cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відмову у порушенні провадження
у справі про банкрутство
"23" червня 2015 р.Справа №916/2315/15
За заявою боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю „Будівельна Група „Ліберті" (65000, м. Одеса, вул. Леха Качинського, 12, код ЄДРПОУ 33140267) про визнання банкрутом за положеннями ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Суддя Бахарєв Б.О.
Представники сторін:
Від заявника : Данілов А. І. (паспорт).
Суть спору: про визнання банкрутом
Голова ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю „Будівельна Група „Ліберті" звернувся до суду із заявою про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю „Будівельна Група „Ліберті" банкрутом, оскільки під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі. Вказана заява подана з урахуванням вимог ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою господарського суду Одеської області від 12.06.2015р. прийнято до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю „Будівельна Група „Ліберті" та призначено до розгляду у підготовчому засіданні суду на 23.06.2015р.
Розглянувши заяву про порушення справи про банкрутство, суд встановив:
Відповідно до ч. 2 ст. 4 1 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом з врахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч.ч.1, 2, 4 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України. Цей Закон має пріоритет перед іншими законодавчими актами України у регулюванні відносин, пов'язаних з банкрутством суб'єктів підприємницької діяльності, за винятком випадків, передбачених цим Законом. Провадження у справах про банкрутство окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності регулюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.
Згідно ч.2 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.
Відповідно до ч.3 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
У ч.5 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зазначено, що боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі, якщо під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Порядок ліквідації юридичної особи регламентовано ст. ст. 105, 110, 111 ЦК України, ст.60 ГК України та ст. ст. 33-34 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців". До обов'язкових заходів добровільної ліквідації згідно зазначених положень віднесено:
- подання державному реєстратору документів для внесення до Єдиного державного реєстру запису про прийняття рішення щодо припинення юридичної особи власником (учасником) та опублікування даної інформації у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації із зазначенням відомостей про призначену ліквідаційну комісію та строк пред'явлення вимог кредиторів, який не може становити менше 2-х місяців і більше 6-ти місяців з дня опублікування повідомлення;
- персональне повідомлення явних (відомих) кредиторів у письмовій формі про ліквідацію боржника;
- розгляд окремо кожної вимоги кредитора, що надійшла до ліквідаційної комісії, прийняття відповідного рішення та направлення його кредитору у строк не пізніше 30 днів з дня отримання вимоги;
- проведення заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості та надання інформації про участь в інших юридичних особах;
- закриття рахунків боржника;
- проведення інвентаризації майна боржника;
- закриття відокремлених підрозділів, звільнення працівників боржника;
- повернення відповідним органам ліцензій, документів дозвільного характеру, печаток, штампів та ін.;
- забезпечення надання документів органам ДПІ, ПФУ та Фондам соціального страхування для проведення перевірок;
- складення проміжного ліквідаційного балансу після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами, який повинен містити відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду;
- затвердження проміжного ліквідаційного балансу учасником юридичної особи.
Зазначені вище норми законодавства вимагають від заявника подати докази здійснення вказаних заходів на момент звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство.
Відповідно до ч.1 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом. Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.
Згідно ч.2 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи.
Згідно п.2 ч.3 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі звернення до господарського суду боржника із заявою про порушення справи про банкрутство у підготовчому засіданні з'ясовуються ознаки неплатоспроможності боржника або її загрози .
Згідно ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.
У рекомендаціях Вищого господарського суду України закріплених у інформаційному листі №01-06/606/2013 від 28.03.2013р. із змінами, внесеними згідно з листом Вищого господарського суду №01-06/1149/2013 від 07.08.2013р. зазначено, що порушення провадження у справі про банкрутство боржника, що ліквідується власником, здійснюється у підготовчому засіданні суду за результатами перевірки судом дотримання заявником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до цивільного та господарського законодавства (абз. 2 п.36.7).
Згідно ч.2 ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" підготовче засідання суду проводиться не пізніше чотирнадцятого дня з дня винесення ухвали про прийняття заяви про порушення справи про банкрутство, а за наявності поважних причин (здійснення сплати грошових зобов'язань кредиторам тощо) - не пізніше тридцятого дня.
На момент звернення із заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Будівельна Група „Ліберті" за положеннями ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заявником не було додано до вказаної заяви усіх доказів проведення досудової ліквідації юридичної особи відповідно до цивільного та господарського законодавства, а саме: не забезпечувалось надання документів органам ДПІ, ПФУ та Фондам соціального страхування для проведення перевірок, не складено проміжного ліквідаційного балансу після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами, який повинен містити відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду, не затверджено проміжного ліквідаційного балансу учасником юридичної особи.
Крім того заявником не надано доказів неплатоспроможності боржника, а саме довідок з установ та організацій які стісняють реєстрацію прав власності, відомості щодо розрахункових рахунків боржника.
Згідно ч.6 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про: порушення провадження у справі про банкрутство; відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.
Таким чином, суд вважає, що заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство у зв'язку з неподанням доказів здійснення головою ліквідаційної комісії заходів досудової добровільної ліквідації, передбаченої законодавством, що є обов'язковою підставою для порушення провадження у справі про банкрутство боржника, що ліквідується власником за положеннями ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до п.1 ч.7 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суд відмовляє в порушенні провадження у справі про банкрутство, якщо заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство.
Враховуючи строки проведення підготовчого засідання закріплені у ч.2 ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", відсутність поважних причин для відкладення підготовчого засідання суду, суд відмовляє в порушенні провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Будівельна Група „Ліберті" (65000, м. Одеса, вул. Леха Качинського, 12, код ЄДРПОУ 33140267) підставі п.1 ч.7 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч.8 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" відмова у відкритті провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за наявності підстав, встановлених цим Законом.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.7 Закону України „Про судовий збір" судовий збір, сплачений заявником, згідно квитанції №ПН4414 від 02.06.2015р. в сумі 6090, 00 грн., підлягає поверненню Товариства з обмеженою відповідальністю „Будівельна Група „Ліберті".
Керуючись п.1 ч.7 ст.16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Відмовити боржнику Товариству з обмеженою відповідальністю „Будівельна Група „Ліберті" (65000, м. Одеса, вул. Леха Качинського, 12, код ЄДРПОУ 33140267) у порушенні провадження у справі про банкрутство за положеннями ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
2. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю „Будівельна Група „Ліберті" (65000, м. Одеса, вул. Леха Качинського, 12, код ЄДРПОУ 33140267) судовий збір, сплачений згідно квитанції №ПН4414 від 02.06.2015р. в сумі 6090, 00 грн. згідно п.3 ч.1 ст. 7 Закону України „Про судовий збір", у зв'язку з відмовою у порушенні провадження у справі про банкрутство.
Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення згідно з ч.4 ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвала може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Копію ухвали надіслати: Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції, Другому Приморському ВДВС Одеського МУЮ.
Оригінал ухвали суду від 11.10.2013р. та оригінал квитанції №ПН73934К від 17.09.2013р. надіслати Товариства з обмеженою відповідальністю „Будівельна Група „Ліберті" (65000, м. Одеса, вул. Леха Качинського, 12, код ЄДРПОУ 33140267).
Суддя Б.О. Бахарєв
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2015 |
Оприлюднено | 30.06.2015 |
Номер документу | 45457934 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Бахарєв Б.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні