Справа № 185/6319/15-к
Провадження № 1-кп/185/388/15
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 червня 2015 року м. Павлоград
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю прокурора ОСОБА_2 ,
підозрюваного ОСОБА_3 ,
при секретарі ОСОБА_4 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі судув м. Павлоград клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12013040370001991 відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в м. Новомосковську Дніпропетровської області, громадянина України, освіта вища, розлученого, який працює на посаді директора TOB «Фішер», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 242 КК України,
В С Т А Н О В И В:
02 червня 2015 року до Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області з Павлоградської міжрайонної прокуратури Дніпропетровської області надійшло клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12013040370001991 відносно ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 242 КК України.
Відповідно до зазначеного клопотання ОСОБА_3 підозрюється у тому, що він будучи призначеним відповідно до протоколу № 10 збору учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Фішер» (ЕДРПОУ 31401593) від 01 жовтня 2009 року та відповідно до приказу № 10 від 01 жовтня 2009 року на посаду генерального директора TOB «Фішер», керувався у своїй діяльності статутом TOB «Фішер», відповідно п. 11.7. якого виконавчим органом Товариства є дирекція, яка здійснює керівництво поточної діяльності Товариства. Дирекцію очолює Генеральний директор. Генеральний директор вправі без довіреності здійснювати дії від імені Товариства, зокрема укладати і розривати договори, включаючи трудові, давати вказівки, обов`язкові для всіх працівників Товариства, підписувати необхідні документи, видавати в межах своїх повноважень накази, довіреності , представляти Товариство у взаємовідносинах з підприємствами, установами і організаціями. Посадовими особами Товариства є Голова товариства, члени дирекції, Голова ревізійної комісії. Відповідно до п. 1.3 статуту TOB «Фішер» учасниками товариства є фізичні особи, тобто TOB «Фішер» є, відповідно до примітки 1 до ст. 364 Кримінального кодексу України, юридичною особою приватного права, а ОСОБА_3 як генеральний директор TOB «Фішер» є посадовою особою юридичної особи приватного права.
Будучи посадовою особою юридичної особи приватного права, генеральний директор TOB «Фішер» ОСОБА_3 , діючи умисно, явно виходячи за межі наданих йому повноважень, вчинив порушення правил охорони вод.
Відповідно до ст. 6 Водного кодексу України, води (водні об`єкти) є виключною власністю народу України і надаються тільки у користування. Народ України здійснює право власності на води (водні об`єкти) через Верховну Раду України, Верховну Раду Автономної Республіки Крим та місцеві раді. Окремі повноваження по розпорядженню водами (водними об`єктами) можуть надаватися відповідним органам державної виконавчої влади.
Відповідно до ст. 95 Водного кодексу України усі води (водні об`єкти) підлягають охороні від забруднення, засмічення, вичерпання та інших дій, які можуть погіршити умови водопостачання, завдавати шкоди здоров`ю людей, спричинити зменшення рибних запасів та інших об`єктів водного промислу, погіршення умов існування диких тварин, зниження родючості земель та інші несприятливі явища внаслідок зміни фізичних і хімічних властивостей вод, зниження їх здатності до природного очищення, порушення гідрологічного і гідрогеологічного режиму вод.
Відповідно до ст. 51 Водного кодексу України у користування на умовах оренди водні об`єкти (їх частини) місцевого значення і ставки, які знаходяться в басейнах рік загальнодержавного значення, можуть надаватися водокористувачам лише для риборозведення, виробництва сільськогосподарської та промислової продукції, а також в лікувальних і оздоровчих цілях. Орендарями водних об`єктів (їх частини) місцевого значення є Рада міністрів Автономної Республіки Крим та обласні Ради.
Окремі повноваження по наданню водних об`єктів (їх частини) місцевого значення в користування Рада міністрів Автономної Республіки Крим та обласні Ради можуть надавати відповідним органам виконавчої влади на містах або іншим державним органам. Право водокористування на умовах оренди оформлюється договором, узгодженим з державними органами охорони навколишньої природи, середовища і водного господарства. Умови, строки та збір за оренду водних об`єктів (їх частини) визначаються в договорі оренди по згоді сторін. Користування водними об`єктами (їх частинами) на умовах оренди у відповідності з вимогами водного законодавства і регулюється цим Кодексом та іншими актами законодавства України.
Відповідно до п.п. 2.1 «Інструкції про порядок здійснення штучного розведення, вирощування водних живих ресурсів та їх використання в спеціальних товарних рибних господарствах» затверджена наказом Державного комітету рибного господарства України № 4 від 15 січня 2008 року, для здійснення штучного розведення, вирощування водних живих ресурсів та їх використання користувач надає в спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади по питанням рибного господарства України:
- Заяву, узгоджену з територіальним органом рибоохорони, в зоні контролю якого знаходиться рибогосподарський водний об`єкт (його ділянку);
- Режим, узгоджений з територіальним органом рибоохорони і територіальним органом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, в зоні діяльності яких є рибогосподарський водний об`єкт, який розробляється на основі науково-біологічного обґрунтування;
- Науково-біологічне обґрунтування рибогосподарського водного об`єкта;
- Карту-схему розташування спеціального товарного рибного господарства.
- При розробці Режиму на водні об`єкти об`ємом більше 1 млн куб. м (водосховища) - ліцензію на право господарської діяльності, пов`язаної з промисловим виловом риби на промислових ділянках рибогосподарських водойм, окрім внутрішніх водойм (ставків) господарств.
26 грудня 2002 року між Павлоградською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області (Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Фішер» (Орендар) був укладений договір оренди земель водного фонду ВАС № 494542, згідно до п.1 Орендодавець передає в оренду Орендарю землю водного фонду загальною площею 162,39 га, в тому числі 135,95 га земель під водним об`єктом (ставок).
10 січня 2002 року згідно з актом прийому-передачі вказані землі водного фонду були передані в TOB «Фішер» на умовах оренди для рибогосподарських потреб. З даного моменту TOB «Фішер» стало використовувати водний об`єкт «В`язівське водосховище» для рибогосподарських потреб, а саме для розведення та вирощування риби та її реалізації. Зокрема, в період часу з 01 жовтня 2009 року по теперішній час TOB «Фішер» здійснювало вказану діяльність під керівництвом генерального директора ОСОБА_3 .
При цьому договір оренди водного об`єкта, наявність якого необхідно відповідно з вимогами ст. 51 Водного кодексу України, TOB «Фішер» укладеним не був.
Режим спеціального товарного рибного господарства на водному об`єкті «В`язівське водосховище», науково-біологічне обґрунтування рибогосподарського водного об`єкта та інші документи, наявність яких передбачається «Інструкцією про порядок здійснення штучного розведення, вирощування риби, та інших водних живих ресурсів та їх використання в спеціальних товарних рибних господарствах», також не були належним чином оформлені та узгоджені TOB «Фішер».
При цьому, генеральному директору TOB «Фішер» ОСОБА_3 було достовірно відомо, що діяльність TOB «Фішер» на водному об`єкті «В`язівське водосховище» здійснюється в порушення порядку, передбаченого ст. 51 Водного кодексу України, а також «Інструкцією про порядок здійснення штучного розведення , вирощування риби, та інших водних живих ресурсів та їх використання в спеціальних товарних рибних господарствах».
Крім того, генеральний директор TOB «Фішер» ОСОБА_3 , постійно виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарчі функції, а отже, будучи посадовою особою вказаної юридичної особи приватного права, достовірно знаючи про те, що він не має права спускати воду з водного об`єкту «В`язівське водосховище» при відсутності режиму водного об`єкта і без узгодження спуску води з Дніпропетровським обласним виробничим управлінням водного господарства, діючи вузьковідомчо, в інтересах підприємства, проте всупереч загальнодержавним інтересам, маючи ціль вилову риби та її подальшої реалізації, вирішив навмисно перевищити свої посадові обов`язки, передбачені п. 11.7 Статуту TOB « Фішер», і здійснити скидання води з вказаного водного об`єкту.
Реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на порушення правил охорони водного об`єкта, ОСОБА_3 в порушення ст.ст. 6, 51, 96 Водного кодексу України, п.п. 2.1 «Інструкцією про порядок здійснення штучного розведення, вирощування риби, та інших водних живих ресурсів та їх використання в спеціальних товарних рибних господарствах», в денний час 28 серпня 2011 року, знаходячись на водному об`єкті «В`язівське водосховище», на землях В`язівської сільської ради Павлоградського району, особисто відкрив спусковий пристрій типу «Монах» та почав здійснювати несанкціонований спуск води. При цьому спуск води з вказаного водного об`єкту продовжувався до 12 години 00 хвилин 06 вересня 2011 року, коли був виявлений працівниками Державної екологічної інспекції в Дніпропетровській області ОСОБА_5 і ОСОБА_6 , що було відображено в акті від 06 вересня 2011 року.
Згідно акту державної екологічної інспекції в Дніпропетровській області від 06 вересня 2011 року встановлено, що на час складання акту рівень води у вказаному рибогосподарському водному об`єкті знизився на 80 см., та в результаті падіння рівня води відбулося осушення дна. Внаслідок скиду води з вказаного рибогосподарського водного об`єкту води у р. Вязівок відбулося скаламутнення води, як наслідок підняття мулових відкладень дна ріки, що спостерігалось по ширині річки 6-10 метрів у низ за течією на відстань 2 кілометри 200 метрів.
Внаслідок проведення скиду води зі ставка, який використовується TOB «Фішер» до річки В`язівок, яка знаходиться на території В`язівоцької сільської ради Павлоградського району, без відповідних дозвільних документів та з порушенням вимог ст.ст. 6, 51, 95 Водного кодексу України та п.2.1 «Інструкції про порядок здійснення штучного розведення, вирощування водних живих ресурсів та їх-використання в спеціальних товарних рибних господарствах» відбулось зниження рибопродуктивності водойми внаслідок загибелі кормових організмів у рибогосподарському водному об`єкті (бентосу та планктону), змінено природні властивості рибогосподарського водного об`єкту та створило небезпеку для навколишнього природного середовища.
Дії ОСОБА_3 органом досудового розслідування кваліфіковані за ч. 1 ст. 242 КК України, як порушенні правил охорони вод (водних об`єктів), яке спричинило виснаження водних джерел і створило небезпеку для довкілля.
В підготовчому судовому засіданні прокурор підтримав клопотання про закриття кримінального провадження відносно підозрюваного ОСОБА_3 та звільнення його від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності відповідно до ст. 49 КК України.
Заслухавши в підготовчому судовому засіданні підозрюваного, який підтримав зазначене клопотання, та не заперечував проти закриття даного кримінального провадження, суд приходить до такого висновку.
Відповідно до зазначеного клопотання ОСОБА_3 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 242 КК України за злочин, який вчинив з 28 серпня 2011 року по 06 вересня 2011 року.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8 частини першої або частиною другою статті 284 цього Кодексу.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв`язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Відповідно до ч. 7 ст. 284 КПК України закриття кримінального провадження або ухвалення вироку з підстави, передбаченої п. 1 ч. 2 цієї статті, не допускається, якщо підозрюваний, обвинувачений проти цього заперечує. В цьому разі кримінальне провадження продовжується в загальному порядку, передбаченому цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1ст. 285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Відповідно до ст. 12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 242 КК України відноситься до злочинів невеликої тяжкості, строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за який, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України, становить три роки та сплив до 06 вересня 2014 року. Підозрюваний ОСОБА_3 не заперечував проти закриття даного кримінального провадження та звільнення його від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності, а тому зазначене клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 49 КК України, ст.ст. 284, 285, 314, 395 КПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12013040370001991 відносно ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 242 КК України закрити у зв`язку із закінчення строків давності, звільнивши ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності за вказаний злочин.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом семи діб з дня її оголошення.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2015 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 44892630 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Косюк А. П.
Кримінальне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Косюк А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні