Постанова
від 13.05.2015 по справі 804/5348/15
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

копія ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 травня 2015 р. Справа № 804/5348/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Рябчук О.С. , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Криворізької центральної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Криворізької філії товариства з обмеженою відповідальністю «Медмаркет груп» магазин «Медтехніка-8» про стягнення податковог боргу , -

ВСТАНОВИВ :

16 квітня 2015 р. Криворізька центральна об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (далі - позивач) звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Криворізької філії товариства з обмеженою відповідальністю «Медмаркет груп» магазин «Медтехніка-8» (далі - відповідач) про стягнення з Криворізької філії товариства з обмеженою відповідальністю «Медмаркет груп» магазин «Медтехніка-8» до бюджету загальну суму податкового боргу з авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 3 588,59грн.

Позивач в обґрунтування заявлених вимог в позові зазначив, що Криворізька філія товариства з обмеженою відповідальністю «Медмаркет груп» магазин «Медтехніка-8» станом на 13.03.2015 року має заборгованість з авансових внесків з податку на прибуток підприємств у загальному розмірі 3588,59,00грн., що виникла внаслідок несплати задекларованих податкових зобов'язань по розрахунку щодо сплати консолідованого податку на прибуток від 25.02.2014 р. №1400006251. На виконання ст.59 Податкового кодексу України відповідачу вручена податкова вимога від 03.09.2014 р. №2163-25. Проте, сума заборгованості залишається непогашеною, що зумовило звернення до суду.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.04.2015 р. відкрито скорочене провадження у адміністративній справі №804/5348/15.

Згідно ч. 4 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам-підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Сторони належним чином повідомлені про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом.

Копія ухвали суду про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі за адміністративним позовом Криворізької центральної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 17.04.2015 року відправлена на адресу відповідача, що зазначена в ЄДРПОУ. Проте, конверт з вмістом вказаного поштового відправлення повернувся на адресу суду з відміткою поштового відділення від 30.04.2015 р. про «закінчення терміну зберігання».

Відповідач не надав до суду заперечень проти позову та позов не визнав.

Згідно пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Криворізька філія товариства з обмеженою відповідальністю «Медмаркет груп» магазин «Медтехніка-8» зареєстрована відокремленим підрозділом Товариства з обмеженою відповідальністю «Медмаркет груп», про що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців України вчинено відповідний запис, ідентифікаційний код 38253424.

Згідно з довідкою Відділу ІТ та обліку платників Криворізької центральної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 13.03.2015 р. №б/н відповідач узятий на облік як платник податків з 28.09.2012 р. за №52343.

Наразі підприємство перебуває на податковому обліку в Криворізькій центральній об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.

Згідно з довідкою про стан розрахунків з бюджетом станом на 13.03.2015 р. відповідач має заборгованість з авансових внесків по податку на прибуток підприємств (код бюджетної класифікації 11024000) у загальному розмірі 3588,59грн., з яких: 3541,12грн. - недоїмки та 47,46грн. - пені (а.с.10).

За розрахунком суми податкового боргу, наданим позивачем до адміністративного позову, сума податкового зобов'язання, що заявлена до стягнення, виникла за відповідачем внаслідок не повної сплати по строкам оплати самостійного задекларованого зобов'язання щодо сплати консолідованого податку.

Так, позивачем до позову надано копію Розрахунку податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток від 25.02.2014 р. №1400006251 за звітний 2013 рік.

В рядку 19 Розрахунку податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток від 25.02.2014 р. №1400006251 «Авансовий внесок, що підлягає сплаті щомісяця у березні-грудні 2014 року та січні-лютому 2015 року» визначено розмір щомісячного внеску у сумі 1 738,00грн. (а.с.12-13).

По строку оплати суму самостійно визначеного авансового внеску відповідачем погашено частково, на суму проплати нараховано пеню.

На виконання ст.59 Податкового кодексу України відповідачу виставлена податкова вимога №2163-25 від 03.09.2014 р. на суму 1738грн. Податкова вимога надіслана відповідачу рекомендованим поштовим відправленням та вручена 18.09.2014 р., що підтверджено матеріалами справи.

Згідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.п. 36.1 - 36.3 ст. 36 Податкового кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.

Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових .обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Відповідно до п.46.1 ст.46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Згідно п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

Відповідно до ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з ч. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Згідно до п.п. 129.1, 129.4 ст. 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;

б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.

Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Згідно з п. 14.1.175 ст.14 Податкового кодексу України податковим боргом вважається сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п.59.1. ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно до вимог ст. 58.3, 59.1 Податкового кодексу України податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Відповідно до п. 41.5. ст. 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Згідно п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направлено до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.

Оцінюючи усі докази, досліджені судом, у їх сукупності, суд приходить до висновку, що відповідач як платник податку, зареєстрований в Криворізькій центральній ОДПІ, своєчасно звітує, проте порушує строки сплати самостійно задекларованих зобов'язань.

Податкове зобов'язання по сплаті авансових платежів з податку на прибуток, визначене в Розрахунку від 25.02.2014 р. №1400006251, є узгодженим. В строк, визначений Податковим кодексом України, сума грошового зобов'язання, задекларована платником самостійно, в повному обсязі не сплачена відповідачем.

Направлення відповідачу податкової вимоги №2163-25 від 03.09.2014 р. та вручення її належним чином підтверджено матеріалами справи.

Докази оскарження податкової вимоги №2163-25 від 03.09.2014 р. в адміністративному та/або в судовому порядку відсутні.

Отже, позивачем здійснено всі передбачені чинним законодавством заходи щодо узгодження та стягнення в судовому порядку податкового боргу у розмірі 3588,59грн. (3541,13грн. - недоїмки +47,46грн. пені).

Враховуючи викладене, а також відсутність будь-яких заперечень з боку відповідача щодо наявності боргу та відповідних проплат, суд вважає позовні вимоги до Криворізької філії товариства з обмеженою відповідальністю «Медмаркет груп» магазин «Медтехніка-8» про стягнення податкового боргу обґрунтованими та такими, які підлягають задоволенню, а саме, кошти у розмірі 3588,59грн. підлягають стягненню з відповідача.

Керуючись ст. ст. 9, 11, 17, 69-72, 86, 94, 158-163, 167, 186, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Криворізької центральної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Криворізької філії товариства з обмеженою відповідальністю «Медмаркет груп» магазин «Медтехніка-8» про стягнення податкового боргу - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Криворізької філії товариства з обмеженою відповідальністю «Медмаркет груп» магазин «Медтехніка-8» в обслуговуючих банках 3588,59грн. податкового боргу з авансових внесків по податку на прибуток підприємств (код бюджетної класифікації 11024000).

Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили станом на 13.05.2015 Суддя З оригіналом згідно Помічник суддіОСОБА_1 ОСОБА_1 ОСОБА_2

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.05.2015
Оприлюднено26.06.2015
Номер документу45333858
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/5348/15

Постанова від 13.05.2015

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Рябчук Олена Сергіївна

Ухвала від 17.04.2015

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Рябчук Олена Сергіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні