Постанова
від 19.06.2015 по справі 821/1749/15-а
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2015 р.м. ХерсонСправа № 821/1749/15-а Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м.Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області до Приватного підприємства "Таврія" про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі,

встановив:

Державна податкова інспекція у м.Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області (далі - позивач, ДПІ у м.Херсоні) звернулась із адміністративним позовом до Приватного підприємства "Таврія" (далі - відповідач, ПП "Таврія"), у якому просить надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу в розмірі 91605,05 грн. за рахунок майна боржника, що перебуває у податковій заставі.

Свої вимоги мотивує тим, що за результатами здійснення фінансово-господарської діяльності ПП "Таврія" має податковий борг в загальній сумі 91605,05 грн., в тому числі по податку на прибуток приватних підприємств - 45637,57 грн., по орендній платі з юридичних осіб - 40697,16 грн., по податку на додану вартість - 5270,32 грн. У зв'язку з несплатою ПП "Таврія" податкового боргу в добровільному порядку, податковим керуючим складено акт опису майна від 30.10.2014 р. № 184/21-03-25-01-11. Незважаючи на вжиті ДПІ у м.Херсоні заходи, відповідачем заборгованість не погашена.

Від позивача надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач не забезпечив явку свого представника у судове засідання, про причини неявки суд не повідомив, заперечень на позов не надав. Між тим, 11.06.2015 р. на адресу ПП "Таврія" (АДРЕСА_1), яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, судом направлено ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі та про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду, однак відправлення повернулось до суду з відміткою "за зазначеною адресою фірма не знаходиться".

Згідно із ч.8 ст.35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином (ч.11 ст.35 КАС України).

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що ПП "Таврія" належним чином повідомлено про дату, час та місце розгляду справи.

Частиною 4 ст.128 КАС України передбачено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта (ч.6 ст.128 КАС України).

Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ПП "Таврія" зареєстровано як юридична особа виконавчим комітетом Херсонської міської ради 27.10.2000 р. та перебуває на обліку як платник податків у ДПІ у м.Херсоні ГУ ДФС у Херсонській області.

За результатами здійснення фінансово-господарської діяльності відповідач станом на 25.05.2015 р. має податковий борг в загальній сумі 91605,05 грн., в тому числі по податку на прибуток приватних підприємств - 45637,57 грн., по орендній платі з юридичних осіб - 40697,16 грн., по податку на додану вартість - 5270,32 грн.

Наявність даного податкового боргу ПП "Таврія" підтверджується розрахунком виникнення податкового боргу, витягами з карток особового рахунку по податку на прибуток приватних підприємств, орендної плати за землю та податку на додану вартість.

Положеннями пп.14.1.156 п.14.1 ст.14 ПК України визначено, що податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Приписами п.57.1 ст.57 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно п.57.3 ст.57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Положеннями п.59.1 ст.59 ПК України визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.

Відповідно до п.59.3 ст.59 ПК України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Згідно п.59.4 ст.59 ПК України податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

З матеріалів справи слідує, що позивачем сформовано та направлено ПП "Таврія" податкову вимогу від 22.05.2014 р. № 6032-25, яка була вручена 05.06.2014 року, про що свідчить наявне в матеріалах справи рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.

Крім того, податковим органом 22.05.2014 р. відповідно до ст.89 ПК України прийнято рішення № 394 про опис майна у податкову заставу.

Приписами п.59.5 ст.59 ПК України передбачено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Відповідно до п.п.88.1,88.2 ст.88 ПК України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу. Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.

Положеннями п.89.3 ст.89 ПК України визначено, що майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника контролюючого органу, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

У зв'язку з несплатою ПП "Таврія" податкового боргу у добровільному порядку, податковим керуючим складено акт опису майна від 30.10.2014 р. № 184/21-03-25-01-11, відповідно до якого описано: комплекс нежитлових будівель за адресою: Херсонська область, Чаплинський район, смт.Чаплинка, вул.Островського, буд.42, частка власності 48/100 (згідно інформаційної довідки з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно від 23.09.2014 р. № 27184390); залізобетонні майданчики № 1, № 2 за адресою: м.Херсон, вул.Домобудівна, буд.14 (згідно інформаційної довідки з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно від 23.09.2014 р. № 27184390).

Відповідно до п.95.1 ст.95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно п.95.2 ст.95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Приписами п.95.3 ст.95 ПК України визначено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

З аналізу даних правових норм слідує, що стягнення податкового боргу шляхом продажу майна платника податків може здійснюватися лише у разі недостатності у нього коштів.

Як вбачається з матеріалів справи, ДПІ у м.Херсоні звернулось до суду із поданням про стягнення заборгованості у загальній сумі 48537,07 грн., в тому числі по податку на додану вартість у сумі 5253,03 грн., по податку на прибуток у сумі 30984,57 грн. та по орендній платі з юридичних осіб у сумі 12299,47 грн., з рахунків у банках, що обслуговують платника податків, та за рахунок готівки (справа № 821/3050/14).

Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 06.08.2014 р. подання ДПІ у м.Херсоні задоволено: стягнуто з Приватного підприємства "Таврія" (код ЄДРПОУ 31135192) до державного бюджету податковий борг у загальній сумі 48537,07 грн., в тому числі по податку на додану вартість у сумі 5253,03 грн., по податку на прибуток приватних підприємств у сумі 30984,57 грн., по орендній платі з юридичних осіб у сумі 12299,47 грн., з рахунків у банках, що обслуговують платника податків, та за рахунок готівки. Постанова суду набрала законної сили 23.08.2014 р.

На виконання рішення суду контролюючим органом до ПУАТ "ФІДОБАНК", ПАТ "ВТБ БАНК", ХФ ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК", м.Херсон, направлено інкасові доручення №№ 733-737, які повернулись без виконання у зв'язку з відсутністю коштів на рахунках боржника.

ДПІ у м.Херсоні звернулось до суду із поданням про стягнення податкового боргу у сумі 14653 грн. з рахунків платника податків у банках та за рахунок готівкових коштів ПП "Таврія" (справа № 821/805/15-а).

Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 16.03.2015 р. подання ДПІ у м.Херсоні задоволено: стягнуто з Приватного підприємства "Таврія" (код ЄДРПОУ 31135192) податок на прибуток приватних підприємств у розмірі 14653 грн. з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків та готівкових коштів підприємства. Постанова суду набрала законної сили 31.03.2015 р.

На виконання рішення суду контролюючим органом до ХФ ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК", м.Херсон, ПАТ "УКРСОЦБАНК" направлено інкасові доручення №№ 251, 253, 254, які повернулись без виконання у зв'язку з відсутністю коштів на рахунках боржника.

Підсумовуючи викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог ДПІ у м.Херсоні щодо надання дозволу на погашення суми податкового боргу у розмірі 91605,05 грн. за рахунок майна ПП "Таврія", що перебуває у податковій заставі згідно акту опису майна від 30.10.2014 р. № 184/21-03-25-01-11.

Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 122, 158-163 КАС України, суд -

постановив :

Позов задовольнити.

Надати Державній податковій інспекції у м.Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області дозвіл на погашення суми податкового боргу у розмірі 91605 (дев'яносто одна тисяча шістсот п'ять) грн. 05 коп. за рахунок майна Приватного підприємства "Таврія", що перебуває у податковій заставі відповідно до акту опису майна від 30.10.2014 р. № 184/21-03-25-01-11.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Бездрабко О.І.

кат. 8.2.3

СудХерсонський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення19.06.2015
Оприлюднено26.06.2015
Номер документу45338521
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —821/1749/15-а

Постанова від 19.06.2015

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Бездрабко О.І.

Ухвала від 10.06.2015

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Бездрабко О.І.

Ухвала від 10.06.2015

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Бездрабко О.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні