Рішення
від 28.05.2016 по справі 658/1006/15-ц
КАХОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 658/1006/15

(провадження №2/658/515/15)

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(ЗАОЧНЕ)

28 травня 2016 року м.Каховка

Каховський міськрайонний суд Херсонської області

у складі: судді Терещенко О.Є.

при секретарі Оніщенко Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Каховка цивільну справу за позо-вом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Пів-денної електроенергетичної системи до ОСОБА_1, треті особи - Ко-мандне товариство Науково-впроваджувальна фірма «Нові технології», Управління Держ-земагенства у Каховському районі, ФГ з відокремленою садибою «Зоря Каховщини» про встановлення права земельного сервітуту ,

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом до ОСОБА_1 Миколайо-вича, треті особи - Командне товариство Науково-впроваджувальна фірма «Нові техноло-гії», Управління Держземагенства у Каховському районі про встановлення права земельного сервітуту.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на виконання енергетичної стратегії України на період до 2030 року, розпорядженням Кабінету Міністрів України за № 276-р від 6 квітня 2011 року затверджено проект „Повітряна лінія 750 кВ Запорізька АЕС - Каховська з під-станцією 750 кВ «Каховська» та заходами повітряних ліній 330 кВ, а також розпорядженням Кабінету Міністрів України за № 1026-р від 20 жовтня 2011 року затверджено титул будови „Повітряна лінія 750 кВ Запорізька АЕС - Каховська з підстанцією 750 кВ „Каховська" та за-ходами повітряних ліній 330 кВ.

10.07.2012 року між Державним підприємством Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі директора Південної електроенергетичної системи та Командитним товариством Науково-впроваджувальна фірма „Нові технології", за результатами відкритих торгів, був укладений договір № 228 - КА на надання послуги з оформлення права обмеже-ного безоплатного та строкового користування чужими земельними ділянками (їх частина-ми) на період прокладання (будівництва) та експлуатації повітряної лінії електро-передачі ПЛ 750 кВ Запорізька АЕС - Каховська з ПС 750 кВ Каховська і заходами ПЛ 330 кВ на пра-вах земельного сервітуту.

Маршрут траси повітряної лінії електропередачі ПЛ 750 кВ «Запорізька АЕС -Ка-ховська», проходить через земельні ділянки, надані ДП „НЕК„Укренерго" в постійне кори-стування на підставі державного акту ІІ-ХС № 002130 від 03.01.2001 року, яка в обов'яз-ковому порядку проходить поряд із земельною ділянкою належною громадянину ОСОБА_2, що знаходиться на території Коробковської сільської ради Ка-ховського району Херсонської області (кадастровий номер земельної ділянки 6523582500:08:001:0005) та потрапляє в охоронну зону ПЛ 750 кВ Запорізька АЕС - Кахов-ська.

17.10.14 року громадянин ОСОБА_1, відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення, отримав пропозицію Херсонських магістральних електричних ме-реж (№ 1675 від 10.10.14 р.), які знаходяться на території регіонального обслуговування Пів-денної електроенергетичної системи Державного підприємства „Національна енергетична компанія „УкренергоВ» , щодо укладення договору на встановлення земельного сервітуту. Однак відповіді так і не надійшло, що розцінено як відмова від підписання зазначеної угоди.

Виконати будівельні роботи, а в подальшому експлуатувати вказану ділянку повіт-ряної лінії електропередачі без використання частини земельної ділянки, що належить грома-дянину ОСОБА_1 неможливо, оскільки вказана земельна ділянка знаходиться поряд із земельними ділянками належними ДП «НЕК «Укренерго», на яких заплановано встано-влення опор повітряної лінії і проходження над нею електричних проводів, що тягне за со-бою встановлення обмежень передбачених чинним законодавством.

Відмова громадянина ОСОБА_1 в укладанні договору земельного сервітуту є перешкодою для здійснення будівництва та в подальшому експлуатації повітряної лінії ПЛ 750 кВ «Запорізька АЕС -Каховська».

Представник позивача просив суд встановити за ДП «Національна енергетична ком-панія «Укренерго» право земельного сервітуту стосовно земельної ділянки, яка розташована на території Коробківської сільської ради Каховського району Херсонської області та нале-жить відповідачу ОСОБА_1, а також стягнути з відповідача судові витрати.

Представник позивача ОСОБА_3, в судове засідання не з'явився, надавши заяву в якій вимоги підтримав, наполягав на їх задоволенні. Не заперечував проти заочного розгляду справи (а.с. 67).

Відповідач до суду не з'явився, про день та час розгляду справи належним чином сповіщений, клопотань про відкладення розгляду справи від нього не надходило (а.с. 57).

Представник третьої особи - командитного товариства Науково-впроваджувальна фірма «Нові технології» до суду не з'явився, про день та час розгляду справи належним чи-ном сповіщений, клопотань про відкладення розгляду справи від нього не надходило (а.с. 66).

Представник третьої особи управління Держземагенства у Каховському районі в су-дове засідання не з'явився, повідомлений належним чином про день та час розгляду справи. Клопотань про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Суд вважав можливим розглядати справу за відсутність представника управління Держземагенства у Каховському районі.

Представник третьої особи - ФГ «Зоря Каховщини» ОСОБА_4 надала суду за-яву про розгляд справи за її відсутністю, не заперечувала проти задоволення позовних вимог (а.с. 69).

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.

Дослідивши письмові матеріали справи та оцінивши докази у їх сукупності, суд дій-шов до висновку, що позов підлягає задоволенню, за наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачу ОСОБА_1 належить земельна ділянка площею 0,5079 га в межах згідно з планом, яка розташована на території Короб-ківської сільської ради Каховського району Херсонської області.

На виконання енергетичної стратегії України на період до 2030 року, розпоряджен-ням Кабінету Міністрів України за № 276-р від 6 квітня 2011 року затверджено проект „По-вітряна лінія 750 кВ Запорізька АЕС - Каховська з підстанцією 750 кВ «Каховська» та за-ходами повітряних ліній 330 кВ, а також розпорядженням Кабінету Міністрів України за № 1026-р від 20 жовтня 2011 року затверджено титул будови „Повітряна лінія 750 кВ За-порізька АЕС - Каховська з підстанцією 750 кВ „Каховська" та заходами повітряних ліній 330 кВ.

10.07.2012 року між Державним підприємством Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі директора Південної електроенергетичної системи та Командитним то-вариством Науково-впроваджувальна фірма «Нові технології», за результатами відкритих торгів, був укладений договір № 228 - КА на надання послуги з оформлення права обмеже-ного безоплатного та строкового користування чужими земельними ділянками (їх части-нами) на період прокладання (будівництва) та експлуатації повітряної лінії електро-передачі ПЛ 750 кВ Запорізька АЕС - Каховська з ПС 750 кВ Каховська і заходами ПЛ 330 кВ на пра-вах земельного сервітуту.

Маршрут траси повітряної лінії електропередачі ПЛ 750 кВ «Запорізька АЕС - ПС 750 кВ Каховська», проходить через земельні ділянки надані ДП „НЕК„Укренерго" в постійне користування на підставі державного акту ІІ-ХС № 002130 від 03.01.2001 року, який прохо-дить через земельну ділянку належну громадянину ОСОБА_1, що знаходиться на тери-торії Коробківської сільської ради Каховського району Херсонської області (кадастровий но-мер земельної ділянки 6523582500:08:001:0005) та потрапляє в охоронну зону ПЛ 750 кВ За-порізька АЕС - Каховська (а.с. 25-27).

10.10.2014 року за № 1675 Херсонськими магістральними електричними мережами, які знаходяться на території регіонального обслуговування Південної електроенергетичної системи Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» від-повідачу ОСОБА_1 направилася пропозиція про укладення договору на встано-влення сервітуту, однак, відповідь так і не отримана (а.с. 16).

Виконати будівельні роботи, а в подальшому експлуатувати вказану ділянку повіт-ряної лінії електропередачі без використання частини земельної ділянки, що належить гро-мадянину ОСОБА_1 неможливо, оскільки вказана земельна ділянка знаходиться по-ряд із земельними ділянками належними ДП «НЕК «Укренерго», на яких заплановано вста-новлення опор повітряної лінії і проходження над нею електричних проводів, що тягне за собою встановлення обмежень передбачених чинним законодавством.

Відмова громадянина ОСОБА_1 в укладанні договору земельного сервітуту є перешкодою для здійснення будівництва та в подальшому експлуатації повітряної лінії ПЛ 750 кВ «Запорізька АЕС - Каховська».

Статтею 16 Закону України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів» зазначено, що земельні сервітути щодо права будівництва та обслуговування об'єктів передачі електричної енергії встановлюються на підставі договору про встановлення земельного сервітуту між експлуатуючим підприємством та власниками та користувачами земельних ділянок, укладеному в порядку, встановленому Цивільним кодек-сом України.

Відповідно до ч.1 статті 401 Цивільного Кодексу України, право користування чужим майном (сервітут) може бути встановлене щодо земельної ділянки, інших природних ресур-сів (земельний сервітут) або іншого нерухомого майна для задоволення потреб інших осіб які не можуть бути задоволені іншим способом.

Таким чином, сервітут - це право обмеженого користування чужим майном.

Потреба встановлення сервітуту виникає у тих випадках, коли власник майна не може задовольнити свої потреби будь-яким іншим способом.

Отже, підставою встановлення сервітуту є відсутність у будь-якої особи, у тому числі і у власника майна, можливості задовольнити свої потреби іншим способом, як встановлення права користування чужим майном - сервітуту.

Статтею 404 ЦК України, зокрема, визначено правові підстави права користування чу-жою земельною ділянкою, а саме, право користування чужою земельною ділянкою або ін-шим нерухомим майном полягає у можливості проходу, проїзду через чужу земельну ділян-ку, прокладання та експлуатації ліній електропередачі, зв'язку і трубопроводів, забезпечення водопостачання, меліорації тощо. Особа має право вимагати від власника (володільця) сусід-ньої земельної ділянки, а в разі необхідності - від власника (володільця) іншої земельної ді-лянки надання земельного сервітуту.

Спеціальні норми стосовно об'єкта сервітуту, такого як земельна ділянка, викладені у Земельному кодексі України.

Згідно із ст. 98 ЗК України, зміст права земельного сервітуту полягає в тому, що влас-ник (користувач) однієї земельної ділянки має право на обмежене користування суміжною земельною ділянкою з метою усунення недоліків своєї ділянки.

Відповідно ст. 99 Земельного Кодексу України, власник або землекористувач земель-них ділянок можуть вимагати встановлення земельного сервітуту на право прокладання та експлуатації ліній електропередачі, зв'язку, трубопроводів, інших лінійних комунікацій.

Ініціатором встановлення земельного сервітуту може бути власник або користувач зе-мельної ділянки, що потребує використання суміжної (сусідньої) земельної ділянки, щоб усу-нути недоліки своєї ділянки, обумовлені місцем розташування або природним станом. Він повинен звернутися до власника (користувача) суміжної ділянки за дозволом на обмежене постійне або тимчасове користування цією ділянкою в рамках конкретного земельного сер-вітуту.

Відповідно до ст.402 ЦК України сервітут може бути встановлений договором, зако-ном, заповітом або рішенням суду.

Земельний сервітут може бути встановлений договором між особою, яка вимагає його встановлення, та власником (володільцем) земельної ділянки. Договір про встановлення земельного сервітуту підлягає державній реєстрації в порядку, встановленому для державної реєстрації прав на нерухоме майно.

У разі недосягнення домовленості про встановлення сервітуту та про його умови спір вирішується судом за позовом особи, яка вимагає встановлення сервітуту.

Зі змісту вказаної статі вбачається, що встановлення сервітуту здійснюється у таких правових формах як договір, закон, заповіт або рішення суду.

Цей перелік є вичерпним.

Таким чином, судове рішення є окремою формою сервітуту.

При цьому, підставою для такої форми сервітуту є відсутність домовленості сторін.

Вказане кореспондується зі статтею 100 Земельного кодексу України (в редакції чин-ної на час виникнення спірних правовідносин), відповідно до якої, власник або землеко-ристувач земельної ділянки має право вимагати встановлення земельного сервітуту для об-слуговування своєї земельної ділянки. Земельний сервітут встановлюється за домовленістю між власниками сусідніх земельних ділянок на підставі договору або за рішенням суду. Пра-во земельного сервітуту виникає після його державної реєстрації в порядку, встановленому для державної реєстрації прав на земельну ділянку.

Особа, яка вимагає встановлення сервітуту має право звернутися з позовною заявою, якщо не було досягнуто домовленості щодо встановлення сервітуту та його умов.

Позивач має в даному випадку довести у суді, що нормальне господарське викори-стання його земельної ділянки або іншої нерухомості неможливо без обтяження сервітутом чужого нерухомого майна, зокрема, земельної ділянки.

При цьому, необхідною умовою є те, що задоволення потреб сервітурія неможливо здійснити яким-небудь іншим способом.

Аналогічні роз'яснення містяться у п.22-2 Постанови Пленуму Верховного Суду Ук-раїни № 7 від 16.04.2004 р. (із змінами),відповідно до якого встановлюючи земельний сер-вітут суд має враховувати, що метою створення сервітуту є задоволення потреб власника або землекористувача земельної ділянки для ефективного її використання; умовою встановлення є неможливість задовольнити такі потреби в інший спосіб і в рішенні суд має чітко визна-чити обсяг прав особи, що звертається відносно користування чужим майном.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Вра-ховуючи, що позивачем при подачі позовної заяви було сплачено судовий збір в розмірі 243,60 грн., витрати підлягають стягненню з відповідача.

Беручи до уваги приписи законодавства та встановлені під час розгляду справи об-ставини, суд вважає вимоги позивача правомірним та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі ст.ст. 98-100 ЗК України, ст.ст. 401-404 ЦК України, ст.ст. 3,10,11, 57,60,88,212-215, 218 ЦПК України, суд -

в и р і ш и в:

Позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Південної електроенергетичної системи до ОСОБА_1, треті особи - Командне товариство Науково-впроваджувальна фірма «Нові технології», Управлін-ня Держземагенства у Каховському районі, ФГ з відокремленою садибою «Зоря Кахов-щини» про встановлення права земельного сервітуту - задовольнити.

1. Встановити за Державним підприємством „Національна енергетична компанія „Ук-ренергоВ» , в подальшому іменоване «Сервітуарій», право земельного сервітуту (на про-кладання та експлуатацію ПЛ 750 кВ „Запорізька АЕС - КаховськаВ») стосовно частини земельної ділянки, зазначеної в кадастровому плані (додаток 15), загальною площею 0,5079 га (кадастровий номер 6523582500:08:001:0005), яка розташована на території Коробківської сільської ради Каховського району Херсонської області і належить громадянину ОСОБА_2, в подальшому іменованому «Власник земельної ділянки», на підставі державного акту , на наступних умовах:

1.1. Сервітуарій набуває право обмеженого безоплатного користування части-ною земельної ділянки кадастровий номер 6523582500:08:001:0005, яка знаходиться на території Коробківської сільської ради Каховського району Херсонської області (далі - земельна ділянка) та розташована в межах охоронної зони повітряної лінії елек-тропередачі напругою ПЛ 750 кВ В«Запорізька АЕС - КаховськаВ» (далі - ПЛ 750 кВ В«Запорізька АЕС - КаховськаВ»). Відповідно до Державних будівельних норм України В.2.5.-16-99 «Визначення розмірів земельних ділянок для об'єктів електричних мереж» на період проведення будівельно-монтажних робіт уздовж осі траси лінії електропередачі напругою 750 кВ використовується смуга землі шириною 21 метр. Відповідно до вимог чинних нормативних актів України охоронна зона ПЛ 750 кВ - зона вздовж повітряної лінії електропередачі, що є земельною ділянкою і повітряним простором, обмеженими вертикаль-ними уявними площинами, що розташовані з обох боків повітряної лінії електропередачі від крайніх проводів за не відхиленого їхнього положення на відстані 40 м.

1.2. Земельна ділянка належить Власнику на підставі державного акту (кадастровий номер земельної ділянки 6523582500:08:003:0002).

1.3. Сервітуарій набуває право обмеженого безоплатного користування земель-ною ділянкою (її частиною) без зміни її існуючого цільового призначення для прокладання (на період будівництва) та постійного користування для експлуатації (обслуговування) ПЛ 750 кВ В«Запорізька АЕС - КаховськаВ» . Межі земельного сервітуту встановлюються відповідно до кадастрового плану земельної ділянки (додаток 15). Площа земельної ділянки (її частини), на яку встановлюється земельний сервітут становить - 0,5079 гектарів.

1.4. Право Сервітуарія на обмежене користування земельною ділянкою (право земельного сервітуту) полягає у безперешкодному проході обслуговую-чого персоналу та проїзді транспортними засобами і механізмами НЕК «Укренерго», її відособлених структурних підрозділів або залучених до виконання робіт підрядних організацій земельною ділянкою (її частиною) для прокладання (будівництва) та експлуатації (обслуговування) ПЛ 750 кВ В«Запорізька АЕС - КаховськаВ» , а також у випадках необхідності проведення аварійно-відновлювальних робіт, планових робіт з реконструкції, ремонту та технічного обслуговування ПЛ 750 кВ В«Запорізька АЕС - КаховськаВ» .

Зміст, умови встановлення та дія земельного сервітуту

Встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку (її частину) не позбав-ляє Власника земельної ділянки повноважень щодо володіння, користування та розпорядження земель-ною ділянкою (її частиною), а встановлює обмеження (обтяження) щодо користування Власником земельною ділянкою (її частиною), розташованою в межах охоронної та са-нітарно-захисної зон ПЛ 750 кВ В«Запорізька АЕС - КаховськаВ» відповідно до ви-мог чинних нормативних та законодавчих актів України.

Частина земельної ділянки, на яку встановлюється земельний сервітут, не відчу-жується у Власника земельної ділянки , а Сервітуарій набуває лише право обмеженого безо-платного користування частиною земельної ділянки без зміни її існуючого цільового при-значення для прокладання (будівництва) та експлуатації (обслуговування) ПЛ 750 кВ В«За-порізька АЕС - КаховськаВ» .

Встановлений земельний сервітут є неподільним та зберігає чинність у разі пере-ходу права на земельну ділянку (її частину), щодо якої встановлений земельний сервітут, до іншої особи.

Встановлений земельний сервітут є безоплатним, але при цьому Сервітуарій відшкодовує Власнику земельної ділянки збитки, які були фактично заподіяні обслуговуючим пер-соналом (у т.ч. транспортними засобами і механізмами) НЕК «Укренерго», її відособлених структурних підрозділів або залучених до виконання робіт підрядних організацій вна-слідок користування земельною ділянкою (її частиною) для прокладання (будівництва) та експлуатації (обслуговування) ПЛ 750 кВ В«Запорізька АЕС - КаховськаВ» , а також у випадках проведення аварійно-відновлювальних робіт, планових робіт з реконструкції, ре-монту та технічного обслуговування ПЛ 750 кВ В«Запорізька АЕС - КаховськаВ» .

Розміри нанесених збитків визначаються в кожному окремому випадку у відповідності до порядку встановленому чинним законодавством України. Відшкодуван-ня прямих збитків сільськогосподарського виробництва землевласнику (землекористувачу) проводиться відповідно до результатів роботи комісії та акту, оформленого згідно вимог постанови Кабінету Міністрів України № 284 від 19.04.1993 р. та інших законодавчих актів.

Не підлягають відшкодуванню збитки, завдані Власнику земельної ділянки , розта-шованої у межах охоронної та санітарно-захисної зон ПЛ 750 кВ В«Запорізька АЕС - КаховськаВ» , внаслідок недотримання ним обмежень щодо використання земельної ділянки (її частин), встановлених згідно з чинним законодавством.

Термін дії та умови припинення земельного сервітуту

Сервітут встановлено на строк прокладання (на період будівництва) та постійно для експлуа-тації ПЛ 750 кВ В«Запорізька АЕС - КаховськаВ» і набуває чинності з моменту його дер-жавної реєстрації в порядку, встановленому чинним законодавством України. Обов'язки що-до підготовки, оформлення та державної реєстрації сервітуту несе Сервітуарій .

Дію земельного сервітуту може бути припинено за згодою Сторін, відмовою від нього Сервітуарію, або в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

3.3. Перехід права на земельну ділянку (її частину) до іншої особи та / або реорга-нізація Сторін не є підставою для зміни умов та припинення дії встановленого земельного сервітуту.

4. Права і обов'язки Сторін

Власник земельної ділянки має право:

Володіти, користуватися та розпоряджатися (останнє право - закріплено за Вла-сником земельної ділянки) земельною ділянкою, не порушуючи при цьому прав Сер-вітуарія , у тому числі не перешкоджаючи НЕК «Укренерго», її відособленим структурним підрозділам або залученим до виконання робіт підрядним організаціям прокладати (будувати) та експлуатувати (обслуговувати ПЛ 750 кВ В«Запорізька АЕС - КаховськаВ» , проводити аварійно-відновлювальні роботи, планові роботи з реконструкції, ремонту та тех-нічного обслуговування зазначеної ПЛ 750 кВ.

Здійснювати контроль та вимагати від Сервітуарія дотримання вимог земельного, ци-вільного і іншого законодавства України стосовно користування земельною ділянкою.

Вимагати від Сервітуарія проводити планові роботи з реконструкції, ремонту та технічного обслуговування зазначеної ПЛ 750 кВ після збору врожаю сільськогосподарських культур.

На відшкодування Сервітуарієм фактично нанесених збитків.

У разі погіршення корисних властивостей земельних ділянок має право на відшкодування витрат у розмірі, визначеному сторонами на підставі до-кументально підтверджених даних.

Власник земельної ділянки зобов'язаний:

Надати Сервітуарію право обмеженого безоплатного користування зе-мельною ділянкою (її частиною) для прокладання (будівництва) та експлуатації (обслу-говування) ПЛ 750 кВ В«Запорізька АЕС - КаховськаВ» .

Не вчиняти дій, які можуть перешкодити НЕК «Укренерго», її відособленим структурним підрозділам або залученим до виконання робіт підрядним організаціям прокладати (будувати) та експлуатувати (обслуговувати) ПЛ 750 кВ В«Запорізька АЕС - КаховськаВ» , проводити аварійно-відновлювальні роботи, планові роботи з реконструкції, ремонту та технічного обслуговування зазначеної ПЛ 750 кВ.

Попередити Сервітуарія про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення ПЛ 750 кВ В«Запорізька АЕС - КаховськаВ» .

Володіти, користуватися та розпоряджатися (останнє право - закріплено за Власником та розпорядником земельної ділянки) земельною ділянкою (її частинами) у межах охоронної та санітарно-захисної зонах ПЛ 750 кВ В«Запорізька АЕС - КаховськаВ» з об-меженнями (обтяженнями) в частині виконання вимог Закону України «Про землі енер-гетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів», Правил охорони елек-тричних мереж, Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електро-магнітних випромінювань та інших чинних нормативних і законодавчих актів України, не вчиняти будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спри-чинити їх пошкодження або нещасні випадки, а саме:

· будувати житлові, громадські та дачні будинки;

· розміщати споруди іншого призначення на меншій відстані від елементів елек-тричних мереж, ніж встановлена нормами;

· розташовувати майданчики для стоянок і зупинки всіх видів транспорту, під-приємства, на яких використовується легкозаймисті рідини і гази, підприємства по обслу-говуванню автомобілів;

· розташовувати сховища нафти, нафтопродуктів, паливно-мастильних матеріалів та інших пожежонебезпечних речовин;

· працювати з легкозаймистими рідинами і газами;

· виконувати ремонт машин та механізмів;

· влаштовувати будь-які звалища;

· складати добрива, корми, солому, інші матеріали;

· розпалювати вогнища;

· саджати дерева та інші багаторічні насадження, крім кущів та саджанців з висо-тою перспективного росту не більше двох метрів;

· влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громад-ського транспорту, проводити будь-які заходи, пов'язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;

· запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв;

· здійснювати зупинки усіх видів транспорту;

· відсипати ґрунт, влаштовувати водосховища, ставки та інші водні споруди;

· без письмової згоди енергопідприємства, у віданні якого перебуває ця повітряна лінія електропередачі, а також без присутності їх представника забороняються:

- будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, знесення будівель і споруд;

- здійснення усіх видів гірничих, вантажно-розвантажувальних, землечерпаньних, підривних, меліоративних, днопоглиблювальних робіт, вирубування дерев, розташування по-льових станів, загонів для худоби, установлення дротяного загородження, шпалер для вино-градників і садів, а також поливу сільськогосподарських культур;

- проїзд в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі машин і механізмів загальною висотою з вантажем або без нього від поверхні дороги понад 4,5 м;

- обробка ґрунту в межах обвалування навколо фундаментів і відтяжок опор.

Сервітуарій має право:

На обмежене безоплатне користування земельною ділянкою (її час-тиною) для прокладання (будівництва) та експлуатації (обслуговування ПЛ 750 кВ В«За-порізька АЕС - КаховськаВ» .

Вимагати від Власника земельної ділянки право на безперешкодний прохід обслуговуючого персоналу та проїзд транспортними засобами і механізмами НЕК «Ук-ренерго», її відособлених структурних підрозділів або залучених до виконання робіт підрядних організацій земельною ділянкою (її частиною) для прокладання (будівниц-тва) та експлуатації (обслуговування) ПЛ 750 кВ В«Запорізька АЕС - КаховськаВ» , проводити аварійно-відновлювальні роботи, планові роботи з реконструкції, ремонту та тех-нічного обслуговування зазначеної ПЛ 750 кВ.

Вимагати від Власника користуватись земельною ділянкою (її части-нами), розташованої у межах охоронної та санітарно-захисної зон ПЛ 750 кВ В«За-порізька АЕС - КаховськаВ» з обмеженнями (обтяженнями) відповідно до вимог чинних нормативних та законодавчих актів України.

Відповідно до вимог чинних нормативних та законодавчих актів України здійснювати заходи, спрямовані на захист повітряної лінії електропередачі.

Не відшкодовувати збитки, завдані Власнику земельної ділянки , розташованої у межах охоронної та санітарно-захисної зон ПЛ 750 кВ В«Запорізька АЕС - Каховсь-каВ» , внаслідок недотримання ним обмежень щодо використання земельної ділянки (її частин), встановлен-их згідно з чинним законодавством.

У випадках аварій або загрози їх виникнення (аварійної ситуації) для негайної їх локалізації, ліквідації можливих наслідків або відвернення їх загрози без погодження з Власником земельної ділянки :

· безперешкодного проїзду до місця аварії (аварійної ситуації) та виконання ре-монтних і аварійно-відновлювальних робіт;

· здійснювати рубку та обрізування гілок дерев у разі аварій (аварійних ситуацій) у межах охоронної зони повітряної лінії електропередачі, без наступного відшкодування вар-тості цих дерев і насаджень.

Сервітуарій зобов'язаний:

Користуватись земельною ділянкою (її частинами) відповідно до вимог Зако-ну України „Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єк-тів.

Дотримуватись вимог земельного, цивільного і іншого законодавства України при вико-ристанні земельної ділянки.

Письмово повідомляти Власника земельної ділянки про проведення робіт з прокладання (будівництва), планових робіт з ремонту, технічного обслуговування і рекон-струкції ПЛ 750 кВ В«Запорізька АЕС - КаховськаВ» не пізніше ніж за десять днів до початку таких робіт.

Після закінчення робіт з прокладання (будівництва), аварійно-відновлю-вальних робіт, планових робіт з реконструкції, ремонту та технічного обслуговування ПЛ 750 кВ В«Запорізька АЕС - КаховськаВ» відшкодовувати Власнику земельної ділянки фактично нанесені збитки, завдані при виконані зазначених робіт, та за свій рахунок відновити родючий шар з проведенням рекультивації земельної ділянки (її частини), на якій вони виконувалися, для подальшого її використання за цільовим призначенням.

З усіх питань, які можуть виникнути в стосунках між Власником земельної ділянки та Сер-вітуарієм сторони зобов'язані керуватись чинним законодавством та правилами добросусідства.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Південної електроенергетичної си-стеми судовий збір в сумі 243,60 грн.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення через Каховський міськрайонний суд Херсонської області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутніми у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заочне рішення може бути переглянуто Каховським міськрайонний судом за пись-мовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отри-мання його копії.

Суддя О. Є. Терещенко

СудКаховський міськрайонний суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення28.05.2016
Оприлюднено26.11.2015
Номер документу44976341
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —658/1006/15-ц

Рішення від 28.05.2016

Цивільне

Каховський міськрайонний суд Херсонської області

Терещенко О. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні