Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 червня 2015 р. Справа № 805/1850/15-а
приміщення суду за адресою: 84112, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Голошивця І.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції головного Управління Міндоходів у Донецькій області до Артемівської міської громадської організації інвалідів війни про припинення юридичної особи.
Артемівська об'єднана державна податкова інспекція Головного Управління Міндоходів у Донецькій області (далі - Артемівська ОДПІ, позивач) звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Артемівської міської громадської організації інвалідів війни (Артемівська МГОІВ, відповідач) про припинення юридичної особи.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив неподання відповідачем звітності про отримані доходи більше року.
Через канцелярію суду від представника позивача надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином. Клопотань та заперечень проти адміністративного позову не надійшло.
Відповідно до ч. 1 ст. 41, ч. 4 ст. 122, ч. 6 ст. 128 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження, та фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач - Артемівська міська громадська організація є юридичною особою, зареєстрована Виконавчим комітетом Артемівської міської ради Донецької області 14.12.2006 та яка обліковується як громадська організація в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України за кодом 34776740, зареєстрований за адресою: 84500, Донецька область, м. Артемівськ вул. Ювілейна 89, кв. 9 (а.с. 4-5, 6), та перебуває на обліку в Артемівській ОДПІ ГУ Міндоходів в Донецькій області.
Згідно довідки №7671/10/25 від 24 квітня 2014 року Артемівської ОДПІ, станом на 23 квітня 2014 року, згідно даних карток особових рахунків податковий борг у відповідача відсутній (а.с. 9).
17 квітня 2014 року позивачем складений акт №81/15/34776740 про ненадання податкових декларацій з податку на прибуток підприємства Артемівською міською громадською організацією інвалідів війни з 10 травня 2011 року. (а.с. 7)
24 квітня 2014 року позивачем складено акт № 7612/10/05-02-17 про ненадання звітності відповідачем по податковим розрахункам сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою №1ДФ згідно з базою даних Податковий блок «Обробка податкової звітності та платежів» з 11 лютого 2013 року. (а.с.8)
По теперішній час відповідачем не надається обов'язкова звітність в порушення вимог ст. 49 Податкового кодексу України.
Діяльність громадських організацій врегульовується Законом України «Про громадські об'єднання».
Частиною 1 статті 1 Закону України № 4572-VI від 22.03.2012р. «Про громадські об'єднання» (далі - Закон №4572) визначається громадське об'єднання як добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.
Частиною 3 передбачено, що громадська організація - це громадське об'єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи.
Згідно ч. 5 ст.1 Закону №4572, громадське об'єднання може здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу. Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.
Відповідно до частини 2 ст. 3 Господарського кодексу України господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва - підприємцями. Господарська діяльність може здійснюватись і без мети одержання прибутку (некомерційна господарська діяльність).
Згідно з частиною 8 статті 19 Господарського кодексу України, усі суб'єкти господарювання, відокремлені підрозділи юридичних осіб, виділені на окремий баланс, зобов'язані вести первинний (оперативний) облік результатів своєї роботи, складати та подавати відповідно до вимог закону статистичну інформацію та інші дані, визначені законом, а також вести (крім громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які провадять господарську діяльність і зареєстровані відповідно до закону як підприємці) бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно із законодавством.
Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України «Про громадські об'єднання», громадське об'єднання зі статусом юридичної особи, створені ним юридичні особи (товариства, підприємства) зобов'язані вести бухгалтерський облік, фінансову та статистичну звітність, бути зареєстрованими в органах доходів і зборів та сплачувати до бюджету обов'язкові платежі відповідно до закону. Надання громадським об'єднанням, створеним ними юридичним особам (товариствам, підприємствам) пільг, у тому числі з оподаткування, здійснюється на підставах та в порядку, визначених законом.
Пунктом 2 частини 7 статті 23 Закону передбачено, що громадські об'єднання зобов'язані готувати річні фінансові звіти із зазначенням детального аналізу доходів і витрат.
Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платники податків зобов'язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Пунктом 49.1 ст. 49 цього Кодексу передбачено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Згідно з пунктом 49.2 статті 49 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.
Наявними в матеріалах справи документами підтверджений факт ненадання податкових декларацій з податку на прибуток підприємства з 10 травня 2011 року, про що свідчить акт №81/15/34776740 від 17 квітня 2014 року (а.с.7) та ненадання звітності відповідачем по податковим розрахункам сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою №1ДФ, про що складено акт № 7612/10/05-02-17 від 24 квітня 2014 року з 11 лютого 2013 року (а.с.8).
Згідно підпункту 20.1.37 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою - підприємцем підприємницької діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Законом України від 15 травня 2003 року №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (далі - Закон №755), зокрема ч.1 ст.3 передбачено, що дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців.
За приписами статті 33 Закону №755, юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням державного органу, прийнятим у випадках, передбачених законом. Юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.
Відповідно до абзацу 5 частини 2 статті 38 Закону №755, підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Наявними в матеріалах справи документами підтверджений факт набуття відповідачем статусу юридичної особи та обов'язку надання податковим органам звітності. Проте, всупереч наведеним вище положенням чинного законодавства України, відповідач не надає звітність до податкового органу більше року.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог позивача про припинення юридичної особи відповідача та наявність підстав для їх задоволення.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
З огляду на наведене, на підставі Закону України «Про громадські об'єднання», Податкового кодексу України, «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», керуючись вимогами ст.ст. 4-15, 51, 69-72, 86, 94, 122, 158-164, 167, 185-186, 254, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції головного Управління Міндоходів у Донецькій області до Артемівської міської громадської організації інвалідів війни про припинення юридичної особи - задовольнити.
Припинити юридичну особу - Артемівську міську громадську організацію інвалідів війни (код ЄДРПОУ 34776740, адреса: 84500, Донецька область, м. Артемівськ вул. Ювілейна 89, кв. 9).
У день набрання постановою законної сили направити копію постанови державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
Повний текст постанови складено та підписано «09» червня 2015 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Голошивець І.О.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2015 |
Оприлюднено | 16.06.2015 |
Номер документу | 44809065 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Голошивець І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні