ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 червня 2015 р.м. ХерсонСправа № 821/1642/15-а Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Верхньорогачицькому районі Херсонської області до Фермерського господарства "Марго" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах,
встановив:
Управління Пенсійного фонду України в Верхньорогачицькому районі Херсонської області (далі - позивач, УПФУ) звернулось з адміністративним позовом до Фермерського господарства "Марго" (далі - відповідач, ФГ "Марго"), у якому просить стягнути заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за травень 2015 року у сумі 1923,44 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що вказана заборгованість виникла у зв'язку з несплатою ФГ "Марго" сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за травень 2015 року згідно розрахунку фактичних витрат з 2015 року. Оскільки відповідач добровільно не сплатив вказану заборгованість, тому вона підлягає стягненню в судовому порядку.
Від позивача надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника УПФУ.
Відповідач заперечень на позов не надав, в судове засідання не прибув, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, про що свідчить наявне в матеріалах справи рекомендоване повідомлення з відміткою про вручення 04.06.2015 р.
Частиною 4 статті 128 КАС України передбачено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п."ж" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей, - незалежно від віку і трудового стажу, в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Як вбачається з матеріалів справи, така пенсія на пільгових умовах була призначена ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які мають статус багатодітних матерів та на момент виходу на пенсію працювали в ФГ "Марго", що підтверджується копіями витягів з трудових книжок, копіями подання ФГ "Марго", копіями протоколів УПФУ № 901 від 19.07.2010 р. та № 68 від 04.12.2006 р.
Згідно п.6.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 (далі - Інструкція № 21-1), відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах, зокрема, для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах
Приписами пп.6.4 п.6 Інструкції № 21-1 визначено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно абз.4 п.1 ст.2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" для підприємств, установ, організацій, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
01.01.2015 р. набрав чинності Закон України від 28.12.2014 р. № 71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", яким внесено зміни до Податкового кодексу України, а саме - з переліку загальнодержавних податків і зборів виключено фіксований сільськогосподарський податок. Тому у підприємств, які були платниками фіксованого сільськогосподарського податку, з 01.01.2015 р. виник обов'язок відшкодовувати фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Відповідно до п."б"-"з" ст.13 та ст.12 Закону України "Про пенсійне забезпечення", до досягнення працівником пенсійного віку установи та організації за рахунок власних коштів зобов'язані вносити до Пенсійного фонду України плату, що покриває витрати на виплату і доставку пенсій.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно врученого відповідачу 20.01.2015 р. розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з 2015 року, ФГ "Марго" повинно було відшкодувати УПФУ за травень 2015 року по гр.ОСОБА_1 витрати у сумі 1053,43 грн., по гр.ОСОБА_2 витрати у сумі 870,01 грн.
Згідно пп.6.7 п.6 Інструкції № 21-1 підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Проте, відповідач не сплатив суму витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за травень 2015 року у загальній сумі 1923,44 грн.
Відповідно до пп.9 п.4 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах, затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 22.12.2014 р. № 28-2, управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань, здійснює стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не нарахованих та/або не сплачених сум страхових внесків та інших платежів.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог УПФУ про стягнення з ФГ "Марго" витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за травень 2015 року у сумі 1923,44 грн.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив :
Позов задовольнити.
Стягнути з Фермерського господарства "Марго" (код ЄДРПОУ 21305301) на користь Управління Пенсійного фонду України в Верхньорогачицькому районі Херсонської області заборгованість з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за травень 2015 року у сумі 1923 (одну тисячу дев'ятсот двадцять три) грн. 44 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Бездрабко О.І.
кат. 10.2.4
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2015 |
Оприлюднено | 17.06.2015 |
Номер документу | 44872190 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Бездрабко О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні