печерський районний суд міста києва
Справа № 757/20258/15-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 червня 2015 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
розглянувши у закритому судовому засіданні в м. Києві клопотання старшого прокурора відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 12015100130000015 від 06.05.2015, -
В С Т А Н О В И В :
11.06.2015 старший прокурор відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з вказаним клопотанням та просить накласти арешт на вертольоти для цивільної авіації загального призначення BELL 429 із державними та реєстраційними номерами UR-ATB і UR-EEР, що перебувають в оперативному лізингу ТОВ «Глобал Ейр Компані» (код ЄДРПОУ 35865710, юридична адреса: м. Львів, вул. Промислова, 25; фактичне місцезнаходження: Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Собранецька, 150, кімната № 321, 322, 300), із забороною розпоряджатися будь-яким чином та використовувати, в тому числі для польотів на території України, переміщення через митний та державний кордон України.
В обґрунтування клопотання зазначає, що слідчою частиною СВ Управління МВС України на Південно-Західній залізниці здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12015100130000015 від 06.05.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, процесуальне керівництво у якому здійснюється прокуратурою міста Києва.
Як зазначено у витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, службові особи ТОВ «Глобал Ейр Компані», зловживаючи своїм службовим становищем і вступивши у попередню змову з посадовими особами Державної авіаційної служби України, МП Жуляни Київської міської митниці ДФС, Закарпатської митниці ДФС, з метою зменшення скми митних платежів здійснили переміщення на територію України повітряних суден вертольотів цивільної авіації BELL 429, з умовами звільнення від оподаткування митних платежів, що призвело до порушення митного оформлення під час імпорту та ненадходження до бюджету грошових коштів.
Оскільки, у досудового розслідування є підстави вважати, що вертольоти для цивільної авіації загального призначення BELL 429 із державними та реєстраційними номерами UR-ATB і UR-EEP, використані як засоби вчинення кримінального правопорушення службовими особами ТОВ «Глобал Ейр Компані» те, що з метою уникнення кримінальної відповідальності службові особи ТОВ «Глобал Ейр Компані», а також їх фактичні володільці, можуть перемістити вертольоти для цивільної авіації загального призначення BELL 429 із державними та реєстраційними номерами UR-ATB і UR-EEP за межі території України, іншим чином розпорядитися ними, прокурор просить накласти арешт на вищевказане майно.
Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України розгляд клопотання здійснено без повідомлення власника майна. Оскільки, як вбачаться з копії витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 08.06.2015 кримінальне провадження здійснюється щодо службових осіб ТОВ «Глобал Ейр Компані» (код ЄДРПОУ 35865710). Оскільки, як вбачаться з копії витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 08.06.2015 кримінальне провадження здійснюється щодо службових осіб ТОВ «Глобал Ейр Компані» (код ЄДРПОУ 35865710) слідчий суддя вважає доцільним провести розгляд клопотання у відсутність представника володільця майна.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому доводи та на долучені до матеріалів клопотання документи.
Заслухавши прокурора, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя надходить до наступних висновків.
Як визначено ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у разі якщо до такої юридичної особи може бути застосовано захід кримінально-правового характеру у вигляді конфіскації майна, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 цього Кодексу.
Згідно ч.2 ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом; одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
За вказаних обставин слідчий суддя вважає наявними підстави, передбачені ст. 170 КПК України, для арешту майна, оскільки є достатні підстави вважати, що майно, на яке просить накласти арешт слідчий, відповідає критеріям, визначеним ч.2 ст. 167 КПК України. Слідчий суддя вважає необхідним накласти арешт шляхом заборони розпоряджатися, використовувати та переміщувати через митний кордон України майно, зазначене у клопотанні слідчого, оскільки незастосування такого заходу забезпечення може призвести до зникнення,втрати, пошкодження цього майна, а обмеження права власності особи в даному випадку співмірне із завданнями кримінального провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.170-173, 175, 309, 372, 392, 532 КПК України,
У Х В А Л И В :
Клопотання старший прокурор відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_3 задовольнити.
Накласти арешт на майно, а саме - вертольоти для цивільної авіації загального призначення BELL 429 із державними та реєстраційними номерами UR-ATB і UR-EEР, що перебувають в оперативному лізингу ТОВ «Глобал Ейр Компані» (код ЄДРПОУ 35865710, юридична адреса: м. Львів, вул. Промислова, 25; фактичне місцезнаходження: Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Собранецька, 150, кімната № 321, 322, 300).
Заборонити розпоряджатися будь яким чином та використовувати, в тому числі для польотів на території України, переміщення через митний та державний кордон України, вертольоти для цивільної авіації загального призначення BELL 429 із державними та реєстраційними номерами UR-ATB і UR-EEР.
Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2015 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 45084339 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Шапутько С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні