Вирок
від 23.06.2015 по справі 537/2544/15-к
КРЮКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРЕМЕНЧУКА

Провадження № 1-кп/537/178/2015

Справа № 537/2544/15-к

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23.06.2015 року Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участі секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4

обвинуваченого ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Кременчук Полтавської області кримінальне провадження, що зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 27.05.2015 року за №32015170090000018, по обвинуваченню

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і.п.н. НОМЕР_1 , уродженець м. Дніпропетровськ, громадянин України, освіта середня, не одружений, не судимий, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.1 ст.205 КК України,

в с т а н о в и в :

Згідно з обвинувальним актом ОСОБА_5 за даними Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, є засновником та директором суб`єкту підприємницької діяльності - юридичної особи, а саме: Приватного підприємства «КОМПАНІЯ «ЄВРОРЕМБУД» (код ЄДРПОУ 36542835). Незважаючи на те, що ПП «КОМПАНІЯ «ЄВРОРЕМБУД» зареєстроване рішенням №15851020000006858 Кременчуцького міського управління юстиції від 08.07.2009 року, як суб`єкт підприємницької діяльності юридична особа, ОСОБА_5 взяв участь у придбанні (перереєстрації) вказаного підприємства на своє ім`я, не з метою здійснення господарської діяльності, передбаченої статутом підприємства, а з метою прикриття незаконної діяльності інших осіб, тобто вчинив кримінальне правопорушення у сфері господарської діяльності, за наступних обставин.

Так, у другій половині листопада 2014 року ОСОБА_5 вступив у попередню змову з невстановленими досудовим розслідуванням особами, які запропонували останньому здійснити придбання (перереєстрацію на своє ім`я) за матеріальну винагороду суб`єкт підприємницької діяльності - юридичну особу ПП «КОМПАНІЯ «ЄВРОРЕМБУД» в органах державної влади, без наміру в подальшому здійснювати статутну господарську діяльність та з метою прикриття незаконної діяльності інших осіб, на що ОСОБА_5 дав свою згоду.

При цьому, невстановлені досудовим розслідуванням особи та ОСОБА_5 , домовилися про підписання останнім статутних та інших документів щодо перереєстрації на ім`я ОСОБА_5 вказаного підприємства та про те, що він у подальшому до діяльності ПП «КОМПАНІЯ «ЄВРОРЕМБУД» не буде мати ніякого відношення, а фінансово-господарською діяльністю з використанням реквізитів та банківських рахунків ПП «КОМПАНІЯ «ЄВРОРЕМБУД» будуть займатися інші особи.

Після цього, наступного дня у другій половині листопада 2014 року ОСОБА_5 на прохання невстановлених досудовим розслідуванням осіб, достовірно знаючи, що придбаває (перереєстровує на своє ім`я) підприємство без наміру зайняття підприємницькою діяльністю, яка передбачена статутом ПП «КОМПАНІЯ «ЄВРОРЕМБУД», усвідомлюючи противоправний характер своїх дій, знаючи, що ПП «КОМПАНІЯ «ЄВРОРЕМБУД» перереєстровується на його ім`я для прикриття незаконної діяльності інших осіб, та він стає засновником підприємства і в цілому набуває право власності на товариство, реалізовуючи спільно з невстановленими слідством особами злочинний умисел, спрямований на вчинення фіктивного підприємництва, підписав статут ПП «КОМПАНІЯ «ЄВРОРЕМБУД».

Вчинення дій, пов`язаних з перереєстрацією ПП «КОМПАНІЯ «ЄВРОРЕМБУД», підписання первинних документів вказаного підприємства від імені ОСОБА_5 як директора та отримання можливості відкриття рахунку підприємства, надало змогу невстановленим слідством особам, здійснювати незаконну діяльність, прикриваючись імітацією підприємницької діяльності перереєстрованого товариства. Використовуючи фіктивну юридичну особу ПП «КОМПАНІЯ «ЄВРОРЕМБУД», складати від імені ОСОБА_5 нікчемні господарські угоди та фіктивні первинні документи, що свідчать про нібито реалізацію товарів, робіт (послуг) на адресу реально діючих підприємств України,що призводить до незаконної мінімізації податкових зобов`язань останніми, а також складати та видавати від імені ОСОБА_5 , документи податкової звітності.

Такі дії ОСОБА_5 , які виразились у наданні засобів для вчинення злочину іншими співучасниками у придбанні суб`єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, органами досудового слідства кваліфіковані за ч. 5 ст.27, ч.1 ст.205 КК України.

28.05.2015 року між прокурором прокуратури м. Кременчука ОСОБА_3 , якому на підставі ст.37 КПК України, надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні 32015170090000018 від 28.05.2015 року, та підозрюваним ОСОБА_5 у присутності захисника ОСОБА_4 укладено угоду про визнання винуватості, відповідно до статей 468, 469, 472 КПК України.

Згідно даної угоди прокурор ОСОБА_3 та підозрюваний ОСОБА_5 дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій обвинуваченого за ч. 5 ст.27, ч.1 ст.205 КК України, оскільки ОСОБА_5 визнав повністю свою вину у злочині, пред`явленому в обвинувальному акті, щиро розкаявся у скоєному, активно сприяв розкриттю злочину. Сторонами узгоджено, що при затверджені угоди ОСОБА_5 буде визнаний винуватим у злочині, передбаченому ч. 5 ст.27, ч.1 ст.205 КК України, та повинен понести покарання у вигляді штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500 грн.

В угоді передбачені наслідки укладання та затвердження угоди про визнання винуватості, встановлені статтею 473 КПК України, та наслідки її невиконання, передбачені ст.476 КПК України.

Розглядаючи питання про затвердження угоди, суд виходить з наступного.

Згідно із статтею 474 КПК України, у судовому засіданні суд має право, зокрема, затвердити угоду.

Відповідно до статті 468 КПК України, в кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Згідно зі статтею 469 КПК України, угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена в провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої тяжкості чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких завдана шкода лише державним чи суспільним інтересам.

В судовому засіданні встановлено, що обґрунтовано ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст.27, ч.1 ст.205 КК України, який, згідно із статтею 12 КК України, є злочином невеликої тяжкості.

При цьому судом з`ясовано, що обвинувачений цілком розуміє права, визначені ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені ст. 473 КПК України, характер обвинувачення та вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.

Суд переконався, що укладення угод сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз, або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені угодою.

Також судом встановлено, що умови угоди відповідають вимогам Кримінально-процесуального кодексу України та Кримінального кодексу України, інтересам суспільства, а кримінальне провадження свідчить про наявність фактичних підстав для визнання винуватості.

Виходячи з викладеного, суд приходить до висновку про можливість затвердження угоди про визнання винуватості від 28.05.2015 року укладеної між прокурором прокуратури м. Кременчука ОСОБА_3 та підозрюваним ОСОБА_5 , відповідно до статей 468, 469, 472 КПК України.

Керуючись статтями 314, 373, 374, 475 Кримінально-процесуального кодексу України, суд -

у х в а л и в :

Затвердити угоду про визнання винуватості від 28.05.2015 року, укладену між прокурором прокуратури м. Кременчука ОСОБА_3 та підозрюваним ОСОБА_5 .

ОСОБА_5 визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст.27, ч.1 ст.205 КК України, та призначити покарання у вигляді штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500 грн.

Вирок суду може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав, передбачених статтею 394 КПК України, до Апеляційного суду Полтавської області через Крюківський районний суд міста Кременчука Полтавської області у строк 30 днів з моменту його проголошення.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Копія вироку негайно, після його проголошення, вручається обвинуваченому, прокурору, захиснику.

Роз`яснити, що учасники судового провадження мають право подати клопотання про ознайомлення з журналом та технічним записом судового засідання і подати на них письмові зауваження.

Суддя Крюківського районного суду

м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_1 .

СудКрюківський районний суд м.Кременчука
Дата ухвалення рішення23.06.2015
Оприлюднено20.03.2023
Номер документу45648638
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —537/2544/15-к

Вирок від 23.06.2015

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Мурашова Н. В.

Ухвала від 02.06.2015

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Мурашова Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні