ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2015 року справа № 823/1433/15
м. Черкаси
12 год. 30 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гараня С.М.,
при секретарі - Попельнусі Ю.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду адміністративну справу за поданням Звенигородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області до приватного підприємства «Сплайн» про стягнення коштів за податковим боргом,
ВСТАНОВИВ:
15.06.2015 р. об 11год. 17хв. Звенигородська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області звернулась до суду з поданням, в якому просить стягнути з ПП «Сплайн» податковий борг по орендній платі за землю, з рахунків у банках обслуговуючих такого платника на загальну суму 7 255,14грн.
В обґрунтування подання заявник зазначає, що ПП «Сплайн» має непогашений податковий борг по орендній платі за землю на загальну суму 7 255,14грн. Оскільки, підприємство самостійно не сплатило вищевказане зобов'язання та з урахуванням повноважень, наданих податковому органу щодо вжиття заходів для погашення податкового боргу, Звенигородська ОДПІ звернулась до суду із поданням про стягнення вищевказаної заборгованості в судовому порядку.
Позивач в судове засідання представника свого не направив, проте надіслав на адресу суду заяву, в якій вимоги подання підтримав в повному обсязі та просив розгляд справи здійснювати без участі представника інспекції.
Представник відповідача до зали судового засідання також не прибув. На адресу суду засобами факсимільного зв'язку надіслав лист, в якому просив перенести розгляд справи на іншу дату. Беручи до уваги, що вказаний факс не може бути належним доказом для відкладення розгляд подання, а також враховуючи скорочені терміни його розгляду - 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, суд дійшов висновку, про можливість розгляду подання Звенигородської ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області без відкладення його розгляду, за відсутності сторін, на підставі наявних матеріалів.
Частиною 1 ст.41 КАС України передбачено, що у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що подання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Приватне підприємство «Сплайн» зареєстроване, як юридична особа виконкомом Ватутінської міської ради 29.04.2002 р., за ідентифікаційним кодом - 31740376 (а.с.5-8) та перебуває на обліку в Катеринопільській ОДПІ, як платник податків та зборів з 11.05.2002 р. за № 125, що підтверджується довідкою від 12.07.20212 р. № 106/12/18-122 (а.с.9).
Станом на час звернення Звенигородської ОДПІ до суду з поданням про стягнення податкового боргу, за ПП «Сплайн» обліковується непогашений податковий борг по орендній платі за землю на загальну суму 7 024,73грн. (зазначений податковий борг виник внаслідок несплати самостійно визначеного податкового зобов'язання по податковій декларації від 20.02.2015 р. № НОМЕР_1), що підтверджується розрахунком суми боргу (а.с.11).
Крім цього, в зв'язку з несплатою узгодженої суми грошового зобов'язання, ПП «Сплайн» нараховано також пеню в розмірі 230,41грн.
Таким чином, загальна сума податкового боргу відповідача, що підлягає стягненню становить 7 255,14грн. (7 024,73грн. + 230,41грн.).
В зв'язку з несплатою ПП «Сплайн» загальної суми податкового боргу по орендній платі за землю в добровільному порядку, Звенигородською ОДПІ 15.04.2015 р. на адресу відповідача, рекомендованим листом з повідомленням про вручення була направлена податкова вимога форми «Ю» від 15.05.2015 р. № 50-19, яка була отримана уповноваженою особою останнього 17.04.2015 р., що підтверджується корінцем рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.22).
Оскільки, у встановлені законом строки, сума податкового боргу добровільно погашена не була, це спонукало Звенигородську ОДПІ звернутись до суду із вказаним поданням.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (надалі - ПК України).
У відповідності до п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п.п.20.1.34 п.20.1 ст.20 ПК України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Податковим боргом визнається сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (п.п.14.1.175 п.14.1 ст.4 ПК України).
Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (п.49.2 ст.49 ПК України).
Пунктом 46.1 ст.46 ПК України визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п.49.1. ст.49 ПК України).
Згідно п.54.1 ст.54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п.57.1 ст.57 ПК України).
Статтею 59 ПК України визначено підстави та порядок направлення та вручення податкової вимоги.
Податковою вимогою відповідно до п.п.14.1.153 п.14.1 ст.14 ПК України є письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Відповідно до вимог п.59.1. ст.59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Так, відповідно до п.58.3 ст.58 ПК України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання (п.59.3 ст.59 ПК України).
Пунктом 95.2. ст.95 ПК України встановлено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Отже, право на стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу виникає у контролюючого органу на наступний день після закінчення 60 днів з дня надіслання платникові податків податкової вимоги.
В разі невиконання податкової вимоги контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п.п.95.1, 95.3 ст.95 ПК України).
Особливості провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів, визначені статтею 183 3 Кодексу адміністративного судочинства України.
За приписами частини 1 цієї статті провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.
Відповідно до вимог частини 3 статті 183 3 КАС України подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі.
Згідно частини 8 статті 183 3 КАС України у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню.
Враховуючи викладене, а також приймаючи до уваги, що ПП «Сплайн» станом на дату розгляду подання узгоджену суму податкового боргу по орендній платі за землю в розмірі 7 255,14грн. не сплатило, а податкову вимогу від 15.05.2015 р. № 50-19 не оскаржило, суд дійшов висновку, що вимоги подання є доведеними та такими, що підлягають задоволенню, а постанова суду негайному виконанню.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.86, 122, 159 - 163, 183 3 , КАС України суд,
ПОСТАНОВИВ:
Подання Звенигородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області - задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства «Сплайн» (ідентифікаційний код - 31740376) з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на користь бюджету через Звенигородську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Черкаській області (ідентифікаційний код - 38265581) податковий борг по орендній платі за землю в розмірі 7 255 (сім тисяч двісті п'ятдесят п'ять ) грн. 14 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги яка подається до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя С.М. Гарань
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.06.2015 |
Оприлюднено | 26.06.2015 |
Номер документу | 45338507 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
С.М. Гарань
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні