Справа № 526/1024/15-к
Провадження № 1-кп/526/88/2015
В И Р О К
іменем України
18 червня 2015 року Гадяцький районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
потерпілих ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Гадяч кримінальне провадження № 12014170130000664 за обвинуваченням:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та жительки АДРЕСА_1 , українки, громадянки України, освіта вища, неодруженої, непрацюючої, раніше не судимої,
у скоєнні кримінальних правопорушень, передбаченихч. 1 ст. 358, ч. 3 ст. 358 КК України,-
встановив:
ОСОБА_6 згідно наказу директора ТОВ «Нові мости» ОСОБА_7 №36-«К» від 01.08.2011 року призначено на посаду юрисконсульта даного підприємства на неповний робочий день та згідно наказу директора ТОВ «Вікторія Агро» ОСОБА_7 № 48 від 01.08.2011 року її також призначено на посаду юрисконсульта даного підприємства за сумісництвом. Згідно посадової інструкції юрист здійснює юридичний супровід господарської діяльності підприємства; готує договора оренди землі; проводить роботу із спадкоємцями по питаннях заключення договорів оренди землі та вирішує питання по успадкуванню; готує документи для угод.
Працюючи на посаді юрисконсульта ТОВ «Нові мости» та ТОВ «Вікторія Агро» ОСОБА_6 протягом 2011 - 2013 років отримала від громадян-правонаступників письмові доручення на представництво в органах нотаріату та в усіх інших державних, громадських установах та організаціях з питань переоформлення спадкових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного виробництва (земельні паї), які знаходяться на території Розбишівської та Лисівської сільських рад, після чого не виконала зобов`язань з оформлення права власності на земельні частки (паї) та діючи в інтересах підприємств, в яких працювала, з метою укладення в подальшому із спадкоємцями договорів оренди, вчинила підробку офіційних документів під час оформлення спадкових прав громадян-правонаступників при наступних обставинах.
Так, юрисконсульт ТОВ «Вікторія Агро» (ЄДРПОУ 32387287), яке знаходиться за адресою: с. Розбишівка Гадяцького району, ОСОБА_6 восени 2011 року отримала письмове доручення від правонаступниці ОСОБА_5 на представництво в органах нотаріату та в усіх інших державних і громадських установах та організаціях з питань переоформлення спадкових прав на земельну ділянку сільськогосподарського призначення для ведення товарного виробництва (земельний пай), яка знаходиться на території Розбишівської сільської ради за межами населеного пункту, після чого ОСОБА_6 не виконала зобов`язань з оформлення права власності на земельну частку (пай).
Після цього, ОСОБА_6 , діючи умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, з метою виникнення у товариства права користування даною земельною ділянкою, склала та виписала дійсний за формою, але неправдивий за змістом офіційний документ - Договір оренди землі від 22.05.2013 року (форма затверджена Постановою КМУ №220 від 03.03.2004 «Про затвердження типового договору оренди землі»), до якого внесла завідомо неправдиві відомості про те, що орендодавець ОСОБА_5 надає, а орендар ТОВ «Вікторія Агро» в особі директора ОСОБА_8 приймає в строкове платне користування земельну ділянку площею 2,7769 га терміном до 31.12.2017 року та яка належить орендодавцю на праві приватної власності на підставі Свідоцтва про реєстрацію права власності на нерухоме майно, хоча достовірно знала, що ОСОБА_5 Свідоцтво про реєстрацію права власності на нерухоме майно Гадяцькою реєстраційною службою Гадяцького районного управління юстиції не видавалося.
В подальшому, діючи на виконання свого злочинного наміру, ОСОБА_6 надала вказаний договір на підпис ОСОБА_5 та директору ТОВ «Вікторія-Агро» ОСОБА_8 , чим довела свій умисел, спрямований на складання та видачу завідомо неправдивого документу, до кінця.
Крім цього, юрисконсульт ТОВ «Нові мости» (ЄДРПОУ 30280728), яке знаходиться за адресою: с. Лисівка Гадяцького району, ОСОБА_6 , діючи повторно, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, не виконавши зобов`язань з оформлення права власності на земельну ділянку площею 3,07 га сільськогосподарського призначення для ведення товарного виробництва (земельні паї), яка знаходиться на території Лисівської сільської ради за межами населеного пункту та належить спадкоємцю ОСОБА_9 , здійснила повне виготовлення фальшивого документа, схожого на справжній офіційний документ - Свідоцтво про право на спадщину за законом на бланку ВРС №252705, який виданий від імені приватного нотаріуса Гадяцького районного нотаріального округу ОСОБА_10 , посвідчений нею 23.05.2014 року, до якого внесла завідомо неправдиві відомості про те, що ОСОБА_9 успадкувала майно своєї сестри ОСОБА_11 , а саме: земельну ділянку площею 3,07 га, яка знаходиться на території Лисівської сільської ради.
При цьому, бланк ВРС №252705 використаний ОСОБА_10 26.05.2012 року для видачі Свідоцтва на право на спадщину іншій особі.
Після цього, 12.10.2014 року ОСОБА_6 передала вказаний підроблений документ - Свідоцтво про право на спадщину за законом на бланку ВРС №252705, ОСОБА_12 , невістці ОСОБА_9 , чим довела свій умисел, спрямований на складання, видачу та збут завідомо неправдивого документу, до кінця.
Крім цього, юрисконсульт ТОВ «Вікторія Агро» ОСОБА_6 , діючи повторно, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, не виконавши зобов`язань з оформлення права власності на земельну ділянку площею 3,17 га сільськогосподарського призначення для ведення товарного виробництва (земельні паї), яка знаходиться на території Розбишівської сільської ради за межами населеного пункту та належить спадкоємцю ОСОБА_4 , здійснила повне виготовлення фальшивого документа, схожого на справжній офіційний документ - Рішення Гадяцького районного суду в Полтавській області у справі №526/1548/12-ц від 25.12.2012 року, яке видано від імені судді Гадяцького районного суду в Полтавській області ОСОБА_13 за позовом ОСОБА_4 про визнання права власності на земельну ділянку площею 3,17 га, до якого внесла завідомо неправдиві відомості про те, що за ОСОБА_4 визнано право власності на земельну ділянку площею 3,17 га, яку вона успадкувала після смерті баби ОСОБА_14 .
При цьому, судове рішення від 25.12.2012 року по справі №526/1548/12-ц, провадження №2/526/552/2012 суддею ОСОБА_13 за позовом ОСОБА_4 про визнання права власності на нерухоме майно не виносилось.
Після цього, 16.10.2014 року ОСОБА_6 даний підроблений документ - Рішення Гадяцького районного суду в Полтавській області у справі №526/1548/12-ц від 25.12.2012 року по електронній почті відправила ОСОБА_4 , чим довела свій умисел, спрямований на складання, видачу та збут завідомо неправдивого документу, до кінця.
Крім цього, юрисконсульт ТОВ «Нові мости» ОСОБА_6 , діючи повторно, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, не виконавши зобов`язань з оформлення права власності на земельну ділянку площею 1,8 га сільськогосподарського призначення для ведення товарного виробництва (земельні паї), яка знаходиться на території Лисівської сільської ради та належить спадкоємцю ОСОБА_15 , здійснила повне виготовлення фальшивого документа, схожого на справжній офіційний документ - Рішення судді Гадяцького районного суду в Полтавській області від 31.10.2014 року, яке видано від імені судді Гадяцького районного суду в Полтавській області ОСОБА_16 за позовом ОСОБА_15 про визнання права власності на земельну ділянку площею 3,6674 га, до якого внесла завідомо неправдиві відомості про те, що за ОСОБА_15 визнано право власності на земельну ділянку площею 3,6674 га, яку він успадкував після смерті матері ОСОБА_17 .
При цьому, судове рішення від 31.10.2014 року суддею ОСОБА_16 за позовом ОСОБА_15 про визнання права власності на земельну ділянку не виносилось.
Після цього, на початку листопада 2014 року ОСОБА_6 даний підроблений документ - Рішення судді Гадяцького районного суду в Полтавській області від 31.10.2014 року надала ОСОБА_15 , чим довела свій умисел, спрямований на складання, видачу та збут завідомо неправдивого документу, до кінця.
Крім цього, юрисконсульт ТОВ «Нові мости» ОСОБА_6 , повторно, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, не виконавши зобов`язань з оформлення права власності на земельну ділянку площею 3,19 га сільськогосподарського призначення для ведення товарного виробництва (земельні паї), яка знаходиться на території Лисівської сільської ради та належить спадкоємцю ОСОБА_18 , здійснила повне виготовлення фальшивого документа, схожого на справжній офіційний документ - Свідоцтво про право на спадщину за законом за реєстром №152 від 23.05.2014 року, який виданий від імені приватного нотаріуса Гадяцького районного нотаріального округу ОСОБА_19 , до якого внесла завідомо неправдиві відомості про те, що ОСОБА_18 успадкувала майно свого сина ОСОБА_20 , а саме: земельну ділянку площею 3,19 га, яка знаходиться на території Лисівської сільської ради.
При цьому, перевіркою Алфавітної книги обліку спадкових справ встановлено, що за даним реєстровим номером приватним нотаріусом Гадяцького районного нотаріального округу ОСОБА_19 видано Свідоцтво про право на спадщину на ім`я ОСОБА_21 .
Після цього, наприкінці грудня 2014 року ОСОБА_6 вказаний підроблений документ - Свідоцтво про право на спадщину за законом за реєстром №152 від 23.05.2014 року, надала ОСОБА_18 , чим довела свій умисел, спрямований на складання, видачу та збут завідомо неправдивого документу, до кінця.
Допитана у судовому засіданні в якості обвинуваченої ОСОБА_6 свою вину у вчиненні кримінальних правопорушень визнала повністю, фактичні обставини справи не заперечувала та прохала суд призначити мінімальне покарання.
Потерпілі ОСОБА_4 , ОСОБА_5 у судовому засіданні фактичні обставини не заперечували.
Суд, переконавшись у тому, що всі учасники судового розгляду правильно розуміють фактичні обставини по справі, переконавшись у добровільності та істинності їх позицій, роз`яснивши їм, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини по справі в апеляційному порядку, обмежує судове слідство допитом обвинуваченої згідност. 349 КПК України.
Дії обвинуваченої ОСОБА_6 судом кваліфікуються зач. 1 ст. 358, ч. 3 ст. 358 КК Українияк складання та видача завідомо неправдивого офіційного документу, а також складання, видача та збут завідомо неправдивого офіційного документу, вчинені повторно.
Згідност. 66 КК України обставинами, що пом`якшують покарання ОСОБА_6 є щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
Відповідност. 67 КК України обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_6 судом не встановлено.
При призначенні покарання судом враховуються всі дані про особу обвинуваченої, яка за місцем проживання характеризується позитивно, раніше до кримінальної відповідальності не притягувалась, на спеціальних обліках не перебуває, щиро розкаялась, активно сприяла розкриттю злочину.
Питання речових доказів суд вирішує згідно ст. 100 КПК України.
Цивільні позови у кримінальному провадженні не заявлялись, матеріальні збитки потерпілим не спричинені.
Керуючись ст.ст. 368, 370, 374 КПК України, -
засудив:
ОСОБА_6 визнати винною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених:
- ч. 1 ст. 358 КК України, та призначити покаранняу вигляді обмеження волі на строк 1 (один) рік;
- ч. 3 ст. 358 КК України, та призначити покаранняу вигляді позбавлення волі на строк 3 (три) роки.
Згідно ч. 1ст. 70 КК Українишляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначити покарання за цим вироком у вигляді 3 (трьох) років позбавлення волі.
Відповідно до ст. ст. 75, 76 КК Українизвільнити ОСОБА_6 від відбування призначеного основного покарання з іспитовим строком на 2 (два) роки.
Зобов`язати її у цей період з`являтися періодично для реєстрації в орган кримінально-виконавчої системи, не виїжджати без його дозволу за межі України, повідомляти про зміну місця проживання, роботи.
Речові докази, а саме:
- документи про переоформлення спадщини, що були вилучені 13.01.2015 року під час проведення обшуку в адміністративному корпусі ТОВ «Вікторія Агро» та поміщені в 5 пакетів повернути ТОВ «Вікторія Агро»;
- документи про переоформлення спадщини, що були вилучені 13.01.2015 року під час проведення обшуку в адміністративному корпусі ТОВ «Нові мости» та поміщені в 3 пакети повернути ТОВ «Нові мости»;
- системний блок комп`ютера із встановленою відеокартою NVIDIA Ge Intel (R) Core 15-2310,2,9Gh2, оперативна пам`ять 4Gb, що був вилучений 13.01.2015 року під час проведення обшуку в кв. АДРЕСА_2 повернути ОСОБА_6 ;
- ноутбук марки Inspirion №5110, серійний № 37928135557, на якому раніше працювала ОСОБА_6 та який 06.02.2015 року вилучено в юриста ТДВ «Гадяцький елеватор» ОСОБА_22 повернути ТДВ «Гадяцький елеватор»;
- папки з довіреностями, які 23.10.2014 року вилучено в Розбишівській та Лисівській сільських радах поверути відповідним сільським радам.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області шляхом подачі апеляційної скарги через Гадяцький районний суд Полтавської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а обвинуваченим, який перебуває під вартою, - в той же строк з моменту вручення йому копії вироку. Якщо вирок ухвалено без виклику особи, яка його оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду.
Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченій та прокурору.
Головуючий ОСОБА_1
Суд | Гадяцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2015 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 45646008 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Гадяцький районний суд Полтавської області
Горошко А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні