пр. № 1-кп/759/480/15
ун. № 759/7346/15-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 червня 2015 року Святошинський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді: ОСОБА_1 ,
при секретарі: ОСОБА_2 ,
сторони кримінального провадження: прокурор ОСОБА_3 , обвинувачена ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора прокуратури Святошинського району м. Києва ОСОБА_5 в кримінальному провадженні № 12014100080009057 відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Димер Вишгородського р-ну Київської обл., українки, громадянки України, освіта вища, непрацюючої, незаміжньої, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше несудимої; за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 176 КК України, суд,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 з 01.09.2014 орендує торгівельне місце № 12 в підземному переході в районі станції Київського метрополітену «Святошин» за адресою: м. Київ, пр. Перемоги, 83.
Приблизно на початку жовтня 2014 року, перебуваючи на торгівельному місці № 12 в підземному переході в районі станції Київського метрополітену «Святошин» за адресою: м. Київ, пр. Перемоги, 83, ОСОБА_4 познайомилась з невстановленою особою, яка запропонувала їй купити в неї для реалізації оптичні носії інформації для лазерних систем зчитування із записами аудіовізуальних творів, які неліцензійні або контрафактні. ОСОБА_4 повинна була реалізовувати DVD-диски, упаковки яких не були марковані контрольними марками.
10.10.2014 ОСОБА_4 , достовірно знаючи про незаконність обігу контрафактних дисків для лазерних систем зчитування, погодилась реалізовувати контрафактні диски для лазерних систем зчитування формату DVD. Тобто в цей час у ОСОБА_4 виник злочинний умисел, направлений на незаконне розповсюдження аудіовізуальних творів.
Реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на незаконне розповсюдження аудіовізуальних творів, ОСОБА_4 , з 10.10.2014 по 15.10.2014 на торгівельному місці № 12 в підземному переході в районі станції Київського метрополітену «Святошин» за адресою: м. Київ, пр. Перемоги, 83, незаконно розповсюджувала контрафактні диски для лазерних систем зчитування, які не були марковані контрольними марками України, із записами примірників аудіовізуальних творів.
15.10.2014 в ході огляду торгівельної точки ОСОБА_4 , протоколом огляду місця події в період часу з 13 год. 30 хв. до 14 год. 05 хв. виявлено та вилучено 1980 дисків формату DVD із записами аудіовізуальних творів, упаковки яких не були марковані контрольними марками.
Відповідно до ст. 1 Закону України № 2953-ІІІ від 17.01.20002 «Про особливості державного регулювання діяльності суб`єктів господарювання, пов`язаної з виробництвом, експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування, матриць»:
Диск для лазерних систем зчитування будь-який оптичний диск для лазерних систем зчитування із записом або можливістю запису на ньому інформації, що відображає об`єкти авторського права чи суміжних прав, або без запису такої інформації;
спеціальний ідентифікаційний код код, який визначає виробника цих дисків та присвоюється органом, що видає ліцензію на виробництво дисків для лазерних систем зчитування, матриць;
незаконний обіг дисків для лазерних систем зчитування, обладнання та сировини для їх виробництва виробництво, експорт, імпорт, зберігання, реалізація, переміщення на території України дисків для лазерних систем зчитування, обладнання та сировини для їх виробництва, що не відповідають вимогам цього Закону.
Згідно ст. 10 Закону України № 1098-ІV «Про внесення змін до Закону України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів та фонограм» роздрібна торгівля примірниками аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп`ютерних програм, баз даних, не маркованих контрольною маркою, забороняється.
Згідно висновку експерта № 338/ікт від 07.11.2014 надані на дослідження диски для лазерних систем зчитування DVD-формату в кількості 1980 шт., вилучені 15.10.2014 у ОСОБА_4 за адресою: м. Київ, пр-т Перемоги, 83, являються об`єктами авторського права та містять в собі ознаки контрафактності, а саме:
відсутня повна інформація про авторів творів;
відсутня повна інформація про правовласників;
відсутні контрольні марки України встановленого зразку;
наявність на одному диску більше одного твору;
диски мають як одну так і дві робочі поверхні;
використання дисків формату DVD-R.
Відповідно до заяви до порушення авторського права директора ТОВ «Новий Диск Україна» (ЄДРПОУ 36353576) ОСОБА_6 , ОСОБА_4 незаконно розповсюджувала аудіовізуальні твори, що являються об`єктами авторського і суміжного права ТОВ «Новий Диск Україна», чим спричинила матеріальної шкоди товариству на загальну суму 18850 грн. 00 коп. вартість ліцензійних дисків з примірниками вказаних фільмів (з урахуванням суми упущеної вигоди), які були витіснені з ринку піратською продукцією, із розрахунку: 65 грн. (середня вартість одного примірника ліцензійного диску на момент вилучення) х 290 (кількість вилучених примірників фільмів, права на які належать ТОВ «Новий Диск Україна») = 18850 грн. 00 коп., що у 20 і більше разів перевищило неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Таким чином ОСОБА_4 виконала всі дії, які вважала необхідними для реалізації свого злочинного умислу, спрямованого на незаконне розповсюдження аудіовізуальних творів, що завдало матеріальної шкоди у значному розмірі, але була затримана співробітниками міліції, в зв`язку з чим не змогла довести до кінця свій злочинний умисел з причин, що не залежали від її волі.
Прокурор ОСОБА_5 подав до суду клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_4 та закриття стосовно неї кримінального провадження на підставі ст. 45 КК України, оскільки відповідно до ст. 12 КК України злочин, передбачений ч. 1 ст. 176 КК України, відноситься до злочинів невеликої тяжкості, і ОСОБА_4 визнає свою вину у вчиненому злочині, щиро кається, активно сприяла веденню досудового розслідування.
Обвинувачена ОСОБА_4 у судовому засіданні підтримала клопотання прокурора, просила суд закрити кримінальне провадження у зв`язку з дійовим каяттям, звільнити її від кримінальної відповідальності, так як вона дійсно вчинила за обставин зазначених вище даний злочин, повністю визнала вину у вчиненні вказаного злочину, а при виявленні останнього активно сприяла досудовому розслідуванню.
Заслухавши думку учасників кримінального провадження, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд дійшов до наступного висновку.
ОСОБА_4 своїми умисними протиправними діями, які виразились у незакінченому замасі на незаконне розповсюдження аудіовізуальних творів, що завдало матеріальної шкоди у значному розмірі, тобто вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 176 КК України.
Згідно із роз`ясненнями, які містяться у постанові Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 р. № 12 «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності», закриття кримінальної справи зі звільненням особи від кримінальної відповідальності можливе лише в разі вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбаченого КК України, та за наявності визначених у законі правових підстав.
Відповідно до ст. 45 КК України особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.
Згідно ст. 12 КК України злочин, передбачений ч. 1 ст. 176 КК України, у якому обвинувачується ОСОБА_4 , відноситься до злочину невеликої тяжкості.
З матеріалів даного кримінального провадження вбачається, що ОСОБА_4 раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, повністю визнала свою винуватість, у скоєному щиро розкаялася на стадії досудового розслідування, активно сприяла розкриттю злочину, матеріальної шкоди державі чи іншим особам у зв`язку із вчиненим ОСОБА_4 злочину не встановлено.
Така позиція обвинуваченої, за переконанням суду, сумісна з можливістю звільнення її від кримінальної відповідальності на підставі ст. 45 КК України.
Враховуючи ступінь тяжкості вчиненого обвинуваченою ОСОБА_4 злочину, те, що він відноситься до злочинів невеликої тяжкості, а також те, що ОСОБА_4 визнала свою винуватість, щиро розкаялася, активно сприяла розкриттю злочину, на обліку у лікаря нарколога та лікаря психіатра не перебуває, є раніше несудимою, матеріальної шкоди державі чи іншим особам у зв`язку із вчиненим ОСОБА_4 злочину не встановлено, суд вважає за можливе клопотання прокурора прокуратури Святошинського району м. Києва ОСОБА_5 та обвинуваченої ОСОБА_4 задовільнити та звільнити її від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 176 КК України у зв`язку з дійовим каяттям.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КК України кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
На підставі наведеного та керуючись ст. 45 КК України, п. 1 ч. 2 ст. 284, ч. 9 ст. 100, ст.ст. 369-372, 376 КПК України, постановою Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 № 12 «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності», суд,
УХВАЛИВ:
Звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 176 КК України на підставі ст. 45 КК України у зв`язку із дійовим каяттям та закрити відносно неї кримінальне провадження № 12014100080009057.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва через Святошинський районний суд м. Києва протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
СУДДЯ:
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2015 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 44863681 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Бандура І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні