Дата документу 01.08.2013
Справа № 334/6761/13-к
Провадження № 1-кс/334/1181/2013
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01.08.2013 року Ленінський районний суд м. Запоріжжя, у складі:
слідчого судді - Козлової Н.Ю.
при секретарі - Єфремовій Д.Ю.
за участю прокурора Брусняка О.Ф.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі Ленінського районного суду м. Запоріжжя клопотання старшого слідчого СВ ЗМУ ГУ МВС України в Запорізькій області Кириченка П.О. про тимачовий доступ до речей і документів, узгоджене старшим прокурором прокуратури м. Запоріжжя Брусняка О.Ф. у кримінальному провадженні № 42013080010000012, за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами ТОВ "Прімбуд", за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Досудовим слідством встановлено, що службові особи ТОВ "Прімбуд" діючи умисно із корисливих мотивів, з метою заволодіння бюджетними коштами Запорізької міської ради, будучи достовірно обізнаними про те, що документи, які містилися в пропозиції ТОВ "Прімбуд", що була подана на участь у відкритих торгах на закупівлю КП "Управління капітального будівництва" Запорізької міської ради послуг з будівництва та облаштування притулку для утримання безпритульних тварин м. Запоріжжя, містять завідомо неправдиві відомості, підписали та подали ці документи. Вказаними діями службових осіб ТОВ "Прімбуд" заподіяно істотну шкоду охоронюваним законом інтересам територіальної громади м.Запоріжжя увигляді незаконного перерахування на розрахунковий рахунок підприємства бюджетнихкоштів, виділених КП "УКБ", у вигляді авансового платежу на загальну суму 3 260 000 грн., що є тяжкими наслідками.
Встановлено, що 01.04.2013 року та 15.04.2013 року КП "УКБ" перерахувало на рахунок ТОВ "Прімбуд" № 260010132336 відкритий 16.08.2012 року у АТ "Сбербанк Росії" аванс на придбання будівельних матеріалів на загальну суму 3 260 000 грн.
Для встановлення істини по кримінальному провадженню необхідно вилучити платіжні документи по руху коштів з рахунку ТОВ "Прімбуд" та юридичну справу даного підприємства. За допомогою даних документів досудове слідство може встановити чи перераховувало КП "УКБ" інші кошти на адресу ТОВ "Прімбуд", в якому обсязі ТОВ "Прімбуд" були витрачені бюджетні кошти, у яких суб'єктів підприємницької діяльності придбалися будівельні матеріали і чи не мають вони ознак фіктивної діяльності. Юридична справа ТОВ "Прімбуд" досудовому слідству необхідна для того щоб встановити хто мав право підпису на банковських документах.
Платіжні документи по руху коштів з рахунку ТОВ "Прімбуд" № 260010132336 та юридична справа даного підприємства знаходяться у АТ "Сбербанк Росії" МФО 320627 за адресою: м.Київ, вул. Володимирська,46.
Розгляд клопотання, щодо тимчасового доступу до вказаних документів має першочергове значення і зволікання у його розгляді, пов'язане із викликом представників АТ "Сбербанк Росії" може створити реальну загрозу зміни або знищенню слідів кримінального правопорушення, а також унеможливлює добування інших доказів.
Клопотання слідчого, узгодженого із старшим прокурором прокуратури м. Запоріжжя Брусняк О.Ф., оформлене відповідно до вимог ст. 160 Кримінального процесуального кодексу України.
Слідчий у судовому засіданні підтримав вимоги свого клопотання, зазначивши, що зволікання у розгляді зазначеного клопотання, а саме, призначення судового засідання з викликом представників банку може призвести до знищення слідів кримінального правопорушення.
Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання слідчого щодо підстав задоволення клопотання та проведення його без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи.
Враховуючи доведеність слідчим наявності достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза знищення слідів кримінального правопорушення, дане клопотання розглядається у порядку ч. 2 ст. 163 КПК України, згідно якого, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ч.1 ст. 163 КПК України після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя здійснює судовий виклик особи, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, за винятком випадку, встановленого частиною другою цієї статті.
Частина 5 статті 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч.7 ст. 159 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Згідно ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов'язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов'язана пред'явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов'язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Вислухавши доводи та пояснення слідчого, думку прокурора, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про необхідність задовольнити клопотання слідчого та надати дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення у АТ "Сбербанк Росії" банковських документів ТОВ "Прімбуд".
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159-166 КПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області Кириченка П.О. про тимачовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 42013080010000012 - задовольнити .
Надати старшому слідчому СВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області Кириченко П.О. тимчасовий доступ і дозвіл на вилучення у АТ "Сбербанк Росії" МФО 320627 за адресою: м.Київ, вул. Володимирська,46 наступних документів:
- платіжних документів на підставі яких надходили, знімалися та перераховувалися кошти по рахунку ТОВ "Прімбуд" (ЄДРПОУ 35888937) № 260010132336 за період з 16.08.2012 року по 30.07.2013 року, з відображенням данних платників та отримувачів грошей, призначення платежів(банковськи виписки, платіжні доручення, чеки та інші);
- юридичної справи ТОВ "Прімбуд" (ЄДРПОУ 35888937), з наданням карток із зразками підписів та відбитків печаток.
Зобов'язати керівництво АТ "Сбербанк Росії" надати тимчасовий доступ до вказаних документів з метою їх вилучення.
Відповідно до ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє один місяць з дня її постановлення - до 01.09.2013 року.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'яти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Запорізької області.
Слідчий суддя Н.Ю.Козлова
Суд | Ленінський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2013 |
Оприлюднено | 08.07.2015 |
Номер документу | 44735928 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ленінський районний суд м. Запоріжжя
Козлова Н. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні