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно Нілової А.О. департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень №21578213 від 26.05.2015 року протиправним та скасувати його;

- зобов'язати реєстраційну службу Тернопільського міського управління юстиції та Державну реєстраційну службу України розглянути заяву та додані до неї документи щодо реєстрації права власності за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на 147/1000 частки споруди ринку промислових товарів, що знаходиться у АДРЕСА_1;

- зобов'язати реєстраційну службу Тернопільського міського управління юстиції та Державну реєстраційну службу України вчинити дії щодо реєстрації права власності за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на 147/1000 частки споруди ринку промислових товарів, що знаходиться у АДРЕСА_1.

Згідно з частиною 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду,- у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Як встановлено п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду позову майнового характеру становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно абз.2 ст.8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" з 1 січня 2015 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1218 гривень. Статтею 4 Закону України "Про судовий збір", визначено, що розмір судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати - 73,08 грн.

Позови та заяви, які подаються до судів, можуть містити декілька самостійних вимог, кожна з яких є об'єктом сплати судового збору.

З урахуванням вимог ст.6 Закону України "Про судовий збір" з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.

У разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом (абз.1 ч.6 ст.6 Закону України "Про судовий збір").

Аналогічна правова позиція з питань дотримання вимог Закону України "Про судовий збір" викладена в постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VI "Про судовий збір" від 23 січня 2015 року №2.

Прохальна частина позовної заяви містить чотири вимоги немайнового характеру.

Отже, при зверненні з даним позовом, розмір судового збору, що повинен був сплачений під час подання адміністративного позову, складає 292,32 грн. на р/р 31216206784002, одержувач УДКСУ у м.Тернополі, код одержувача 37977726, банк ГУДКСУ у Тернопільській області, МФО 838012.

Однак, позивачами при поданні позовної заяви не надано документ про сплату судового збору у розмірі 292,32 грн. на зазначений рахунок.

Судом встановлено, що позивачами не надано письмові докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги щодо кожного з відповідачів і не зазначено причин неможливості подання таких доказів, що є порушенням вимог ч.2 ст.106 КАС України.

Позивачами не виконано вимоги ч.3 ст.106 КАС України, оскільки до позовної заяви не додано копію позовної заяви та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.

Згідно ч.1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюють строк, достатній для усунення недоліків.

За наведених обставин, суддя приходить до переконання, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачам строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом подачі до суду письмових доказів, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги щодо кожного з відповідачів, копії позовної заяви та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору у розмірі 292,32 грн. на визначений рахунок.

З урахуванням викладеного, керуючись ст.106, ч.1 ст.108 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Державної реєстраційної служби України, реєстраційної служби Тернопільського міського управління юстиції про скасування рішення та зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 18 червня 2015 року .

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Мандзій О.П.

Копія вірна

Суддя Мандзій О.П.

СудТернопільський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення08.06.2015
Оприлюднено10.06.2015
Номер документу44678721
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —819/1562/15

Ухвала від 22.06.2015

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Мандзій О.П.

Ухвала від 08.06.2015

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Мандзій О.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні