Ухвала
від 23.06.2015 по справі 914/1701/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

23.06.2015 р. Справа № 914/1701/15

Господарський суд Львівської області розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали справи:

за позовом:Прокурора Золочівського району Львівської області в інтересах держави в особі Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській області (м. Львів) до:Товариства з обмеженою відповідальністю «Золочівський елеватор» (м. Золочів) про:зобов'язання укласти договір про безоплатне зберігання захисних споруд

Суддя: Цікало А. І.

При секретарі: Герасименко В.С.

Представники:

Прокурор:Куцик В. Б. (посвідчення від 24.10.2012 р. № 011165) Позивача:не з'явився Відповідача:не з'явився

26.05.2015 р. на розгляд господарського суду Львівської області за вх. № 1756 поступила позовна заява від прокурора Золочівського району Львівської області в інтересах держави в особі Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Золочівський елеватор» про зобов'язання укласти договір про безоплатне зберігання захисних споруд.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач звернувся до відповідача з листом про необхідність у найкоротший термін привести до належного стану захисну споруду цивільного захисту та з необхідністю укласти договір зберігання захисної споруди цивільного захисту - сховища № 51027.

В судове засідання прокурор з'явився, усно пояснив, що договір про зберігання, зобов'язання до укладення якого є предметом даного спору, укладено між позивачем та відповідачем 15.06.2015 р., тому просив суд припинити провадження у справі у зв'язку з відсутністю предмету спору.

Позивач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоча і був належно, відповідно до ст. 64 ГПК України, повідомлений про місце, дату та час судового засідання, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (долучено до матеріалів справи), причин неявки представника в судове засідання не повідомив.

23.06.2015 р. до суду за вх. № 25549/15 від представника позивача поступило клопотання про припинення провадження у справі у зв'язку з укладенням договору зберігання, зобов'язання до укладення якого є предметом даного спору. До зазначеного клопотання долучено копію договору зберігання від 15.06.2015 р. № 15/7, копію акту приймання-передачі за договором про безоплатне зберігання захисної споруди цивільного захисту (цивільної оборони) від 15.06.2015 р. та копію довіреності на представника позивача.

Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоча і був належно, відповідно до ст. 64 ГПК України, повідомлений про місце, дату та час судового засідання, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (долучено до матеріалів справи), причин неявки представника в судове засідання не повідомив.

Відповідно до п. 1 1 ч. 1 ст. 80 ГПК України, господарський суд припиняє провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

Приписами п. 4.1. постанови пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26 грудня 2011 року «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» (далі - Постанова) роз'яснено, що перелік підстав припинення провадження у справі (стаття 80 ГПК) є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.

Припинення провадження у справі - це форма закінчення розгляду господарської справи без прийняття судового рішення у зв'язку з виявленням після порушення провадження у справі обставин, з якими закон пов'язує неможливість судового розгляду справи (п. 4.2. Постанови).

Відповідно до п. 4.4. Постанови, господарський суд припиняє провадження у справі у зв'язку з відсутністю предмета спору (пункт 1 1 частини першої статті 80 ГПК), зокрема, у випадку припинення існування предмета спору (наприклад, сплата суми боргу, знищення спірного майна, скасування оспорюваного акта державного чи іншого органу тощо), якщо між сторонами у зв'язку з цим не залишилося неврегульованих питань.

Як вбачається з матеріалів справи, після порушення провадження у даній справі, відповідач уклав з позивачем договір зберігання № 15/7 від 15.06.2015 р., зобов'язання до укладення якого є предметом даного спору. Предмет зазначеного договору полягає в тому, що орган управління (позивач) передає, а зберігач (відповідач) приймає на себе зобов'язання щодо зберігання майна - захисної споруди цивільної оборони - сховище № 51027, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Вокзальна, 31.

Оскільки між позивачем та відповідачем укладено договір зберігання, зобов'язання до укладення якого є предметом даного спору, суд припиняє провадження у справі у зв'язку з відсутністю предмету спору.

Згідно з ч. 3 ст. 80 ГПК України, про припинення провадження у справі виноситься ухвала, в якій мають бути вирішені, зокрема, питання про розподіл між сторонами господарських витрат.

Відповідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», установлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня - 2018 грн.

Відповідно до підпункту 2) пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.

За своєю суттю вимога про зобов'язання укласти договір про безоплатне зберігання захисних споруд є вимогою немайнового характеру

Отже, за подання даної позовної заяви, підлягає до сплати судовий збір у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, тобто у сумі 1218 грн. 00 коп.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 ГПК України, якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, господарський суд має право покласти на неї судовий збір незалежно від результатів вирішення спору.

Згідно з ч. 3 ст. 49 ГПК України, судовий збір, від сплати якого позивач у встановленому порядку звільнений, стягується з відповідача в доход бюджету пропорційно розміру задоволених вимог, якщо відповідач не звільнений від сплати судового збору.

У зв'язку з тим, що спір виник внаслідок неправомірних дій відповідача, договір зберігання, зобов'язання до укладення якого є предметом даного спору, був укладений після звернення з позовом до суду та порушення провадження у даній справі, суд дійшов висновку, що судовий збір слід покласти на відповідача.

Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 22, 49, 80, 86 ГПК України, суд -

У Х В А Л И В:

1. Провадження у справі № 914/1701/15 за позовом прокурора Золочівського району Львівської області в інтересах держави в особі Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Золочівський елеватор» про зобов'язання укласти договір про безоплатне зберігання захисних споруд - припинити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Золочівський елеватор» (вул. Вокзальна, буд. 31, м. Золочів, Львівська область, 80700; ідентифікаційний код 00954857) в доход Державного бюджету України (отримувач коштів: УДК у Личаківському районі м. Львова; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38007620; банк отримувача: ГУ ДКСУ у Львівській області; код банку отримувача (МФО): 825014; рахунок отримувача: 31215206783006; код класифікації доходів бюджету: 22030001; код ЄДРПОУ суду: 03499974) 1218 грн. 00 коп. судового збору.

3. Наказ видати в порядку ст. 116 ГПК України.

Суддя Цікало А.І.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення23.06.2015
Оприлюднено01.07.2015
Номер документу45531185
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/1701/15

Ухвала від 23.06.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Цікало А.І.

Ухвала від 27.05.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Цікало А.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні