Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/4526/14-к
У Х В А Л А
13 червня 2014 року Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси скаргу ОСОБА_4 на бездіяльність начальника слідчого відділу слідчого управління прокуратури Черкаської області ОСОБА_5 ,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_4 звернулася в суд зі скаргою на бездіяльність начальника слідчого відділу слідчого управління прокуратури Черкаської області ОСОБА_5 ..
Свою скаргу обґрунтовує тим, що 30 квітня 2014 року вона, як представник TOB «Українські аграрні традиції», діючи підставі довіреності, брала участь у відновленні пошкоджених межових знаків на земельних ділянках з кадастровими номерами: 7125786800:03:001:0090; 7125786800:02:001:0159; 7125786800:03:001:0023; 7125786800:02:001:0079, які знаходяться в оренді у ТОВ «Українські аграрні традиції».
Земельні ділянки, межі яких потрібно було відновити, розташовані в адміністративно- територіальних межах с. Скотареве Шполянського району Черкаської області, куди прибули представники TOB «Українські аграрні традиції» та співробітники ТОВ «Черкаський земельно-кадастровий центр», які були виконавцями землевпорядних робіт.
Майже одночасно в це ж місце приїхали представники СПОП «Відродження» з невідомими особами у камуфляжній формі без пізнавальних знаків, які із застосуванням погроз і насильницьких дій, перешкоджали їм відновлювати межі земельних ділянок.
За день до намагань відновити межі TOB «Українські аграрні традиції» завчасно повідомило листом Шполянський РВ УМВС України в Черкаській області про можливе порушення прав з боку СПОП «Відродження» і просило забезпечити громадський порядок і захист від протиправних дій при проведенні землевпорядних робіт.
Шполянський. РВ УМВС України в Черкаській області, зволікаючи завчасно поданим повідомленням та повідомлення під час порушення прав TOB «Українські аграрні традиції» за викликом через номер « 102», прибув на місце події майже через дві години.
Дії оперативної групи Шполянського РВ не були направлені на припинення протиправних дій і на забезпечення громадського порядку, а зводились до того, що співробітники міліції намагались підштовхнути представників TOB «Українських традицій» піти на домовленості з порушником прав СПОП «Відродження», що свідчить про злочинну бездіяльність правоохоронців з ознаками корупції.
Саме з цих підстав вона звернулась до прокуратури Черкаської області із відповідною заявою для отримання захисту від протиправних дій.
Так, нею, 30 квітня 2014 року була подана заява, в порядку ст.214 КПК України, яка була оформлена протоколом належного зразка із повідомленням її про кримінальну відповідальність за ст. 383 КПК України.
Реєстрація її заяви у відповідності до встановленого порядку начальником слідчого відділу слідчого управління прокуратури Черкаської області ОСОБА_5 проведена не була.
Згідно ч.1 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 юдин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування.
6 травня 2014 року в прокуратурі Черкаської області начальник слідчого відділу слідчого управління прокуратури Черкаської області ОСОБА_5 видав лист, в якому було зазначено що її заява не внесена до ЄРДР.
У зв`язку з вказаними обставинами просить суд визнати протиправною бездіяльність начальника слідчого відділу слідчого управління прокуратури Черкаської області ОСОБА_5 , яка полягає у невнесенні її заяви до ЄРДР та зобов`язати прокуратуру Черкаської області внести її заяву до ЄРДР.
Заявник в судове засідання не з`явилася, надала суду заяву в якій свою скаргу підтримала повністю, розгляд скарги просила провести у її відсутність.
Прокурор в судовому засіданні проти задоволення скарги заперечувала
Дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя вважає, що скарга підлягає до задоволення виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 30 квітня 2014 року звернувся до прокуратури Черкаської області з заявою про вчинення кримінального правопорушення працівниками міліції Шполянського РВ УМВС України в Черкаській області. Начальник слідчого відділу слідчого управління прокуратури Черкаської області ОСОБА_5 30 квітня 2014 року о 17 год. 20 хв. склав протокол прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення (або таке, що готується), в якому були викладені обставини події. При цьому ОСОБА_4 була попереджена про кримінальну відповідальність за ст. 383 КК України за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину та роз`яснено її права як заявника, передбачені ст. 60 КПК України.
Листом від 30 квітня 2014 року начальник слідчого відділу слідчого управління прокуратури Черкаської області ОСОБА_5 повідомив ОСОБА_4 про те, що за своїм змістом та суттю її заява не є повідомленням про кримінальне правопорушення, оскільки за викладених нею обставин не містить жодних даних про його вчинення.
Разом з тим вказаний висновок є передчасним.
Так, Відповідно до п.1.1. Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого наказом Генерального прокурора України № 69 від 17 серпня 2012 року, реєстр - це створена за допомогою автоматизованої системи електронна база даних, відповідно до якої здійснюється збирання, зберігання, захист, облік, пошук, узагальнення даних, зазначених у пункті 2.1 цього положення, які використовуються для формування звітності, а також надання інформації про відомості, внесені до Реєстру.
Відповідно п. 2.1. Положення, до реєстру вносяться відомості про час та дату надходження заяви, повідомлення про кримінальне правопорушення або виявлення з іншого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення; прізвище, ім`я, по батькові (найменування) потерпілого або заявника; інше джерело, з якого виявлені обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення; короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела.
Відповідно до п.3.1. Положення, унесення відомостей до Реєстру здійснюється з дотриманням таких строків (про): заяву, повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення у термін, визначений ч. 1 ст. 214 КПК України.
Відповідно до п.1 розділу ІІ Положення, фомування Реєстру розпочинається із внесення до нього слідчим, прокурором відповідних відомостей про кримінальне правопорушення, зазначених в заяві чи повідомленні про його вчинення або виявлених ними самостійно з будь-якого джерела. Усні заяви заносяться слідчим або прокурором до протоколу, який підписується заявником.
Відомості про кримінальне правопорушення, викладені у заяві, повідомленні чи виявлені з іншого джерела повинні відповідати вимогам пункту 4 частини 5 статті 214 Кримінального процесуального кодексу України, зокрема мати короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.
Особа, яка подає заяву чи повідомляє про кримінальне правопорушення під розпис попереджається про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення, крім випадків надходження заяви, повідомлення поштою або іншими засобами зв`язку.
Заява чи повідомлення про кримінальне правопорушення вважаються поданими з моменту попередження особи про кримінальну відповідальність (за виключенням випадків, коли таке попередження не можливо зробити з об`єктивних причин: надходження заяви, повідомлення поштою, іншим засобом зв`язку, непритомний стан заявника, відрядження тощо).
Відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор, невідкладно, але не пізніше 24 години після подання заяви, повідомлення про вчинення кримінального правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування.
До ЄРДР, зокрема, має бути внесено короткий виклад обставин про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела (ч. 5 ст. 214 КПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КК України, підставою кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбаченого цим Кодексом.
Системний аналіз вищезазначених положень закону дає підстави для висновку, що реєстрації в ЄРДР підлягають не будь-які заяви чи повідомленні, а лише ті з них, які містять достатні відомості про кримінальне правопорушення.
Підставами вважати заяву чи повідомлення саме про злочин є наявність в таких заявах або повідомленнях об`єктивних даних, які дійсно свідчать про ознаки злочину. Такими даними є фактичне існування доказів, що підтверджують реальність конкретної події злочину (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення злочину). Якщо у заявах чи повідомленнях таких даних немає, то вони не можуть вважатися такими, які мають бути обов`язково внесені до ЄРДР.
Як вбачається з протоколу прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення від 30 квітня 2014 року, заява ОСОБА_4 про вчинення кримінального правопорушення відповідає зазначеним критеріям, а тому повинна бути внесена до ЄРДР
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 303, 304, 309 КПК України,
у х в а л и в :
Скаргу ОСОБА_4 на бездіяльність начальника слідчого відділу слідчого управління прокуратури Черкаської області ОСОБА_5 задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність начальника слідчого відділу слідчого управління прокуратури Черкаської області ОСОБА_5 , яка полягає у невнесенні заяви ОСОБА_4 від 30 квітня 2014 року про вчинення кримінального правопорушення працівниками Шполянського РВ УМВС України в Черкаській області.
Зобов`язати начальника слідчого відділу слідчого управління прокуратури Черкаської області ОСОБА_5 внести заяву заяви ОСОБА_4 від 30 квітня 2014 року про вчинення кримінального правопорушення працівниками Шполянського РВ УМВС України в Черкаській області до ЄРДР та розпочати досудове розслідування.
Ухвала оскарженню не підлягає
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2014 |
Оприлюднено | 12.01.2023 |
Номер документу | 44868040 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Демчик Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні