Постанова
від 12.06.2015 по справі 807/856/15
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

cpg1251

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

12 червня 2015 рокум. Ужгород№ 807/856/15

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Микуляк П.П.

при секретарі Лумей В.Г.,

за участю:

позивача: Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області, представник - не з'явився,

відповідача: Державне підприємство "Дослідне конструкторське бюро машинобудування", представник - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області до Державного підприємства "Дослідне конструкторське бюро машинобудування" про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державного підприємства "Дослідне конструкторське бюро машинобудування" про стягнення заборгованості.

В судове засідання позивач не з'явився та не забезпечив явку свого представника, однак подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, за наявними в матеріалах справи доказами.

Відповідач заперечення проти позову не подав, у судове засідання повторно не з'явився та не забезпечив явку свого представника, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, а відтак згідно ст. 35 КАС України сторона вважається належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання.

У відповідності до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без на поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено підставі наявних у ній доказів.

Згідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що ДП "Дослідне конструкторське бюро машинобудування", згідно Статуту є державним підприємством, що підтверджується статутними документами.

Відповідно до ч.5 ст.24 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність", різниця між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, па яку має право науковий працівник, фінансується, для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ і організацій за рахунок коштів державного бюджету, а для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств та організацій - за рахунок коштів цих підприємств і організацій, а також коштів державного бюджету у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом.

Механізм фінансування різниці у розмірі пенсії визначений Порядком фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів Ш-ІУ рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи. затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 року № 372.

Згідно п.5 вищезазначеного Порядку, розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству відразу надсилається повідомлення за встановленим зразком. Зазначені підприємства самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

У разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.

Громадянин ОСОБА_1 набув стажу наукової роботи, в тому числі на підприємстві відповідача, що дало йому право на призначення пенсії згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність". Зазначене підтверджується матеріалами його пенсійної справи, а також судовим рішенням, постановленим у справі з аналогічним предметом спору між тими ж сторонами, тільки за попередній період стягнення.

За спірний період з січня по березень 2015 р. управлінням Пенсійного фонду України в м. Ужгороді проводилась виплата пенсії вище громадянину.

Згідно повідомлень про суму витрат на фінансування різниці між сумами пенсії, які надсилались управлінням ПФУ в м. Ужгороді на адресу ДП "Дослідно-конструкторського бюро машинобудування", протягом спірного періоду підлягало відшкодуванню 1751,21 грн.

Однак, відповідач не сплачує виставлені до відшкодування передбачені обов'язкові платежі, у зв'язку з чим у нього утворився борг у розмірі 1751,21 грн., що підтверджується розрахунком суми заборгованості.

Ненадходження вказаної суми до бюджету Пенсійного фонду перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду - забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених, для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані та підлягають до задоволення повністю.

Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області до Державного підприємства "Дослідне конструкторське бюро машинобудування" про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства "Дослідне конструкторське бюро машинобудування" (88011, м. Ужгород, вул. Паризької Комуни, 4, код - 14313174) на коритсь управління Пенсійного фонду України в м. Ужгород заборгованість по фінансуванню різниці між розмірами пенсій за спірний період в сумі 1751,21 грн. (одна тисяча сімсот п'ятдесят одна гривня двадцять одна копійка).

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

СуддяОСОБА_2

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення12.06.2015
Оприлюднено26.06.2015
Номер документу45199179
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —807/856/15

Постанова від 12.06.2015

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Микуляк П.П.

Ухвала від 20.05.2015

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Микуляк П.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні