ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 липня 2012 року о/об 15 год. 59 хв. Справа № 0870/6232/12
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Пекній Т.В., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби
до Приватного підприємства «Формула-Плюс»
про стягнення коштів з рахунків платника податків,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м.Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби (надалі - позивач або ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя) звернулася з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Формула-Плюс» (надалі - відповідач або ПП «Формула-Плюс») про стягнення з рахунків відповідача податкової заборгованості з податку на додану вартість у сумі 173 грн. 96 коп.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 27.06.2012 позовну заяву в частині стягнення штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням №00559311502/0 від 01.06.2009 - залишено без розгляду. Провадження у Запорізькому окружному адміністративному суді відкрито щодо стягнення з рахунків відповідача податкової заборгованості з податку на додану вартість у сумі 03 грн. 96 коп. за податковим повідомленням-рішенням №0820961600/0 від 24.02.2012.
Позивач в адміністративному позові зазначив, що податковий борг відповідача з податку на додану вартість у сумі 03 грн. 96 коп. виник внаслідок несплати ПП «Формула-Плюс» податкових зобов'язань нарахованих податковим органом.
Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи у порядку письмового провадження. Також, у даній заяві зазначено, що позовні вимоги позивач підтримує у повному обсязі, просить їх задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не прибув. Про день, час і місце розгляду справи відповідач повідомлявся належним чином.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно з ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.
Відповідач зареєстрований за адресою: 69081, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Волоколамська, буд.97-А. ПП «Формула-Плюс» має ідентифікаційний код 25485211.
Відповідно до Свідоцтва №12003859 від 08.09.1998 про реєстрацію платника податку на додану вартість ПП «Формула-Плюс» зареєстровано платником податку на додану вартість (індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість 254852108300).
Згідно акту №101/16-25485211 від 17.02.2009, складеного співробітниками ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя за результатами документальної невиїзної перевірки своєчасності сплати ПП «Формула-Плюс» податку на додану вартість до бюджету, встановлено, що в порушення п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України відповідачем несвоєчасно сплачено податкові зобов'язання за лютий 2008 року.
За вказане порушення податкового законодавства України ДПІ у Заводському районі м.Запоріжжя 24.02.2012 прийнято податкове повідомлення-рішення №0820961600, яким ПП «Формула-Плюс» визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 03 грн. 96 коп. Вказане податкове повідомлення-рішення вручено керівнику ПП «Формула-Плюс» ОСОБА_1
Відповідачем не надано до суду відомостей про оскарження податкового повідомлення-рішення №0820961600 від 24.02.2012. Отже, відповідно до приписів п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» вказане податкове зобов'язання є узгодженими і підлягає сплаті.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» установлено, що податки і збори (обов'язкові платежі), які справлялися до 1 січня 2011 року та не встановлені Податковим кодексом України як загальнодержавні і місцеві податки та збори, включаючи розстрочені і відстрочені суми грошових зобов'язань, суми податкового боргу з урахуванням штрафних санкцій та пені, що обліковувалися станом на 31 грудня 2010 року, і суми, донараховані за актами перевірок, за цими податками і зборами (обов'язковими платежами), сплачуються платниками податку за правилами, встановленими відповідними законодавчими актами України, або стягуються у порядку, встановленому Податковим кодексом України, та зараховуються до: загального фонду державного бюджету - в частині податків і зборів (обов'язкових платежів), які зараховувалися до державного бюджету; загального чи спеціального фонду місцевих бюджетів - у частині податків і зборів (обов'язкових платежів), які зараховувалися відповідно до загального чи спеціального фонду місцевих бюджетів. Отже, на час стягнення податкового боргу судом застосовується порядок, встановлений Податковим кодексом України.
Як зазначено у п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Як зазначено у пп.14.1.153 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податкова вимога - це письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Судом досліджені корінці податкових вимог №1/232 від 02.04.2008 та №2/302 від 14.05.2008.
Згідно з п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
У п.3.6 «Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України», затвердженої 18.07.2005 наказом Державна податкова адміністрація України №276, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.08.2005 за №843/11123 зазначено, що форми карток особових рахунків мають лицьовий та зворотний боки. На лицьовому боці картки відображаються умови справляння платежу та дані про платника податків. Зворотний бік картки відображає стан розрахунків платників з бюджетом (суми нарахованого та сплаченого платежу, пені, штрафних (фінансових) санкцій, плати за кредит щодо розстрочених (відстрочених) податкових зобов'язань, суми податкового боргу, надміру та/або помилково сплачені, та суми, заявлені до відшкодування, й інше).
Позивачем надано до суду облікову картку ПП «Формула-Плюс», згідно якої заборгованість з податку на додану вартість у сумі 03 грн. 96 коп. за податковим повідомленням-рішенням №0820961600/0 від 24.02.2012 відповідачем не сплачена. Даних про розстрочення (відстрочення) податкового зобов'язання, надміру та/або помилково сплачені кошти вказані документи - не містять.
Враховуючи вище викладене, судом з'ясовано, що ПП «Формула-Плюс» на час судового засідання має заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 03 грн. 96 коп., яка у добровільному порядку - не сплачена. У зв'язку з цим, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з відповідача.
Відповідно до приписів ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Стягнути з рахунків Приватного підприємства «Формула-Плюс» (69081, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Волоколамська, буд.97-А, ідентифікаційний код 25485211) у банках, що його обслуговують, на користь Державного бюджету Шевченківського району м.Запоріжжя кошти на погашення податкового боргу перерахувавши: 03 грн. 96 коп. по податку на додану вартість на р/р 31116029700009, код платежу 14010100, одержувач - Державний бюджет Шевченківського району м.Запоріжжя, ЄДРПОУ 34676911, МФО 813015, банк - ГУДКСУ у Запорізькій області.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.
Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.
Постанова виготовлена у повному обсязі 18.07.2012.
Суддя (підпис) О.О. Прасов
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2012 |
Оприлюднено | 26.06.2015 |
Номер документу | 45361168 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Прасов Олександр Олександрович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Прасов Олександр Олександрович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Прасов Олександр Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні