Постанова
від 13.02.2007 по справі 11/4553
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

11/4553

   

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області


10002, м. Житомир, майдан Путятинський,3/65

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "13" лютого 2007 р.                                                     Справа № 11/4553

Господарський суд Житомирської області у складі:

Головуючого судді  

                         судді Маріщенко Л.О.

                         судді

при секретарі Панфьоровій В.В.

за участю представників сторін

від позивача Таргонський М.П. дор. від 04.01.07р. №36/01

від відповідача не з'явився

 

Розглянув справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирськоїобласті (смт.Лугини)  

до Лугинського державного виробничого підприємства житлово-комунального господарства (смт.Лугини)

про стягнення 14107,17 грн.

Позивач звернувся до господарського суду з вимогою про стягнення з відповідача 14107,17 грн. недоїмки із страхових внесків (збору) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі з вимог заявлених у позовній заяві.

Відповідач відзиву на позовну заяву суду не надав, свого представника в засідання не направив, хоча про час і місце розгляду справи належним чином був повідомлений.

Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача, так як останній був повідомлений належним чином про час і місце судового засідання за відповідною адресою, у зв'язку з чим справа розглядалась за наявними в ній матеріалами відповідно до ст. 128 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд,-

ВСТАНОВИВ:

відповідач, Лугинське державне виробниче підприємство житлово-комунального господарства (смт.Лугини) по обслуговуванню комунальної власності селищної ради смт. Лугини Житомирська область має до управління ПФУ в Лугинському районі Житомирської області в сумі 14107,17 грн. простроченої заборгованості недоїмки із страхових внесків (збору) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до п.1 ч.8 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03р. №1058-ІУ, який набрав чинності з 01.01.04р., страхові внески, що перераховуються до солідарної системи (крім страхових внесків, що перераховуються особами, зазначеними в пунктах 3 і 4 статті 11 та у статті 12 цього Закону, а також страхових внесків, сплачуваних за осіб, зазначених у пунктах 8, 13, 14 статті 11 цього Закону), сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" для відповідних платників збору. Платники збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, визначені пунктами 5 - 10 статті 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", сплачують збір на обов'язкове державне пенсійне страхування в порядку та розмірах, визначених зазначеним Законом.

Відповідно до п.1 ст.1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.97р. №400/97-ВР платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є: суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Відповідно до абз.1 п.1 ст.2 зазначеного Закону, для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, - фактичні витрати на оплату праці працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці" (крім сум виплат, що не враховуються при визначенні бази нарахування страхових внесків відповідно до пункту 2 статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян"), а також винагороди, що виплачуються громадянам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру.

Пунктом 1 ст.14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03р. №1058-ІУ встановлено, що страхувальниками відповідно до цього Закону є:  роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Відповідно до ч.1 ст.15 зазначеного Закону, роботодавці (страхувальники) платниками страхових внесків до солідарної системи пенсійного забезпечення в Україні.

Відповідно до п.6 ч.2 ст.17 і ч.6 ст.20 Закону, страхувальники нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Відповідно до ч.3 ст.18 зазначеного Закону, страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до абз.6 ч.6 ст.20 зазначеного Закону, перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення із цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.

Відповідно до ч. 12 Зазначеного Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Вдповідач зареєстрований як платник страхових внесків (збору) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування 18.01.91р. за №11020025, находиться на загальній системі оподаткування і, відповідно до вимог зазначених Законів, а також Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до ПФУ" затвердженої постановою правління ПФУ від 19.12.03р. №21-1, зареєстрованої в міністерстві юстиції України 16.01.04р. за 364/8663, зобов'язаний сплачувати страхові внески (збір) до ПФУ у визначених цими нормативними актами порядку та розмірах.

Відповідачем самостійно обчислено суми страхових внесків (збору) зазначено ці суми у розрахунках сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування що підлягає сплаті, які відповідно до пп.11 п.11 зазначеної Інструкції подано до відповідача за кожен базовий період, що дорівнює календарному місяцю. Проте, обчислення на зазначені у розрахунках суми страхових внесків (збору) в порушення зазначення нормативних актів  не сплачені.

Відповідно до ч.2 ст.106 зазначеного Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Відповідно до ч.5  ст.106 Закону за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.

Відповідно до ч.3 ст.106 Закону, позивач надіслав відповідачу, який має недоїмку, вимоги про її сплату. Протягом 10-ти робочих днів із дня одержання Вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки.

Частиною 3 ст. 106 зазначеного Закону передбачено, що страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.

В наслідок неналежного виконання відповідачем свого обов'язку, за період з 01.02.05р. по 31.01.06р. утворилась заборгованість перед позивачем в сумі 14107,17 грн. із страхових внесків (збору) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

На день розгляду справи заборгованості не змінилась, оскільки відповідач в судове засідання не з'явився, жодних доказів на підтвердження повного або часткового її погашення не надав.

З огляду на викладене, позовні вимоги обґрунтовані, підтвердженні належними доказами, що містяться в матеріалах справи, та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 86, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Лугинського державного виробничого підприємства житлово-комунального господарства, Житомирська область, вул. Карла Маркса, 46а, код 03343692;

- на користь Управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області, Житомирська область, смт. Лугини, вул. К. Маркс, 2-а, код 20405041 - 14107,17 грн. недоїмки із страхових внесків (збору) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

3. Постанова суду  набирає законної сили в строк та в порядку, встановлених ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Постанова суду може бути оскаржено до Житомирського  апеляційного господарського суду  відповідно до ст.186 КАС України через господарський суд  Житомирської області. 

Суддя                                                                       Маріщенко Л.О.  

          дата складання 16.02.07р

Віддрукувати: 2 прим.

1 - в справу

2 -відповідачу

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення13.02.2007
Оприлюднено21.08.2007
Номер документу451853
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —11/4553

Постанова від 13.02.2007

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні