ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

УХВАЛА

Дата документу 25.06.2015

Справа № 334/3933/15-к

Провадження № 1-кс/334/915/15

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2015 року Ленінський районний суд м. Запоріжжя, у складі:

слідчого судді - Махіборода Н.О.

при секретарі - Кузьменко О.О.

за участю прокурора прокуратури ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі Ленінського районного суду м. Запоріжжя клопотання старшого слідчого СВ ЗМУ ГУ МВС України в Запорізькій області Пекного Д.М., узгоджене прокурором прокуратури м. Запоріжжя ОСОБА_1 у кримінальному провадженні № 42015080010000007 від 06 лютого 2015 року про тимчасовий доступ до речей і документів, -

ВСТАНОВИВ:

Досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ В«Ремондіс ЗапоріжжяВ» зареєстровано 30.05.2008 року Виконавчим комітетом Запорізької міської Ради. Розмір статутного капіталу підприємства становить 55441068 грн. Також, встановлено, що одним із засновників указаного підприємства є Запорізьке комунальне автотранспортне підприємство В«КомунсантрансекологіяВ» . Розмір частки комунального підприємства у статутному капіталі ТОВ В«Ремондіс ЗапоріжжяВ» становить 24394070 грн., тобто 44%.

ДПІ У Шевченківському районі ГУ ДФС в Запорізькій області проведено перевірку ТОВ В«Ремондіс ЗапоріжжяВ» , за результатами якої складено акт № 99/22-10/35924440 від 21.07.2014. У ході зазначеної перевірки посадовими особами ДПІ встановлено, факт здійснення ТОВ В«Ремондіс ЗапоріжжяВ» безтоварних операцій із підприємствами- контрагентами, які мають ознаки фіктивності.

Зокрема, встановлено, що ТОВ В«Ремондіс ЗапоріжжяВ» протягом 2012-2013 років перераховано на адресу ПАТ "ОСОБА_2 Ін ", ТОВ "Профілайт" 74 тис. грн., однак документи щодо придбання в указаних підприємств товарів, робіт, послуг на ТОВ В«Ремондіс ЗапоріжжяВ» відсутні.

Також, перевіркою встановлено фінансово-господарські взаємовідносини ТОВ "Ремондіс Запоріжжя" з ТОВ «Раквере» (ПП «ВАЛГА») та ТОВ «Агро-Легія». За результатами проведених ДПІ у м. Полтаві ГУ Міндоходів у Полтавській області перевірок ТОВ «Раквере» та ТОВ «Агро-Легія» встановлено, що за податковою адресою указані підприємства не знаходяться, особи, що відповідають за ведення фінансово-господарської діяльності відсутні, фактичне місцезнаходження підприємств за період з моменту реєстрації та в ході проведення перевірки встановити немає можливості, відсутні складські приміщення, виробничі потужності для здійснення операцій в об'ємах, що декларуються, вбачається проведення транзитних фінансових потоків, спрямованих на здійснення операцій для надання податкової вигоди переважно з контрагентами, які не виконують свої податкові зобов'язання, зокрема у випадках, коли операції здійснюються через посередників з метою штучного формування податкового кредиту та не мають реального товарного характеру.

З урахуванням указаного за наслідками перевірки ДПІ У Шевченківському районі ГУ ДФС в Запорізькій області підприємству ТОВ В«Ремондіс ЗапоріжжяВ» скасовано податковий кредит, який сформовано від указаних підприємств. Акт указаної перевірки посадовими особами ТОВ В«Ремондіс ЗапоріжжяВ» підписано без заперечень та добровільно сплачено відповідні фінансові санкції, що свідчить про визнання зазначених порушень, а саме проведення безтоварних операцій із зазначеними контрагентами.

Таким чином, посадові особи ТОВ В«Ремондіс ЗапоріжжяВ» , у якому частка комунальної власності становить 44% без мети придбання товарів, робіт, послуг, перераховано на адресу підприємств з ознаками фіктивності кошти у розмірі 985 тис. грн., чим здійснили розтрату коштів підприємства. Зазначеними діями посадовими особами ТОВ В«Ремондіс ЗапоріжжяВ» зменшено розмір частки прибутку, яка відповідно до ст. 17 статуту має сплачуватися ЗКАТП В«КомунсантрансекологіяВ» у розмірі 44% від прибутку підприємства. У ході розслідування отримано інформацію, що ТОВ В«Ремондіс ЗапоріжжяВ» , у порушення вимог статуту протягом двох років не виплачує дивіденди ЗКАТП В«КомунтрансекологіяВ» . Відповідно до п.2 ст. 17 Статуту ТОВ В«Ремондіс ЗапоріжжяВ» , виплата прибутків сторонам здійснюється, якщо інакше не передбачено учасниками шляхом прийняття відповідного рішення. Допитаний 10.03.2015 у якості свідка директор ЗКАТП В«КомунтраснекологіяВ» ОСОБА_3 пояснив, що ним неодноразова направлялись запити до ТОВ В«Ремондіс ЗапоріжжяВ» щодо отримання інформації про ведення фінансово-господарської діяльності та отримання дивідендів, на що останнім отримано відмови. Однак відповідно до зазначеного акту податкової перевірки № 99/22-10/35924440 від 21.07.2014 ТОВ В«Ремондіс ЗапоріжжяВ» у 2013 році отримано доходів у розмірі 34952612 грн.

Крім цього, окремо у ході розслідування отримано інформацію, за результатами виконання робіт з будівництва каркасу сортувальної лінії на полігоні, відповідно до договору № 14 від 02.12.2008 року, який укладено між ТОВ В«Ремондіс ЗапоріжжяВ» та ПМП В«ШекіВ» , завищено об'єми виконаних робіт на загальну суму 5 167 532 грн.

Документи, за договором № 14 від 02.12.2008 р., укладеного між ТОВ «Ремондіс-Запоріжжя» та ПМП «Шекі», знаходяться у ПМП «Шекі» ЄДРПОУ 13625121 за адресою м. Запоріжжя, вул.Уральська, 39.

Забезпечення тимчасового доступу та вилучення вказаних документів, необхідне для проведення судових експертиз та використання у подальшому в якості доказів відомостей, що містяться у вказаних документах.

Крім того, розгляд клопотання, щодо тимчасового доступу до вищезазначених документів, має першочергове значення і зволікання у його розгляді, пов'язане із викликом представників ПМП «Шекі» ЄДРПОУ 13625121, може створити реальну загрозу зміни або знищенню слідів кримінального правопорушення, а також унеможливлює добування інших доказів.

Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи, за договором № 14 від 02.12.2008 р., укладеного між ТОВ «Ремондіс-Запоріжжя» та ПМП «Шекі», мають суттєве значення для встановлення важливих обставин на стадії досудового розслідування, виникла необхідність у наданні тимчасового доступу до вказаних документів, та вилучення їх у ПМП «Шекі» ЄДРПОУ 13625121 за адресою м. Запоріжжя, вул.Уральська, 39.

Клопотання слідчого, узгодженого із прокурором прокуратури м. Запоріжжя ОСОБА_1 оформлене відповідно до вимог ст. 160 Кримінального процесуального кодексу України.

Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання слідчого щодо підстав задоволення клопотання та проведення його без виклику особи, у володінні якої знаходяться виконавчі провадження.

Враховуючи доведеність слідчим наявності достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза знищення слідів кримінального правопорушення, дане клопотання розглядається у порядку ч. 2 ст. 163 КПК України, згідно якого, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.

Згідно п.10 ч.1 ст.309 КПК України, ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів підлягає оскарженню, якою дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична-особа підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність. Слідчим та прокурором було доведено, що надання доступу та вилучення вищевказаних документів, не призведуть до позбавлення можливості у ПМП «Шекі» здійснювати свою діяльність.

Вислухавши доводи та пояснення слідчого, думку прокурора, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про необхідність задовольнити клопотання слідчого та надати дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення у ПМП «Шекі»

На підставі викладеного, керуючись ст. 159-166, 309 КПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області майора міліції ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 42015080010000007- задовольнити.

Надати старшому слідчому СВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області Пекному Д.М. або за його дорученням оперативним працівникам тимчасовий доступ і дозвіл на вилучення у ПМП «Шекі» ЄДРПОУ 13625121 за адресою м. Запоріжжя, вул.Уральська, 39:

- договір № 14 від 02.12.2008 р., щодо виконання робіт з будівництва каркасу сортувальної лінії на полігоні, з додатками до нього, проектно-кошторисною документацією, дефектними актами, актами прийому-передачі виконаних робіт, формами КБ-2в та КБ-3, накладними, податковими накладними, товарно-транспортними накладними, подорожніми листами, актами прийому-передачі товару, довіреностями на отримання товарно-матеріальних цінностей, реєстрами отриманих та виданих податкових накладних за вказаний період, розрахунковими документами, банківськими виписками, чеками, платіжними дорученнями, сертифікатами якості та відповідності, технічними паспортами або технічними умовами на товар, іншими первинними бухгалтерськими документами, експертними оцінками (висновками), службовими записками про необхідність укладення договору та службовим листуванням, наявністю дебіторської та кредиторської заборгованості за період 02.12.2008 р. по теперішній час;

- вільні зразки підпису колишнього директора ПМП "Шекі" ОСОБА_5 у кількості не менше 15 документів.

Зобов'язати керівництво ПМП «Шекі»надати тимчасовий доступ до вказаних документів з метою їх вилучення.

Відповідно до ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє один місяць з дня її постановлення - до 21.06.2015 року.

Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Ленінського

районного суду м. Запоріжжя :

Дата ухвалення рішення 25.06.2015
Зареєстровано 26.06.2015
Оприлюднено 20.07.2015

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону