Ухвала
від 15.06.2015 по справі 914/1890/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

15.06.2015 р. Справа№ 914/1890/15

Суддя Кітаєва С.Б., розглянувши матеріали справи

за позовною заявою без номера від 09.06.2015 року

ОСОБА_1, м.Львів

до відповідача:Спільного українсько-американського підприємства-товариства з обмеженою відповідальністю «ОСТОВ-БАРДС», с.Млиниська Жидачівського району Львівської області

про: зобов»язання надати інформацію та вчинити певні дії

встановив :

На розгляд до Господарського суду Львівської області поступила позовна ОСОБА_1 до Спільного українсько-американського підприємства-товариства з обмеженою відповідальністю «ОСТОВ-БАРДС» про зобов»язання надати інформацію та вчинити певні дії.

У прохальній частині позовної заяви позивач просить (дослівно) :

« 1.Зобов»язати спільне українсько-американське підприємство-товариства з обмеженою відповідальністю «ОСТОВ-БАРДС» (81772, с.Млинська, Жидачівський район, Львівська область, код ЄДРПОУ -05445020, ідентифікаційний код юридичної особи-05445020) внести відповідні зміни в установчі документи згідно свідоцтва про право на спадщину за законом шляхом реєстрації статуту в новій редакції.

2.Зобов»язати спільне українсько-американське підприємство-товариства з обмеженою відповідальністю «ОСТОВ-БАРДС» (81772, с.Млинська, Жидачівський район, Львівська область, код ЄДРПОУ -05445020, ідентифікаційний код юридичної особи-05445020) надати для ознайомлення мені, ОСОБА_1 (79041, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер-НОМЕР_1) завіреної належним чином копію статуту СП ТзОВ «ОСТОВ-БАРДС» із внесеними відповідними змінами, протокол загальних зборів учасників СП ТзОВ «ОСТОВ-БАРДС» щодо розгляду заяви від 04.08.2014 року без номеру про внесення зміни до Статуту СП ТзОВ «ОСТОВ-БАРДС» згідно свідоцтва про право на спадщину за законом.

3.Стягнути з спільного українсько-американського підприємства товариства з обмеженою відповідальністю «ОСТОВ-БАРДС» (81772, с.Млинська, Жидачівський район, Львівська область, код ЄДРПОУ -05445020, ідентифікаційний код юридичної особи-05445020) на мою, ОСОБА_1 (79041, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер-НОМЕР_1, користь судові витрати.

4. Під час підготовки справи до судового розгляду вирішити питання про витребування у відповідача спільного українсько-американського підприємства - товариства з обмеженою відповідальністю «ОСТОВ-БАРДС» (79041, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер-НОМЕР_1) наступних документів:

-журнал реєстрації вхідної документації за 2014-2015рр.».

Документи, які долучені позивачем до позовної заяви, перелічені в «Додатках» до позовної заяви під №№1-11. Так, зокрема, у п.9 «Додатків» зазначено про долучення до позовної заяви документів, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів; у п.10 - зазначено про долучення до позовної заяви квитанції про сплату судового збору; у п.11 - про долучення копії позовної заяви для відповідача з додатками


аркушах.

При підготовці справи до розгляду судом встановлено, що позовна заява підлягає поверненню з наступних підстав.

Статтею 8 Конституції України кожному гарантовано право звернення до суду для захисту його конституційних прав і свобод безпосередньо на підставі Конституції України.

Звернення до господарського суду здійснюється у формі позовної заяви у спорах, які виникають із господарських правовідносин.

Основні вимоги, що пред'являються до форми та змісту позовної заяви, а також вимоги щодо надання разом з нею певних доказів, визначені ст. ст. 54 - 57 ГПК України.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 56 ГПК України позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.

Такі приписи згаданих норм мають на меті забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом (п. п. 2, 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України), так і аналогічних приписів ст. ст. 4-2, 4-3 Господарського процесуального кодексу України.

Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (п. 87 Рішення у справі "Салов проти України" від 06.09.2005 року).

У Рішенні у справі "Надточий проти України" від 15.05.2008 року зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.

Відтак, на стадії прийняття позовної заяви до розгляду та порушення провадження у справі суд має бути впевненим у тому, що зазначені засади не були порушені заявником позову.

У відповідності до п. 2 ч. 2 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Згідно п.2 Правил надання послуг поштового зв»язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №270 від 5 березня 2009 року, розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв»язку.

Згідно п.61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009р. №270, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису , розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

Таким чином, належним доказом відправлення відповідачеві копій позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.

При огляді матеріалів позовної заяви від 09.06.2015р. ОСОБА_1 встановлено, що позивачем додано до позовної заяви,як доказ відіслання копій позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу, фіскальний чек, з якого вбачається відіслання 09.06.2015 року рекомендованого листа СП ТзОВ ОСТОВ-БАРДС, 81772 Млинська.

Опису вкладення до поштового відправлення,з підписом працівника поштового зв»язку після перевірки відповідності вкладення опису, із зазначенням номеру поштового відправлення, позивачем до позовної заяви не додано, відтак, не підтверджено відіслання відповідачеві саме копій позовної заяви від 09.06.2015 року «про зобов»язання надати інформацію та вчинити певні дії» та доданих до позовної заяви документів, згідно переліку у «Додатках».

Зазначені обставини є суттєвими, оскільки нормами статті 59 Господарського процесуального кодексу України передбачено право відповідача після одержання ухвали про порушення провадження у справі надіслати суду відзив на позовну заяву, тоді як у даному випадку відповідач позбавляється можливості підготувати обґрунтовані заперечення на позовну заяву, з урахуванням усіх обставин, на які посилається позивач та поданих ним доказів.

Таким чином, долучений позивачем до позовної заяви фіскальний чек, достатнім належним доказом дотримання вимог чинного процесуального законодавства України, щодо належного оформлення позовних матеріалів слугувати не може.

Відповідно до п. 3.5 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції», недодержання вимог статей 54, 56 та пунктів 2 і 3 частини першої статті 57 ГПК щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК України.

Згідно п.6 ч.1 ст.63 ГПК України , суддя повертає позовну заяву та додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Відповідно до вимог п.3 ч.1 ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Сплата судового збору здійснюється в порядку і розмірі, що встановлені Законом України "Про судовий збір".

Відповідно до ст.4 Закону України „Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання позовної заяви майнового характеру до господарського суду ставка судового збору становить 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат, а з позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати.

З 01.01.2015 року розмір мінімальної заробітної плати складає 1218,00 грн.

Відповідно до Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21 лютого 2013 року №7 «Про деякі питання практики застосування розділу У1 Господарського процесуального кодексу України» (із наступними змінами та доповненнями) , якщо в позовній заяві об»єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов»язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної такої вимоги.

Позивачем при поданні на розгляд до господарського суду Львівської області вказаної вище позовної заяви, подано квитанцію від 09.06.2015 року про сплату 1218,00 грн. судового збору .

Виходячи із заявлених у позовній заяві вимог, керуючись Законом України «Про судовий збір», Постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 21 лютого 2013 року №7 «Про деякі питання практики застосування розділу У1 Господарського процесуального кодексу України» (із наступними змінами та доповненнями) суд вбачає, що сплачена позивачем сума судового збору 1200,00 грн. не відповідає розміру судового збору, встановленому Законом України «Про судовий збір» і який мав би сплатити позивач за подання на розгляд до Господарського суду Львівської області позовної заяви від 09.06.2015 року (вх.№1950), оскільки ним заявлено у прохальній частині позовної заяви дві вимоги немайнового характеру (п.п.1,2 прохальної частини позовної заяви), відповідно, судовий збір повинен бути сплаченим окремо з кожної заявленої вимоги.

Як вбачається зі змісту прохальної частини позовної заяви, лише у п.4 в порядку ст.38 ГПК України позивач просить суд витребувати у відповідача документи.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо, зокрема, не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.

Суд вбачає за необхідне також звернути увагу позивача на те, що відповідно до ч.2 ст.36 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.

Копії, які видаються органами державної влади України, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та їх об»єднаннями усіх форм власності, повинні бути засвідчені з додержанням вимог пункту 5.27 Національного стандарту України «Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003» , затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 №55, а в разі якщо інструкціями з діловодства, які діють у відповідних органах, підприємствах, установах і організаціях, установлено додаткові вимоги щодо оформлення копій,- також і цих вимог.

Подані сторонами копії документів, виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо) , засвідчуються підписом особи, яка їх виготовила або перевірила їх на відповідність оригіналам, із зазначенням її прізвища, ініціалів та посади (якщо вона є посадовою особою) та з прикладанням печатки ( за її наявності). На зазначена звертає увагу Пленум Вищого господарського суду України у Постанові від 26 грудня 2011 року №18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» в чинній редакції.

Однак, до позовної заяви долучено ксерокопії документів, жодна з яких не відповідає зазначеним вимогам.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст.54,57, п.п.4,6 ч. 1 ст. 63, ст. 86 ГПК України, Господарський суд Львівської області,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву без номера від 09.06.2015р. (вх.№1950) ОСОБА_1 до Спільного українсько-американського підприємства - товариства з обмеженою відповідальністю «ОСТОВ-БАРДС» про зобов»язання надати інформацію та вчинити певні дії разом із доданими до неї документами (які перелічені в «Додатках») повернути позивачу без розгляду.

Додаток до ухвали:

позовна заява б/н від 09.06.2015 р. - на на 7-ми арк..; фіскальний чек від 09.06.2015р. - 1 шт., квитанція від 09.06.2015р. про спалату судового збору - 1 шт., документи, перелічені у «Додатках» під №№1-8, документ, вказаний у п.11 «Додатків» - до позовної заяви позивачем не додано.

Згідно із ч. 3 ст. 63 ГПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Суддя Кітаєва С.Б.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення15.06.2015
Оприлюднено18.06.2015
Номер документу44875140
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/1890/15

Ухвала від 15.06.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні