cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
15.06.2015Справа № 910/5497/15-г
За заявою Публічного акціонерного товариства "Дочірній Банк Сбербанку Росії"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Біосистем" (код ЄДРПОУ 32488350)
про банкрутство
Суддя Чеберяк П.П.
Представники:
Від заявника Новик Є.М. - представник
Від боржника не з'явилися
Арб. керуючий Реверук П.К.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заявник звернувся до Господарського суду м. Києва з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "Біосистем" (код ЄДРПОУ 32488350), оскільки останнє має кредиторську заборгованість у сумі 370 137 грн 30 коп. і неспроможне її погасити.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 11.03.2015 заяву прийнято до розгляду, призначено підготовче засідання на 30.03.2015, зобов'язано арбітражного керуючого Вінника Сергія Васильовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 489 від 29.03.2013), визначеного автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у справах про банкрутство, у строк до 25.03.2015 надати до суду заяву про участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Біосистем".
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 30.03.2015 розгляд справи відкладено на 08.04.2015, у зв'язку з необхідністю витребування нових доказів.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 08.04.2015 порушено провадження у справі № 910/5497/15-г про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Біосистем", визнано розмір вимог ініціюючого кредитора - Публічного акціонерного товариства "Дочірній Банк Сбербанку Росії" на суму 370 137 грн. 30 коп., введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Реверука П.К. Попереднє засідання у справі призначено на 15.06.2015.
28.05.2015 до Господарського суду м. Києва надійшов на затвердження реєстр вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Біосистем".
08.06.2015 до Господарського суду м. Києва надійшло клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Реверука П.К. про зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою попереднього засідання від 15.06.2015 затверджено реєстр вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Біосистем" на загальну суму 381 223 грн. 76 коп. Підсумкове засідання у справі призначено на 06.07.2015.
Крім того, у судовому засіданні 15.06.2015 розглядалось клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Реверука П.К. про зобов'язання вчинити дії.
Розпорядник майна надав пояснення по суті поданого клопотання.
У вказаному клопотанні розпорядник майна просив суд зобов'язати керівника боржника Балаянова Олега Геннадійовича організувати та забезпечити проведення інвентаризації майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Біосистем" та визначити його вартість, а також письмово повідомити розпорядника майна про наслідки проведення такої інвентаризації та визначення вартості майна.
Окрім того, у поданому клопотанні розпорядник майна просив суд зобов'язати боржника в особі керівника Балаянова Олега Геннадійовича надати розпоряднику майна копії документів Товариства з обмеженою відповідальністю "Біосистем" за попередні три роки до порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Біосистем" необхідні для проведення аналізу фінансово-господарської діяльності товариства.
Представники заявника подане клопотання підтримав.
Представник боржника у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" розпорядник майна зобов'язаний, зокрема: розглядати заяви кредиторів про грошові вимоги до боржника, які надійшли в установленому цим Законом порядку; вести реєстр вимог кредиторів; повідомляти кредиторів про результати розгляду їхніх вимог; вживати заходів для захисту майна боржника; аналізувати фінансово-господарську діяльність, інвестиційне становище боржника та його становище на ринках; виявляти (за наявності) ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства; скликати збори кредиторів та організовувати їх проведення; надавати державному органу з питань банкрутства відомості, необхідні для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено справу про банкрутство; надавати господарському суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність, відомості про фінансове становище боржника, пропозиції щодо можливості відновлення платоспроможності боржника; не пізніше двох місяців від дня порушення провадження у справі про банкрутство разом з боржником організувати та забезпечити проведення інвентаризації майна боржника та визначити його вартість; брати участь у розробці плану санації у випадках, передбачених цим Законом, та за можливості проведення санації боржника розробити разом з боржником не пізніше двох місяців від дня порушення провадження у справі про банкрутство план санації боржника та подати його на розгляд комітету кредиторів; виконувати інші повноваження, що передбачені цим Законом.
Статтею 22 Господарського процесуального кодексу України визначено, що сторони користуються рівними процесуальними правами.
Сторони мають право знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії, брати участь в господарських засіданнях, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, заявляти клопотання, давати усні та письмові пояснення господарському суду, наводити свої доводи і міркування з усіх питань, що виникають у ході судового процесу, заперечувати проти клопотань і доводів інших учасників судового процесу, оскаржувати судові рішення господарського суду в установленому цим Кодексом порядку, а також користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Згідно зі ст. 38 Господарського процесуального кодексу України сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів. Господарський суд може уповноважити на одержання таких доказів заінтересовану сторону.
Пунктом 2.1 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. № 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» визначено, що згідно з частиною другою статті 4 3 ГПК та статтею 33 ГПК кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Якщо подані сторонами та іншими учасниками судового процесу докази є недостатніми, господарський суд може за їх клопотанням чи за власною ініціативою витребувати в порядку підготовки справи до розгляду необхідні для цього письмові і речові докази, інші матеріали (пункти 3, 4, 6, 8 і 11 статті 65 ГПК), притому не лише від учасників судового процесу, а й від інших підприємств, установ, організацій, державних органів.
З огляду на викладене вище, розглянувши клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Реверука П.К. про зобов'язання вчинити дії, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд вважає за доцільне подане клопотання задовольнити.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Біосистем" арбітражного керуючого Реверука Петра Костянтиновича про зобов'язання вчинити дії задовольнити.
2. Зобов'язати керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Біосистем" (02093, м. Київ, вул. Бориспільська, буд. 11-А; код ЄДРПОУ 32488350) Балаянова Олега Геннадійовича організувати та забезпечити проведення інвентаризації майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Біосистем" та визначити його вартість, а також письмово повідомити розпорядника майна про наслідки проведення такої інвентаризації та визначення вартості майна.
3. Зобов'язати керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Біосистем" Балаянова Олега Геннадійовича надати розпоряднику майна боржника арбітражному керуючому Реверуку Петру Костянтиновичу належним чином засвідчені копії фінансово-господарської документації боржника за останні три роки, що передували порушенню провадження у справі про банкрутство, а саме: установчі документи підприємства (засновницький договір, статут), а також довідку пр. включення до ЄДРПОУ, свідоцтво про державну реєстрацію, реєстр власників акцій (за наявності); баланс підприємства (форма № 1); звіт про фінансові результати (форма № 2); звіт про рух грошових коштів (форма № 3); звіт про власний капітал (форма № 4); примітки до річної фінансової звітності (форма № 5); звіт про наявність та рух основних фондів, амортизацію (знос) (форма № 11-03); обстеження технологічних інновацій промислового підприємства (форма № 1-інновація); звіт про фінансові результати і дебіторську та кредиторську заборгованість (форма № 1-Б); звіт з праці (форма № 1-ПВ); звіт про стан умов праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці (форма № 1-ПВ (умови праці); звіт про використання робочого часу (форма № 3-ПВ); звіт про виробництво промислової продукції (форма № 1П-НПП).
4. Копію ухвали направити сторонам, розпоряднику майна, кредитору та керівнику Товариства з обмеженою відповідальністю "Біосистем".
Суддя П.П. Чеберяк
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2015 |
Оприлюднено | 23.06.2015 |
Номер документу | 45201918 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Чеберяк П.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні