cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
"26" березня 2013 р.Справа № 10/Б-5022/1413/2012 УХВАЛА
Господарський суд Тернопільської області
У складі судді Півторака М.Є.
За участю секретаря судового засідання Качунь І.Є.
Розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання ліквідатора Швириди В.С. про зняття обтяження з рухомого та нерухомого майна банкрута у справі:
За заявою боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "Слобода-Транс-Строй" м. Тернопіль вул. Вояків Дивізії "Галичина", 13, ідентифікаційний код 34699640 (поштова адреса: 46002, м. Тернопіль, а/с 652)
За участю представників сторін:
Боржника: Швириди В.С. - ліквідатора, постанова господарського суду від 25.12.2012р.
Суть справи:
Постановою господарського суду від 25.12.2012 року боржника: Товариство з обмеженою відповідальністю "Слобода-Транс-Строй", м. Тернопіль, ідентифікаційний номер 34699640 - визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру відносно ТОВ "Слобода-Транс-Строй"; призначено ліквідатором: Швириду В.С, жителя с. Дітківці Зборівського району Тернопільської області
Ліквідатор банкрута Швирида В.С. звернувся до суду з клопотанням №05/03-13 від 06.03.2013р. та просить:
- скасувати арешти на об'єкти рухомого та нерухомого майна;
- зобов'язати Відділ примусового виконання рішень, управління ДВС Головного управління юстиції у Тернопільській області, винести постанову про закінчення виконавчого провадження та зняття арешту, накладеного на майно боржника;
- зобов'язати відділ примусового виконання рішень управління ДВС Головного управління юстиції у Тернопільській області внести відповідні зміни у Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень;
- зобов'язати відділ примусового виконання рішень управління ДВС Головного управління юстиції у Тернопільській області внести відповідні зміни про зняття арештів до Державного реєстру обтяжень рухомого майна.
Ухвалою господарського суду від 11 березня 2013 року призначено судове засідання о 14 год. 30 хв. 26 березня 2012 року.
В судовому засіданні 26 березня 2013 року ліквідатор підтримав клопотання про скасування обтяження нерухомого майна боржника.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення ліквідатора та представника кредитора суд встановив наступне:
Пунктом 1 статті 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
В силу приписів ст. 23 п.1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з часу прийняття господарським судом постанови про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "Слобода-Транс-Строй", а саме з 25 грудня 2012 року скасовується арешт, накладений на майно боржника.
Як вбачається із Витягу Державного реєстру обтяжень рухомого майна № 40191020 , виданого 21.03.2013 року Тернопільською філією державного підприємства "Інформаційний Центр" Міністерства юстиції України, згідно поданого запиту ліквідатора Швирида В.С.
Тип обтяження: усі типи;
Боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Слобода-Транс-Строй", 34699640
За вказаними параметрами в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна знайдено:
Запис 1:
Вид обтяження: публічне обтяження;
Тип обтяження: арешт рухомого майна;
Зареєстровано: 22.11.2011; 16:59:02 за № 11873322
Реєстратором: Тернопільська філія державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України.
Підстава обтяження: постанова про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження ,29806835,16.11.2011, Відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області;
Об'єкт обтяження: все рухоме майно.
Обтяжувач: Підрозділ примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Тернопільській області, код 34905804, вул. Грушевського, 8;
Боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Слобода-Транс-Строй", код 34699640, 46000, Тернопільська область, м. Тернопіль вул. Вояків дивізії "Галичина", буд 13.
Термін дії: 22.11.2016 року.
Додаткові дані:
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Слобода-Транс-Строй" вул. Вояків дивізії "Галичина", буд 13 м. Тернопіль (ід. код 34699640) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Український промисловий банк", бульвар Л. Українки, 26 м. Київ,133 (ідентифікаційний код 19357325) - 6643591,45 коп. заборгованості по несплачених відсотках; 792534,36 грн. - пені за порушення строків сплати відсотків за користування кредитом; - 25736 в повернення сплачених судових витрат.
Згідно ч. 2 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше.
Згідно з ч.6 ст. 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", при реалізації своїх прав та обов'язків арбітражний керуючий зобов'язаний діяти сумлінно та розумно з урахуванням інтересів боржника та його кредиторів.
Крім того, ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження:
приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження;
виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута;
здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством;
аналізує фінансове становище банкрута;
виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута;
очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу;
пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту;
вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб;
передає у встановленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;
реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом;
здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Отже, з моменту відкриття щодо боржника ліквідаційної процедури всі без винятку обтяження його активів підлягають скасуванню.
Це пов'язано з тим, що у процедурі ліквідації задоволення вимог кредиторів відбувається за рахунок коштів, отриманих від здійсненої у встановленому порядку реалізації майна банкрута. Тому майно банкрута повинно бути вільним від будь-яких обтяжень.
При цьому зняття заборон та арештів із майна боржника в порядку ст. 23 Закону є безумовним, стосується будь-яких органів і посадових осіб та не потребує сплати ніяких коштів.
Усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, які в разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку. (ч. 1 ст. 26 Закону).
Викладені, документально підтверджені, ліквідатором, арбітражним керуючим Швириди В.С. обставини свідчать про наявність обмеження щодо розпорядження майном банкрута. Відповідно, такі обмеження, виходячи з положень пункту 6 частини 1 статті 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", підлягають скасуванню, тому господарський суд приходить до висновку про обґрунтованість клопотання ліквідатора.
Статтею 115 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
В силу ст. 60 Закону України "Про державну виконавчу службу" однією з підстав для зняття державним виконавцем арешту з майна боржника є прийняття судом рішення про знаття арешту з майна боржника. Постанова про зняття арешту з майна боржника виноситься державним виконавцем не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини. Копія постанови про зняття арешту з майна надсилається боржнику та органу (установі), якому була надіслана для виконання постанова про накладення арешту на майно боржника
У відповідності до п. 24 Порядку ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.04 № 830 однією з підстав для внесення до цього Реєстру відомостей про припинення обтяження реєструються на підставі заяви обтяжувача чи уповноваженої ним особи.
Порядок використання даних Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек та Державного реєстру обтяжень рухомого майна, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 14.12.2012 №1844/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2012р. за №2102/22414 передбачено, що відомості Реєстрів використовуються державним реєстратором для встановлення наявності (відсутності) записів про обтяження речових прав на нерухому майно, у тому числі обтяжень податковою заставою, під час проведення державної реєстрації прав з метою їх перенесення до Державного реєстру прав та під час розгляду заяв про взяття на облік безхазяйного майна, заяв/запитів на отримання інформації з Державного реєстру.
З огляду на викладене, зважаючи на наведені приписи законодавства та беручи до уваги, що накладення арешту на усе рухоме та нерухоме майно банкрута унеможливлює завершення ліквідаційної процедури у передбачений законом та визначений судом строк, господарський суд дійшов висновку, що клопотання ліквідатора Швириди В.С. про звільнення майна ТОВ "Слобода-Транс-Строй", м. Тернопіль, з-під арешту відповідає вимогам закону, відтак, підлягає до задоволення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 1, 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1.Клопотання ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Слобода-Транс-Строй", м. Тернопіль, вул. Вояків Дивізії "Галичина", 13 - Швириди В.С. від .03.2013р. про зняття арешту з майна банкрута - задовольнити.
2.Скасувати арешт рухомого майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Слобода-Транс-Строй" , код 34699640, 46000, м. Тернопіль, вул. Вояків дивізії "Галичина", буд. 13, що внесені:
в Державний реєстр обтяжень рухомого майна, а саме:
- Запис 1 від 01.12.2011р. за №34016528.
3.Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Український промисловий банк", бульвар Л. Українки, 26 м. Київ 133 (ідентифікаційний код 19357325) вчинити дії по виключенню запису про арешт рухомого майна боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "Слобода-Транс-Строй", код 34699640, 46000, м. Тернопіль вул. Вояків дивізії "Галичина", буд. 13 і заборону на його відчуження, що зареєстровані в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна за № 40191020 від 22.11.2011р.
4.Зобов'язати Підрозділ примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Тернопільській області, код 34905804, 46022, м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8 вчинити дії по виключенню запису № 1 про арешт рухомого майна боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "Слобода-Транс-Строй", м. Тернопіль, вул. Вояків Дивізії "Галичина", 13 і заборону на його відчуження, що зареєстровані в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна за № 40191020 від 22.11.2011р.
5. Дана ухвала є виконавчим документом та підлягає виконанню на підставі пункту 2 частини другої статті 3 Закону України "Про виконавче провадження".
6. Ухвала вступає в законну силу з моменту її підписання 26 березня 2013 року.
7.Ухвалу надіслати боржнику, кредитору, ліквідатору банкрута Швириді В.С., с. Дітківці Зборівського району Тернопільської області; Товариству з обмеженою відповідальністю "Український промисловий банк", бульвар Л. Українки, 26 м. Київ 133 та Підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Тернопільській області м. Тернопіль вул. Грушевського, 8.
Суддя М.Є. Півторак
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2013 |
Оприлюднено | 01.07.2015 |
Номер документу | 45532720 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Півторак М.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні