Ухвала
від 05.06.2015 по справі 757/19137/15-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/19137/15

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 червня 2015 року Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 за участі секретаря ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання слідчого СГ ГСУ МВС України ОСОБА_3 про арешт майна,

В С Т А Н О В И В :

Слідчий СГ ГСУ МВС України капітан міліції ОСОБА_3 , розглянувши матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015000000000236 від 23.04.2015 за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 209 КК України, за погодженням прокурора ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді із клопотання про арешт тимчасово вилученого майна під час проведення огляду на:

- Резинки кільця вироблені з гуми 43 мішка;

- Голки для вишивання 2 ящика;

- Текстильні матеріали (тканина) 193 рулони;

- Вироби кріпильні (карабіни) 3 ящика;

- Крючки замочки - 1 ящик;

- Застібки блисківки 7 мішків;

- Нитки муліне 93 ящиків, 5 мішків, 17 пакетів;

- Пластикові форми 14 коробок;

- Тесьму 6 ящиків;

- Друковану продукцію (каталоги) 7 пакетів;

- Друковану продукцію (візитівки) 1 пакет;

- Гачки для в`язання вироблені з пластмаси 2 коробки,1 мішок;

- Застібки липучки 4 ящика;

- Декоративні блиски 4 мішка.

Клопотання обґрунтовано слідчим ОСОБА_3 наступними обставинами. Головним слідчим управлінням МВС України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12015000000000236 за фактами фіктивного підприємництва шляхом створення (придбання) невстановленими слідством особами ряду суб`єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб), з метою прикриття незаконної діяльності за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України; за фактом вчинення за попередньою змовою групою осіб фінансових операцій з коштами, одержаними внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, за ч. 2 ст. 209 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2015 році ОСОБА_5 діючи за попередньою змовою з службовими особи Одеської філії ДП «АМПУ» та службовими особами ДФС у Одеській області, та керівниками підприємствекспедиторів, в тому числі ТОВ «ТРІГНАУТ» (код ЄДРПОУ 39528478) та розпорядниками підприємств та інших, які в порушення ст. 81, 87, 89 Цивільного Кодексу України, ст. 56, 57, 62, 79, 80, 89 Господарського кодексу України та ст. 8, 24 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осібпідприємців, невстновленими особами, за попередньою змовою, створені з метою прикриття незаконної діяльності, яка була направлена на здійснення фінансовогосподарських операцій по переводу безготівкових коштів в готівку, формування витрат та податкового кредиту для інших суб`єктів підприємницької діяльності без фактичного здійснення господарських операцій з продажу (придбання) товарів, виконання робіт, надання послуг, документальне оформлення безтоварних операцій, в тому числі з метою прикриття незаконної діяльності для ухилення від сплати обов`язкових митних платежів без проведення процедури митного оформлення, використовуючи їх для вивозу з території Одеського порту контейнерів з імпортним брендовим товаром світових виробників та заміни на інший товар.

Крім того, у подальшому за фіктивними документами вивезені контейнери після зміни їх вмісту на інший товар поверталися на територію Одеського порту для розмитнення, а незаконно ввезена продукція з використанням підприємств з ознаками фіктивності легалізовувалась та реалізовувалась на споживчому ринку України.

Таким чином, у 2015 році зазначена група осіб за попередньою змовою, внаслідок вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК Українистворення зазначених вище фіктивних підприємств, здійснювали фінансові операції з коштами, які надходили на рахунку зазначених підприємств від підприємств реального сектору економіки за начебто виконанні роботи (послуги), які фактично ними не виконувались, з метою виводу грошових коштів у тіньовий неконтрольований державою обіг та їх легалізацію, вчинили фінансові операції по перерахуванню коштів на рахунки інших суб`єктів підприємницької діяльності та переведення їх в готівку.

Дії групи осіб, які використовуючи підконтрольні їм фіктивні підприємства та здійснюють незаконну діяльність кваліфіковано за ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 209 КК України. Відповідно до ст.12 КК України даний злочин є особливо тяжким злочином.

В ході досудового розслідування встановлено, що суб`єкти підприємницької діяльності , в тому числі ТОВ «ТРІГНАУТ» були придбані (створені) невстановленими на даний час особами, з метою прикриття незаконної діяльності, встановивши контроль над вище вказаними підприємствами (отримали у володіння установчі, реєстраційні документи, документи про відкриття банківських рахунків, ключі доступу до системи електронних платежів «Клієнт-Банк» та кліше круглих печаток) отримали можливість складати та видавати від імені зазначених підприємств підроблені первинні фінансово-господарські документи про безтоварні операції з продажу (придбання) товарів, виконання робіт, надання послуг в адресу суб`єктів підприємницької діяльності реального сектору економіки; отримувати від даних суб`єктів безготівкові кошти в рахунок сплати за начебто реалізовані товари, виконані роботи, наданні послуги та переводити їх в готівку, минаючи при цьому систему оподаткування.

Проведеними заходами оперативного характеру, встановлено, що на протязі 20142015 року відповідно до податкової звітності у товаристві , в тому числі ТОВ «ТРІГНАУТ», відсутні трудові ресурси, офісні, торгівельні та складські приміщення, виробниче обладнання, сировина, матеріали, що вказує на відсутність факту реального здійснення фінансово-господарської діяльності. Відповідно до показників податкової звітності з податку на прибуток, на протязі 2014 рокусуми амортизаційних відрахувань відсутні. На підприємствах в період 20142015 років доходи отримували лише директори підприємств на посаду головного бухгалтера ніхто не призначався, згідно поданої податкової звітності посада головного бухгалтера не передбачена, наймані працівники на підприємствах також відсутні, стан платників «8» (відсутність за місцем знаходження).

Таким чином, в ході досудового слідства в кримінальному провадженню зібрано достатньо доказів та встановлені підстави, які свідчать що група осіб на чолі з ОСОБА_5 , використовуючи реквізити в тому числі ТОВ «ТРІГНАУТ», здійснюють злочинну діяльність по незаконному виведенню безготівкових коштів у тіньовий неконтрольований державою обіг, та безпосередньо здійснюється обготівкування коштів.

В ході розслідування вказаного кримінального провадження проведеними заходами оперативного характеру, що відображено в рапорті, встановлено, що ОСОБА_5 використовуючи в тому числі ТОВ «ТРІГНАУТ», діючи за попередньою змовою з невстановленими особами, організували злочинну схему направлену на ухилення від сплати податків, шляхом штучного заниження митної вартості імпортованих товарів, при проведенні їх оформлення в режимі «імпорт», необґрунтованого формування податкового кредиту з податку на додану вартість, а також шляхом приховування об`єктів від оподаткування при здійсненні реалізації товарноматеріальних цінностей, шляхом не відображення в податковій звітності з податку на додану вартість, документального оформлення безтоварних операцій.

Так, ряд підприємств в тому числі ТОВ «ТРІГНАУТ», являються суб`єктами підприємницької діяльності, платниками податку на додану вартість та платниками податку на прибуток, здійснюють зовнішньо економічну діяльність направлену на придбання товарів різного асортименту у підприємств нерезидентів. Під час ввезення придбаних у підприємствнерезидентів товарів на території України через митний кордон шляхом приховування товарів від митного контролю та складання недостовірних експортних документів, щодо заниження фактичної вартості товарів, необґрунтовано зменшує об`єкт оподаткування, в наслідок чого безпідставно занижують обсяг податкових зобов`язань з ПДВ та митні платежі.

В подальшому, підприємства отримавши імпортований товар від підприємствнерезидентів по цінам нижче ринкових здійснюють його реалізацію з відповідною націнкою в оптовій мережі підприємствам та ФОпідприємцям за ціною, яка є фактичною (реальною) на території України. Розрахунки за реалізовані товари здійснюються виключно в готівковій формі.

З метою, приховування об`єкту оподаткування, та як наслідок умисного ухилення від сплати податків, вказані особи та підприємства не проводить готівкові кошти отримані від реалізації товарів через сертифіковані реєстратори розрахункових операцій та не оприбутковують їх в бухгалтерському обліку підприємств, а обліковують в документах «тіньової» бухгалтерії.

Таким чином, в дійсності, вищеперераховані фіктивні підприємства, при ввезені на територію України через митний кордон України товарів придбаних у підприємствнерезидентів необґрунтовано зменшують податкові зобов`язання з ПДВ, в подальшому розмитнені з порушенням вимог Митного кодексу товари реалізовуються за готівку з максимальною рентабельністю, без документального оформлення реалізації та відображення її в звітності, після чого, реалізацію даних товарів оформлюють в адресу підприємств з ознаками фіктивності з мінімальною рентабельністю.

22.05.2015 слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва частково задоволено клопотання слідчого СГ ГСУ МВС України ОСОБА_3 щодо надання тимчасового доступу до речей та документів ТОВ «ТРІГНАУТ» (код ЄДРПОУ 39528478), а саме:

- товарно-транспортних документів (митні декларації з доданими до них пакувальними листами та рахунки-фактури (Invoice), товарно-супровідні документи, договори купівлі-продажу товару, договори поруки, технічна документація на вантаж, запити щодо визначення митної вартості товару, рішення, протоколи про визначення митної вартості товару, дорожні відомості, квитанції (акти) про прийняття вантажу, декларації постачальника про відповідність, сертифікати якості та походження товарів, акти про проведення митного огляду товарів, платіжні доручення, комерційні рахунки-фактури, висновки державних органів влади про відповідність товару вимогам чинних нормативно-правових актів України, інші документи до вантажно-митної декларації на вказаний товар тощо), а також товарно-матеріальних цінностей, ввезених на територію України з його митним оформленням у митних постах Одеської, Київської та Київської міської митниці ДФС в період 2015 року.

25.05.2015 о 18 годині 00 хвилин, на підставі зазначеної ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва розпочато проведення тимчасового доступу до речей та документів ТОВ «ТРІГНАУТ» (код ЄДРПОУ 39528478), а також, товарноматеріальних цінностей, які оформлені за митною декларацією № 100270003/2015/294017 від 25.05.2015.

27 та 28 травня 2015 продовжено проведення тимчасового доступу до товарноматеріальних цінностей ТОВ «ТРІГНАУТ» (код ЄДРПОУ 39528478), що оформлені за митною декларацією № 100270003/2015/294017 від 25.05.2015..

02 червня 2015 року продовжено проведення тимчасового доступу до товарноматеріальних цінностей ТОВ «ТРІГНАУТ» (код ЄДРПОУ 39528478), що оформлені за митною декларацією № 100270003/2015/294017 від 25.05.2015. В ході проведення вказаної процесуальної дії встановлено невідповідність відомостям внесеним до митної декларації до товарно-матеріальних цінностей

Під час проведення заходу забезпечення кримінального провадження вилучені копії товарнотранспортних документів, контракт, висновки спеціалістів та інші документи.

Таким чином, при проведенні тимчасового доступу встановлено, що декларант ТОВ «ТРІГНАУТ» (код ЄДРПОУ 39528478) при митному оформлені товарів, шляхом внесення завідомо неправдивих відомостей до митної декларації, контракту, та ряду інших необхідних для митного оформлення документів, необґрунтовано занизив митну вартість товарів, в наслідок чого не нарахував та не сплатив до державного бюджету мито, податки в повному обсязі.

Враховуючи виявлені, обставини які підлягають доказуванню під час досудового слідства, слідчий під час проведення слідчої дії огляду вилучив товарноматеріальні цінності ТОВ «ТРІГНАУТ» (код ЄДРПОУ 39528478), які оформлені з порушенням вимог митного законодавства.

Зокрема в ході огляду вилучено:

- Резинки кільця вироблені з гуми 43 мішка;

- Голки для вишивання 2 ящика;

- Текстильні матеріали (тканина) 193 рулони;

- Вироби кріпильні (карабіни) 3 ящика;

- Крючки замочки - 1 ящик;

- Застібки блисківки 7 мішків;

- Нитки муліне 93 ящиків, 5 мішків, 17 пакетів;

- Пластикові форми 14 коробок;

- Тесьму 6 ящиків;

- Друковану продукцію (каталоги) 7 пакетів;

- Друковану продукцію (візитівки) 1 пакет;

- Гачки для в`язання вироблені з пластмаси 2 коробки,1 мішок;

- Застібки липучки 4 ящика;

- Декоративні блиски 4 мішка.

Зазначена слідча дія закінчена 02.06.2015 о 17 год. 40 хв.

Таким чином, вказані товарноматеріальні цінності є предметом кримінального правопорушення, зберегли на собі сліди вчинення кримінального правопорушення, та можуть бути використані як докази факту та обставин, що підлягають доказуванню.

Під час розгляду клопотання слідчий ОСОБА_6 підтримав клопотання, посилаючись на обставини у ньому викладені, просив його задовольнити.

Представник ТОВ «ТРІГНАУТ» ОСОБА_7 та ОСОБА_8 заперечували проти задоволення клопотання, просили відмовити у його задоволення, та зобов`язати слідчого повернути вилучене майно, вказуючи наступне. 22 травня 2015 року слідчим суддею Печерського районного суду міста Києва ОСОБА_9 по справі № 757/17736/15-к була винесена Ухвала (надалі Ухвала) за клопотанням старшого слідчого СГ ГСУ МВС України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів.

Згідно Ухвати, старшому слідчому СГ' ГСУ МВС України ОСОБА_3 надано тимчасовий доступ до документів та можливості зробити їх копії, які перебувають у володінні TOB «ТРІГНАУТ» (ЄДРПОУ 39528478) та відмовлено у здійснені вилучення (виїмки) вантажу.

22.05.2015 року на митний пункт «Столичний» для належного митного оформлення було надано вантаж за митною декларацією 100270003/2015/294018 та 100270003/2015/294017 контейнер СГНи 8744886. MSKU4622482. що прибув автотранспортним засобом, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 / НОМЕР_2 . НОМЕР_3 / НОМЕР_4 .

25.05.2015 за результатами митного огляду вантажу за митними деклараціями 100270003/2015/294018 та 100270003/2015/294017. які знаходились у контейнерах CLHU 8744886 тa MSKU4622482. було складено Акти про проведення огляду (переогляду) товарів (надалі - Акт).

Митний огляд проводився за участю слідчого СГ Г`СУ МВС України ОСОБА_10 .

Згідно графи 8.3.4. Акту митний огляд було проведено з урахуванням вимог ст. ст. 320. 338 Митного кодексу Україна Огляд проводився з вивантаженням товару та оглядом транспортного засобу, в доглянутих місцях товар відповідає маркуванню та візуальним ознакам згідно декларацій. В оглянутих місцях сторонніх вкладень не виявлено.

Відповідно до графи 13 Акту огляд проводили ст. інспектор митного посту «Столичний» ОСОБА_11 та слідчий ОСОБА_12 .

Акти були підписані працівником митниці та слідчим ОСОБА_13 . Контейнери з вантажем було опломбовано. Представник звертали увагу на те, що при проведенні митного огляду вантажу, слідчим СГ ГУ МВС України ОСОБА_14 було здійснено відбір проб та зразків тканини, а саме частини тканини від рулону, та покладено в невідомий пакет, що було зроблено без дозволу декларанта, з порушенням процедури та без складання відповідного протоколу.

Слідчим ОСОБА_14 було зазначено, про відсутність будь-яких претензій до документів та оформлення товару, що підтверджується його особистим підписом.

25.05.2015 слідчий ОСОБА_15 орієнтовно о 21 год. 00 хв. повідомив водіям та ОСОБА_16 (представник TOB «ТРІГНАУТ» на митниці) про наявність Ухвали та наказав надати документи на вантаж та виїжджати з митної зони і прямувати до невідомого складу для вивантаження товару та його вилучення.

Відповідно до ст. 164 KПK України в Ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів повинно бути зазначено, зокрема, розпорядження надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів зазначеній в ухвалі особі та надати їй можливість вилучити зазначені речі і документи, якщо відповідне рішення було прийнято слідчим суддею, судом (ч. 6 ст. 164 КПК України).

Слідчому ОСОБА_17 було надано повний пакет документів та доступ до товару.

У зв`язку з тим, що згідно Ухвали, у здійснені вилучення (виїмки) вантажу старшому слідчому ОСОБА_3 відмовлено, вивезення товару та його розвантаження у невідомому складі представники TOB «ТРІГНАУТ» не дозволили. Слідчому було запропоновано провести повторний огляд в присутності представника власника вантажу на території митного посту «Столичний».

26 травня 2015 року на митному посту «Столичний» (м. Київ, вул. Новопирогівська. 58) старшим слідчим ОСОБА_3 та слідчим ОСОБА_14 , іншими працівниками МВС та невідомими особами (вантажники), пояснюючі свої дії виконанням Ухвали, були самовільно зірвані пломби та перевантажено товар власності TOB «ТРІГНАУТ» (ВДМ № 100270003/2015/294018), який знаходився у контейнері CLHU8744886, та вивезено у напрямку складу, адресу, якого повідомлено не було.

27 травня 2015 року слідчим ОСОБА_14 на митному посту «Столичний» (м. Київ, вул. Новопирогівська. 58) були самовільно зірвані пломби та перевантажено частину товару власності TOB «ТРІГНАУТ» (ВДМ № 100270003/2015/294017). який знаходився у контейнері MSKIJ4622482, та вивезено у напрямку складу, адресу, якого повідомлено не було.

Частиною 3 статті 168 KПK України визначено, що слідчий, прокурор, інша уповноважена службова особа під час затримання або обшуку і тимчасового вилучення майна або негайно після їх здійснення зобов`язана скласти відповідний протокол.

При цьому під час вилучення та вивезення вантажу співробітниками слідчої групи відповідні протоколи не складались, представникам власника вантажу копії будь-яких документів, в якому фіксувалось кількість, об`єм, номенклатура, характер вантажу не надано.

Згідно ч. 3 ст. 165 КПК України особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду.

На вимогу представників TOB «ТРІГНАУТ» надати протоколи, описи або інші документа та повідомити в якому напрямку було вивезено товар, слідчі відмовились надати будь-яку інформацію та документи, пояснюючі свої дії виконанням Ухвали суду та таємницею слідства.

28.05.2015 року до Головного слідчого управління МВС України на ім`я старшого слідчого ОСОБА_3 було подано заяву про забезпечення негайного повернення вантажу власності TOB «ТРІГНАУТ», незаконно вилученого 26.05.2015 та 27.05.2015 слідчим ОСОБА_14 із контейнерів CLHU8744886 та MSKU4622482 у зв`язку із порушенням норм чинного законодавства та перевищенням службових повноважень .

Зазначена заява не була розглянута, товар не повернутий.

Згідно частин 1 та 4 ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Відповідно до принципу, закріпленого в ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування. їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

При цьому, згідно вимог ч. 1 ст. 9 КПК України, під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.

Відповідно до ч. 2 ст. 167 КПК України, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:

1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди;

2) надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та (або) матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи як винагорода за його вчинення;

3) є предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з їх незаконним обігом;

4) набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них. або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.

Згідно п. 3 ст. 169 КПК України, тимчасово вилучене майно повертається особі, у якої воно було вилучено у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 171, частиною шостою статті 173 цього Кодексу.

Частиною 5 ст. 171 КПК України визначено що, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно маг бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.

Слідчими СТ ГУ МВС України клопотання про арешт тимчасово вилученого майна до суду у зазначені строки не було подано.

Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати:

1 ) правову підставу для арешту майна;

2) достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення;

3) розмір можливої конфіскації майна, можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та цивільного позову;

4) наслідки арешту майна для інших осіб;

5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.

Вилучення вантажу було здійснено протизаконно, без достатніх правових підстав та з перевищенням службових повноважень.

На сьогоднішній день немає жодної правової підстави для накладення арешту на вантаж, який належить на праві приватної власності ТОВ «ТРІГНАУТ», оскільки судом не було надано дозволу на його вилучення та не визначений його перелік в Ухвалі, а також він не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу.

Вислухавши слідчого ОСОБА_6 , представників ТОВ «ТРІГНАУТ» ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , дослідивши надані сторонами матеріали, слід дійти наступного висновку.

Встановлено , що слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва від 22 травня 2015 року в рамках кримінального провадження № 12015000000000236 від 23.04.2015р. було надано тимчасовий доступ до документів зазначених вище з можливістю зробити їх копії. В частині клопотання про вилучення речей та документів відмовлено.

Копія ухвали пред`явлена представнику ТОВ «ТРІГНАУТ» 25 травня 2015 року. В цей же день проведено огляд товарів за участі слідчого ОСОБА_6 .

Згідно до протоколу Першого Конвенції Кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права. Проте попередні положення жодним чином не обмежують право держави вводити в дію такі закони, які вона вважає за необхідне, щоб здійснювати контроль за користуванням майном відповідно до загальних інтересів або для забезпечення сплати податків чи інших зборів або штрафів.

Згідно ст.2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Згідно ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Згідно ст.168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.

Під час розгляду клопотання встановлено, що виконання ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей та документів здійснювалось 25 травня 2015 року. При цьому слідчим не було надано відповідних процесуальних документів, які б засвідчували факт неможливості виконання ухвали слідчого судді та необхідність проведення огляду в іншому, ніж передбачено ухвалою слідчого судді, місці, з фактичним вилученням майна, належного ТОВ «ТРІГНАУТ».

Згідно ч5 ст.171 КПК України клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.

Недотримання вказаних вимог є підставою для повернення вилученого майна.

Посилання слідчого на те, що огляд вилученого майна було проведено лише 02 червня 2015 року до уваги не береться, оскільки положення ст. 171 КПК України зобов`язують слідчого подати клопотання про арешт тимчасово вилученого майна безпосередньо після вилучення такого майна, яке може бути здійснено також під час його огляду. При цьому достатньо обґрунтованими є заперечення представників товариства про те, що майно було вилучено не в день виконання ухвали слідчого судді , при цьому без достатньо правових підстав для цього, тобто не у відповідності до вимог ст.237 КПК України.

Крім цього слід визнати клопотання про арешт вилученого майна не достатньо обґрунтованим, виходячи з вимог ст. 173 КПК України, оскільки є не встановленим розмір можливих завданих збитків, а також не наведено обґрунтування щодо відповідності вилученого майна критеріям визначеним ч 2 ст.167 КПК України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 2, 167,171-174,237,309 КПК України , слідчий суддя -

У Х В А Л И В :

клопотання слідчого СГ ГСУ МВС України ОСОБА_3 про арешт майна, залишити без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередно до Апеляційного суду м. Києва протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення05.06.2015
Оприлюднено20.03.2023
Номер документу44842426
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/19137/15-к

Ухвала від 05.06.2015

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Цокол Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні